Přejít na obsah

Aplikacia Car Scanner + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
On 8/13/2020 at 3:27 PM, Cofi said:

 Je nějaký systém jak aplikaci "vyléčit". Kódování dovolí jen 3 úpravy a pak je nutný nákup. Nebo je jediná cesta přes ty propagační kódy jak je psáno na první stránce? Jinak aplikace funguje perfektně!

Cofi. Príde mi absurdné chcieť ojebať aplikáciu ktorá stojí pár šušňov. A jej vývoj, hackovanie a údržba stálo, stojí a bude stáť ešte spústu prostriedov. Myslím, že hraním sa s ňou si zabil viac času ako potrebuješ zarobiť pre zaplatenie. U Caristy to chápem, nevedia čo za to chcieť. To je Ti ľúto 3L benzínu? Alebo to je len taký šport? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak som nadšený že má funkciu zálohovanie / obnovu záplat a i plnú zálohu . A dá sa exportovať. Čo je bohovské, pretože napr Carista mi sprznil nastavenie a už to nešlo vrátiť, pretože si robí niekde neverejný backup a keď som mobil zabuchol do dverí, tak bolo po backupe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 hours ago, kluvi said:

Cofi. Príde mi absurdné chcieť ojebať aplikáciu ktorá stojí pár šušňov. A jej vývoj, hackovanie a údržba stálo, stojí a bude stáť ešte spústu prostriedov. Myslím, že hraním sa s ňou si zabil viac času ako potrebuješ zarobiť pre zaplatenie. U Caristy to chápem, nevedia čo za to chcieť. To je Ti ľúto 3L benzínu? Alebo to je len taký šport? ;-)

Chce to klid. :-) Aplikaci jsem si nakonec koupil. Je to jednoduší než se zabývat tím jak to obejít ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má někdo s touto aplikací problém v tom, že po aktivaci nějaké zvolené funkce nastala chyba v elektronice vozidla?

Já jsem při použití  Caristy vypnul chybové hlášení světel do mlhy (výměna žárovek za LED) a ne vozidle přestala svítit kontrolka tlumenych světel, osvětlení spínače světel... I po deaktivaci  funkce chybové o hlášení  se mi nepodařilo opravit kontrolu tlumenych světel (Škoda Rapid MR 2019). Musel jsem nechat udělat parametrizaci jednotky centrální  elektroniky.

To uvádím jako příklad možných problémů při práci s Carostou.

Car Scanner mám zakoupený a chtěl bych doprogramovat rozsvícení zadních světel při DRL. Mám obavu, že zase něco nevyjde, proto dotaz na negativní zkušenosti s touto aplikaci.

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Caristou som dopadol rovnako. Z menu mi zmizlo (okrem iného) nastavenie sklápania spätných zrkadielok. (A bohviečo iné).

Vypadá že CarScanner to má vyriešené slušne.

1)jednotlivé funkcie sú brané ako záplaty. V prípade problému sa záplata odstráni. Je to preferované oproti tomu že sa to prepne do pôvodného stavu (to Carista nedokáže)

2) dá sa spraviť záloha a tú vyexportovať. Takže máte zálohu a navyše ju môžete umiestniť mimo telefón, takže o ňu neprídete pri úmrtí (telefónu) ako sa to stalo mne s Caristou.

Ale neskúšal som ako to naozaj funguje...Ale minimálna snaha tu je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prosim o pomoc, tak jsem take zakoupil pro verzi, ale jsem stresne zklaman, ale mozna mam jen neco spatne nastavene. 

Na aute jsem mel po odpojeni baterie velke mnozstvi chyb, aplikace se snazila proskenovat 47 jednotek, pote napsala nenalezena zadna chyba. V Cariste a ve VCDS jsem samozrejme chyby nacetl a smazal. Dale jsem nalezl jen velmi male moznosti v kodovani a to jen ohledne sevisnich intervalu, motoru a brzd. Delam neco spatne?

SUP 3 2016, Car scanner 1.67.9

Diky.

