Přejít na obsah

Ostřikovače - přední, zadní, čerpadlo


Simply Clever

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás přátelé, nechci zakládat nové téma, tak se zeptám zde. Mám F1rs a už jsem 2x měnil fanfáry-v servisu a na zvedáku. Ted mi zase začíná jedna chraptět a moje houknutí vyvolává smích. Teď otázka-Vyměním fanfáry doma v garáži bez zvedáku? Musí se sundat spodní dekl motoru? Obrázek by hodně pomohl. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fanfáry se dají vyměnit tou dírou co vznikne po vyndání mřížky kolem mlhovky. Dodělával jem dvoutonovu houkačku a nárazník jsem vůbec nesundával.

@Libor: to musí jít obojí na jednou, přeci lepší výbavy s ostřkama světel neměli jen tu jednotonovku, a nepřidělal jsi to tam pak zpátky jinak, že se nevejde,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem hotov , ale doslova. Je to jako stavět lodičku v lahvi. Odměnou byl krásný souzvuk-akord- po zatroubení. Už se mi nebudou lidi smát. Fotku bych udělal, jenže jsem počítačový negramot. Foták mám , ale neumím to vložit. Až se objeví mladej, tak mu řeknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To kolínko mi při mrazech prasklo. Použil jsem místo kolínka, akvarijní hadičku.Pojistil jsem ji měděným drátkem.

Pro koteláka, hadičku nahřej fénem a nějakým trnem ji roztáhni.

Komu teče voda v motorovém prostoru, na čelní stěně a nestříká zadní ostřikovač,  má vypadlou hadičku za řídicí jednotkou.

 

Nevím jak to sem spadlo.

Editováno: , autor: Jaroě
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, měl jsem problém, Fabie I. HB 2004, zadní ostřikovač malý tlak, voda mi vytékala pod autem na levé straně přibližně na úrovni středových sloupků ( bez spodního krycího plastu ), rozpojenou spojku jsem našel pod plastem za zadními dveřmi viz. obr.  ( pokud to tu již někde je tak se omlouvám ale na rychlo jsem nic nenašel a snad to někomu usnadní pátrání )

post-33269-0-75521600-1397982313_thumb.j

post-33269-0-24294700-1397982410_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdrvím když jsem přišel do garáže, tak jsem uviděl kaluž u levého blatníku. Při otevření kapoty motoru, je nádržka prázdná. Zde jsem porčetl, nějaké info jak se s tím vypořádat. Tak hned nekamenujte, mám vyměnit jen to těsnění které koupím. Nebo když se do toho pustím, radši koupit tu větší na 4,5 L a hned vyměnit. Co myslíte koupit větší, a nebo jen těsnění? Je toto číslo 7M0 919 382, toho těsnění správné. Děkuji za rady, jedu do města tak abych věděl co koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív bych to prohlídl kde to teče, pak bych něco řešil. Stačí sundat podběh nebo ho jen odtáhnout, já sundal kolo a celý podběh pak je tam místa vagon.

 

A velká nádobka je docela darda, stojí lehce přes 1000 Kč.

 

Mě jednou mi praskla velká nádobka u šroubu malá trhlinka a vždy to vyteklo až na výšku k tomu šroubu.

 

Jednou problém s čerpadlem protékalo to, bylo prasklé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kluci, díky za rady. Sice se značným zpožděním, ale dávám info o zdárném vyřešení nestříkajícího zadního ostřiku. Hadička byla zapletena ve svazku kabelů a za ŘJ rozpojena. Spojeno, kabeláž zavinovaná zvlášť a vše funkční. Všem díky za cenné rady a hlavně fotopostupy. Pro novomajitelé fabky ideální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem hotov , ale doslova. Je to jako stavět lodičku v lahvi. Odměnou byl krásný souzvuk-akord- po zatroubení. Už se mi nebudou lidi smát. Fotku bych udělal, jenže jsem počítačový negramot. Foták mám , ale neumím to vložit. Až se objeví mladej, tak mu řeknu.

U mojí Fábky jsem měl jednotónovou houkačku a když jsem ji měnil za fanfárky,tak jsem je umístil do prostoru mezi přední masku a chladič.Jen jsem si musel udělat držáčky.Jednu jsem umístil vlevo,druhou vpravo,aby neclonily průchod vzduchu na chladič.Mám to tak už 3 roky a v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Potřeboval bych poradit s ostřikovači u Fabie. Mám problém, že mi tekl motorek ostřikovačů, který jsem vyměnil, ale pak mi zase tekla kapalina při sepnutí okolo těch přívodních kolínek. Předělal jsem tedy konce na hadičky a spojky od Festa ale nastal problém. U předních jsem místo originálního kolene od motorku dal kousek 8mm hadičky a hned za jí koleno pro přechod na originální 6mm hadičku, ovšem teď mi stříká jen ostřikovač před řidičem a druhý jenom teče, jako by neměl tlak. U vedení k zadnímu ostřikovači bych se zase rád zeptal, jestli je hadička celá v kuse až dozadu, nebo jestli je někde v motoru ještě spojka. Tato hadička má totiž blbý rozměr a nemohu sehnat žádnou spojku, tak jsem myslel, že bych vyměnil celý kus hadičky od motorku až ke spojce. Mohl by mi někdo poradit? Snad jsem to napsal srozumitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...