Přejít na obsah

Zapojení dash cam kamery ve Scale


Michal T.

Doporučené příspěvky

Jelikož dorazily nějaké dotazy na zapojení/info ke kameře a určitě to časem bude zapojovat i někdo další, dávám sem pár obrázků:

 

Vybraná pojistka 43 (velikost MINI), spíná po zapnutí napájení a jede na 12V:

pojistky_navod.thumb.jpg.dfd1273fc484196adde10a2a442c0427.jpg

 

Zapojení do pojistkové skříně - ukostřeno je na šroubu vlevo dole. Koupena 12V autozásuvka rovnou s pojistkovým pouzdrem s odbočkou. Stahovacími pásky pak přitáhnuto ke kovové konstrukci. Krycí plastový panel je uchycen celkem poctivě, takže jsem se pod něj dostal starou bank. kartou a posléze dřevěnou obracečkou a pak to chce lehce páčit aby se to dostalo ze zámků. Ideálně nic tvrdého a ostrého.

napajeni.thumb.jpg.af20c36681e0c7f9982dd737f4728e05.jpg.pojistky_new.thumb.jpg.bde86e2ce0d6cc94721596e4cc50e521.jpg 2021904987_pojistkydetail.thumb.jpg.7f5f991079558e5a176c0a00605890bf.jpg

 

Kamera zevnitř a zvenčí + znázorněné vedení kabelu, v A sloupku. Jak ho dostat dolů je popsáno tady. Na fotce je ještě volný kabel, který byl posléze několika zip páskami připevněn ke zbývající kabeláži.

kamera_zevnitr_new.thumb.jpg.a84288019c548a1e152727ceb33eaded.jpg 1519758372_kamera_vedeninew.thumb.jpg.9c921049992df67e3afbe590c6efa434.jpg 2040872540_sundanyAsloupek.thumb.jpg.3f06c05d507a5ab32d1c111811a2d087.jpg kamera_zvenku.thumb.jpg.791687aed6d7028cf4dac1c7d9775b69.jpg

 

 

Chtěl jsem malou a nenápadnou kameru, která by v základu uměla trošku větší rozlišení jak FullHD, byla malá, měla slušnou kvalitu výstupu, rozumný zorný úhel, WiFi, hlasové ovládání a už v základu měla GPS. Splňovala to Garmin Dash Cam 56, se kterou jsem veskrze spokojen. Umí to i Timelapse, má bezp. asistenty (nepoužívám krom pípání na rozjíždějící se kolonu - ideální na D1 :D) a celkově je tam fajn podpora (aktualizace). Z pohledu řidiče je kompletně skryta za zrcátkem a umí vypnout obrazovku, takže o ni ani večer vůbec nevíte.

Jde k ní i přikoupit polarizační filtr, takže dost redukuje odlesky na čelním skle.

Berte to jako inspiraci - za případné škody na Vašich autech neručím :P

Editováno: , autor: Michal T.
Upravený návod - A sloupek
  • Líbí se mi 1
  • Díky 4
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ďakujem za doplnenie. Len co budem mat cas zabehnut po kameru sa do toho pustim. Super navod. Vecer som este pozeral  step down konektor a pohraval sa s myslienkou priamo hore do plastu pri zrkadle dat USB ako ma O4.

No po tejto stranke neviem, ake su tie step downy spolahlive a bolo by to daleko pracnejsie.

Mozno ten diel z O4 nakoniec by pasoval i do scaly a to by do buducna nemuselo byt zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riesenie vidim zbehnut dole medzi celnym sklom a A stlpikom. Som to skusal a aj sa to uvolnilo, no kabwl na konci som nevedel prestrcit aby som sa dostal do poistnej skrine. Bola uz tma, tak som to vzdal. Ak prides na to, ako vycvaknut cely A stlpik, to by bolo super a ciste riesenie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac Tak jsem na to juknul a upravil vedení kabelu. Teď kabel nekříží airbag a je vedený za ním, až pod koncem airbagu jsem ho stáhnul ke gumovému těsnění.

A sloupek by dle příručky měly držet 3 plastové zámky a měly by jít vycvaknout s tím, že se má začít od horního úchytu Je ale asi potřeba fakt větší síly, protože to tam drží festovně. Já komplet demontáž nakonec nezkoušel, páč šla poloha kabelu upravit bez sundání celého sloupku. Za chvíli updatnu obrázky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrázky jsou tam. Po dnešní úpravě jsem s tím nejel, ale předtím to bylo bez zvuků. A ten A sloupek - demontáž by měla být stejná jako zde nebo zde. jen se mi to nechce rvát silou. Ideální by bylo na to vycvaknutí zámků video :) Pak bych tam to vedení kabelu samožrejmě rád ještě víc zkulturnil.

 

 

 

Editováno: , autor: Michal T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal T. este mam dotaz. dole pod plastovou krytkou spatneho zrkadla mas kabel vedeny pod plastom, alebo okolo toho plastu, oprety o sklo? vcera, ked som kopiroval tvoj postup, tak kabel mi v spodnej casti pod ten plast nevosiel. branil tam nejaky uchyt, respektive nieco pod tym. az v hornej casti som to vedel dat pod plast a potom prejst pod strechu. ja som ale tu cast mal rozoberanu skrz SOS systemu, tak to nemusi byt na 100% ako z vyroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som dokoncil kameru. Siel som podla navodu vyssie az na to, ze ja som do poistnej skrinky siel kablom dole za A stlpikom medzi oknom. Pri odklopeni A stlpika, vznikla medzi konstrukciou a plastom A stlpika drazka asi 4mm. Do nej som nastrojom zo sampanskeho, zastrkoval kabel. Takto som ho dostal za cvoky a airbag. Ale drina. Dole som presiel kablom medzi A stlpikom a palubovkou. Makku cast palubovky som priborovym nozom odtlacal a kabel zatlacal tupym nastrojom. A vsetko funguje. Snad nebude ani kabel drncat nikde a vyliezat hore, ci tak.

20200523_095447.jpg

20200523_121840.jpg

20200523_130143.jpg

20200523_132027.jpg

20200523_142559.jpg

20200523_142419.jpg

20200523_142647.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam otazku. Mam kameru truecam h5. Kamera ma gps modul zabudovany v drziaku, ktory je prilepeny na sklo. Ja som drziak dal vedla senzorov do tej plochy, kde je sklo zatmavene a su tam tie stvorceky. Moze tato cast skla byt pricinou toho, ze mi neukazuje rychlost vo videu? GPS signal na kamere je potvrdeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...