Přejít na obsah

Ostřikovače - přední, zadní, čerpadlo


Simply Clever

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Prosimte, nemas nekde fotky, co a jak jsi tam delal - ja jsem zjistil, ze mi to taky tece nekde v motoru - dival jsem se na to na rampe a tece to nekde z vrchu pres kabelovy svazek a pres predni napravu... kama ta hadicka vede? diky za info :)

Tak to bylo rozpojený pod řídící jednotkou. Stačilo jí dát na stranu a rukou tam ty trubičky nasměrovat proti sobě a secvaknout. Šli do sebe hodně lehce,tak se ani nedivim,že to vyskakuje...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se, kde přesně je motorek?

Já už na to přišel. Nastartuj a natoč kola úplně doprava (s posilovačem se ti natočí víc a budeš tam mít víc místa.) - pak vypni zapalování.

Před LP kolem je podběh, jsou tam šrouby. Odšroubuj je (hlavně dole). Ten podběh pak ohni směrem ke kolu. Jde to blbě, ale jde to - ktyž tak odšroubuješ další šroub. Úplně dole je pak motorek (musíš tam nakouknout, je špatně vidět). Vyndavá se vikláním a musíš docela dost zabrat. Nejdřív ale když tak z něj sundej hadičky.

Já jsem kdysi koupil u Kelly motorek, dal jsem ho tam a zjistil, že to ve fabrice nějak zku*vili. Když jsem si chtěl očistit přední sklo, tak stěrače jely nasucho a ze zadní trysky mi tekla kapalina. :o Samozřejmě mi jel taky zadní stěrač a teklo to vepředu.

Ve Škodovce navíc šetřej i na hadičkách. Na motorku jsou dost na fest, chtěl jsem je přehodit, ale nešlo to. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak závada je opravena - díky za info od Plecháče Tonyho! :) Hadička rozpojená v motoru za ŘJ... Přidávám fotky, jak to vypadá... Je tam přístup na prd, a je teda lepší vyhodit i vzduchový filtr... Přikládám nějaké fotky :) Po spojení jsem to ještě pro jistotu omotal páskou a zandal zpátky... Bohužel šikovnost zapracovala a podařilo se mi nakonec ulomit plastové uchycení ŘJ, tak jsem to musel trochu "vytunit" :D

post-2916-1196083880_thumb.jpg post-2916-1196083885_thumb.jpg

post-2916-1196083892_thumb.jpg post-2916-1196083897_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ještě nic není zjistil jsem, že mě teče kapalina s ostřikovačů tak jsem to rozdělal a teklo to z toho rozdělovače co je pod motorkem, tak to vezmu a jdu do škodule a borec mě říká nemáme, ale stojí 1300kč !!! mám ho objednat, tak jsem myslel, že ho vezmu něčím přes hubu, ale on za to nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jo jo takže nejsem sám kdo má podobný problém.

Já jsem si to ale zavinil sám.

V létě používám letní směs a v zimě zimní.

Než začaly mrazy tak jsem vyměnil směs v nádobce a všechno bylo v pohodě.

Zapoměl jsem ale na to že v zadní části zůstala letní směs. A když jsem potom chtěl použít zadní ostřikovač, tak byl zamrzlý. Pár dní nato polevily mrazy a ejhle ostřikovač už jenom slabě stříkal a zbytek tekl kolem motorku.

Když jsem otevřel dveře od kufru , tak to teklo do kufru.

V mototechně jsem zjistil že na to nejsou žádné náhradní díly.

Takže jsem rád že jsem si přečetl pár informací jak na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
400Sk za kus plastu??? :huh: Tak to je vazne moc! No nic, vrakac nebo spis stahovaci paska to jisti... ;)

To ještě nic není zjistil jsem, že mě teče kapalina s ostřikovačů tak jsem to rozdělal a teklo to z toho rozdělovače co je pod motorkem, tak to vezmu a jdu do škodule a borec mě říká nemáme, ale stojí 1300kč !!! mám ho objednat, tak jsem myslel, že ho vezmu něčím přes hubu, ale on za to nemůže.

I mě řekl chlápek ve škodováckém servisu cenu 1300,- :wacko: Objednal jsem ho tedy v jednom malém obchůdku na autodíly a vyšel mě na 250,-. Výměna motůrku mi trvala asi 10 minut. Bohužel jsem tuto diskusi objevil až poté,takže třeba zjistit,jak se k motorku dostat mi také nějakou dobu trvalo. A na šroubky v podběhu jsem musel použít speciální šroubovák od kamaráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě zarazilo. Dva vývody a na konektoru jen dva piny. Jediná možnost, že z jednoho vývodu stříká zvlášť a když se přepóluje, tak z druhého vývodu.

A je to tak. Po zakoupení nového motorku jsem se to dočetl v návodu.

1J6 955 651 je pro Fabie Hatchback a Combi a 1J5 955 651 je pro Sedan. (Jinak celá VW group.)

Koupil jsem ho za 295,-

post-105-1199894468_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mě to zase pro změnu teče u 5tých dveří to napojení hadičky do motorku/v místě mezi plastovou přírubkou?a plechem motorku..Jak je to tam přidělané?Jen nasunuté?Je možné,že se to uvolnilo boucháním dveřmi?-opatlal jsem to vteřinovým lepidlem,ale zatím jsem ostřikovač nepouštěl./mimochodem zpětná montáž PVC krytu 5tých dveří je pěkná pakárna!To mohl vymyslet jenom pořádný debil-hlavně desítky těch plíšků :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
Zdravím všechny kolega má krátkou Fabii r.v. 2002 a nedávno mu přestal fungovat zadní ostřikovač, kdy jakmile ho použil tak voda tekla z tohoto ostřikovače do kufru. Ve Škodě mu řekli, že je tam ukroucená nějaká meděná tyčinka a že se to musí vyměnit i s celým motorkem což je asi 5.000,- Kč. Neví te zda se to dá opravit nebo nemátě někdo doma tento celý motor ve kterém je zabudovaný ostřikovač zadního skla. Díky za rady.

Zdravím řekni kamarádovi ať se nato koukne jestli to nepujde přilepit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi . Jestli můžu poradit tak skus vyčistit tu trysku ostřikovače zadního okna,měl jsem ji ucpanou,jestli se ti ulomila trubička je nejjednodušší když ten zbytek trubičky v motorku zad.stěrače zvětšíš vrtákem vyčistíš a nalepíš novou odpovidající trubičku a nekupuj zbytečně motorek . Zdravím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau chlapi,

muzu dostat radu k ostrikovacum? Co jsem to tak procital, tak se tu resi problem prevazne zadniho ostrikovace. Me nejdou vsechny, z duvodu uniku media, akorat nevim kde presne... vydrzi to tam 10 dni ( pri par strikanich ). Na co bych se mel nejdrive soustredit = kam bych mel nejdrive sahnout, co udelat ...

nemam moc casu, jsem ted dost vytizeny, takze prosim o radu. Diky moc za kazdou pomoc ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...