 

Edit: uz jsem to rozbehl, v tel. jsem v minulosti uz aplikaci mel, prestoze byla odinstalovana, nektera nastaveni se do dnesni instalace prenesla, mel jsem spatne nastavene vozidlo

Editováno: , autor: Stanson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Lze nakódovat na Fabii 3fl pomocí Car Scanner pohasínání DRL při směrovkách, např. jako tady https://www.youtube.com/watch?v=21Pny4Dlx_Y

Pokoušel jsem se aktivovat přes LED DRL dimming when turn signal flashing , ale nešlo to aktivovat/žádná změna v chování DRL

Zkoušel někdo?

vnější světla2.png

Editováno: , autor: FCCID
link
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 11. 2020 na 21:21, FCCID napsal:

Lze nakódovat na Fabii 3fl pomocí Car Scanner pohasínání DRL při směrovkách, např. jako tady https://www.youtube.com/watch?v=21Pny4Dlx_Y

No neviem, ale ak som dobre videl, túto funkciu majú už všetky Fabie 3FL od výroby.. či sa mýlim? Jedine predFL to bolo skokovité pohasnutie a tam to bolo potrebné kódovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

od vcerejska mam adapter ELM37, ktery jsem zkousel na Fabii2.

Vse slo bez problemu propojit. Dnes jsem se k tomu vratil a je problem navazat spojeni ECU. Kdyz jsem to dnes zkusil v Octavii, tak nebyl problem (mozna bude zitra 😀) aplikaci jsem znovu nainstaloval, sparoval.

Nenapada nekoho kde by mohl byt problem?

Aplikace CarScanner a zkusil jsem i jine

 

Jinak, kdyz se podarilo s Fabii poprve spojit, pouzil jsem funkci Diagnosticke chybove kody a vyjelo mne toto, ale pry to nejsou zadne chyby..

 

============1==============

13627

Raw code: 00353B

ECU: Řídicí jednotka motoru[Archiv (Neaktivní)]

Stav: Test se nezdařil od posledního vymazání kódů DTC

============2==============

13627

Raw code: 00353B

ECU: 19. CAN Gateway[Archiv (Neaktivní)]

Stav: Test se nezdařil od posledního vymazání kódů DTC

============3==============

13627

Raw code: 00353B

ECU: 01. Řídicí jednotka motoru[Archiv (Neaktivní)]

Stav: Test se nezdařil od posledního vymazání kódů DTC

 

Nejakou dobu mi sviti kontrolka motoru, ale tim zpusobem, ze se rozsviti jednou za 5-10 startu. Nebo je treba mesic klid. Byl jsem s tim v servise a tam rekli, ze to asi je skrtici klapka. Byla procistena a nastaveny zakladni hodnoty, ale divili se, ze se rozsviti jak se ji zachce.

Proto jsem poridil adapter, abych si overil kde je problem, ale uz nespolupracuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, brrrrm napsal:

No neviem, ale ak som dobre videl, túto funkciu majú už všetky Fabie 3FL od výroby.. či sa mýlim? Jedine predFL to bolo skokovité pohasnutie a tam to bolo potrebné kódovať.

No mám F3FL (2019) a chová se mě to tak, že ve dne za denního svícení mám pohasnutí a vrácení DRL skokově (přepínač na AUTO) za tmy při zaplých Bi LED nějaké pohasnutí a vrácení DRL pásku vůbec nepozoruji, svítí pořád stejně. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak fakt neviem... pri najbližšej príležitosti si na to dám pozor a budem detailne skúmať. Ale podľa mňa F3FL to už tak má podobne ako aj Scala so základnými svetlami, ale ruku do ohňa za to samozrejme nedám. Pri zapnutých stretávačkách denné LED diódy sú stale na tej zníženej úrovni ako parkovačky, čiže tam ti nebude nič zoslabovať ani zosilňovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím říct, že jsem nadšený, povedlo se mi na svém autě přes Car Scanner to co ani Carista nedovedla.

A sice mám:

Zfunkčněný alarm dveří na klakson auta (Zvuky a alarm-Activate anti-theft alarm system)

Aut.zavření okna řidiče u zamčení (Jiný-Autom. close driver window after locking car Only for MY2019+)

Zpřístupněnou nabídku Komfortní spotřebiče (Multimedia-Display comfort systems consumption in MMI)

Zamčení nastart. auta (Dveře,zamykání a odemykání-Enable key open/close functions while engine running)

Logo Škoda VRS v Infotainmentu (Multimedia-Show Swing/Bolero startup screen)

Přetočení budíků (Přístrojová deska-Test pointers at engine start) ...Vyzkoušeno i v Rapid NH9 MR 2018

Nehlídání pásu (Zvuky a alarm-Seat belts alerts) ...Vyzkoušeno i v Rapid NH9 MR 2018

Aktivace stopek (Přístrojová deska-Show lap timer)

Surround zvuk (Multimedia-Improve sound quality Skoda Bolero without CANTON)Vyzkoušeno i v Rapid NH9 MR 2018

Nevarování na klíček mimo auto (Přístrojová deska-Remove key warning)

 

Jinak před vším jsem si na email odeslal zálohu :-) , ale vše proběhlo bez problémů.

Car scanner zakoupen - Version/Build: 1.67.9/400679

20201118 Komfortní spotřebiče.jpg

20201118 VRS.jpg

20201118 Alarm - poplach.mkv 20201118 Automatické zavření okna řidiče.mkv 20201118 Přetočení budíků.mkv 20201118 Zamčení nastartovaného auta.mkv

Editováno: , autor: milanrapidNH3
doplnění verze a názvu položek v Car Scanner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj možnost deaktivovat alarm není a po pravdě ani nevím na co by to bylo dobrý. Funguje to na otevření dveří zevnitř např. po vyháčkování dveří či otevření / rozbití okna, nejsou zde žádná prostorová čidla která by způsobovala plané poplachy, žádná otřesová čidla, tak se nenabízí ani důvod deaktivace. Jedině tedy zase snadno přes Car scanner.

Co mám v infotinmentu možnost je zapínat a vypínat akustické potvrzování otevírání a zavírání dveří přes klakson...to jsem si vypnul poněvadž to je poměrně hlučné. Ale to už jsme u jiné funkce než Alarm.

Editováno: , autor: milanrapidNH3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem se špatně vyjádřil. Šlo mi funkci, kterou popisuješ. Přijedu večer k domu a dálkovým ovládáním zamknu vozidlo a klakson potvrdí uzamčení vozu a tím budí sousedy. Tuto nabídku jsem měl na mysli, zda je v infotaimentu. A zda ji lze deaktivovat.

Děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odznovu.

1) Funkce Alarm kterou jsem aktivoval v Car scanneru žádnou položku v Infotinmentu zapínutí vypnutí nemá, a ta při odemykání a zamykání mi netroubí (nevím ovšem jestli je to ve spojení s funkcí 2).

2) Funkci potvrzování zamykání mám ještě aktivovanou z Caristy a ano, ta má v infotinmentu možnost potvrzování vypnout a zapnout. A přesně jak říkáš, je to hlučné, bydlím na sídlišti :-) a proto to mám v Infotainmentu vypnuté, ale funkci jako takovou si stále nechávám, může se hodit a obzvláště když se dá v Infotainmentu snadno vypnout a zapnout. Jestli jde přes Car Scanner vypnout jsem tedy nehledal a nestudoval.

 

Kdyby nic jiného, umožnila mi fce 2) možnost použít funkci 1) bez potvrzování zavírání

...ale samozřejmě nevím jak by se funkce 1) chovala bez u mne zapnuté funkce 2), tedy jestli funkce 1) má standartně zapnuté potvrzování či ne a já to fcí 2) nepoupravil. Ale každopádně takhle mi jde alarm i bez potvrzování zamykání a odemykání.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...