Přejít na obsah

Zapojení dash cam kamery ve Scale


Michal T.

Doporučené příspěvky

@csabac Tak můžeš udělat test a kameru dočasně při jízdě umístit např. někam k otevřenému bočnímu okénku. Současnou kameru s GPS (funguje normálně) jsem měl na staré Octě I a teď na Scale. A pokud si fakt hodně zesílím hlasitost videa, u Scaly je znát lehký zvukový šum v pozadí při umístění u zrcátka - takže nějaké rušení by tam fakt mohlo být.

 

Doplnění - ten šum se ve zvuku objeví po zapnutí zapalování. A není daný polohou kamery, ale způsobuje ho napájení skrze palubní síť (je jedno jestli to jsou pojistky nebo 12V zapalovač. Pokud mám zaplé zapalování a kamera jede z baterky, rušení ze zvuku zmizí.

A btw. kolem skla (mám ho vyhřívané, takže asi drátky) je znát magnetické pole, resp. cítím sílu při pohybováním kamerou s magnetickým držákem kolem skla.

Editováno: , autor: Michal T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal T. vdaka Michal. GPS je v tej nozicke magnetickej, co je na skle. Tak to budem musiet zase odlepovat ☹ tiez mam vyhrev okna, zatial asi za jazdy odkedy je kamera, nesiel. Zvuk je u mna ok, obraz ovplyvneny rozlozenym svetlom z drotikov v okne. Najviac to vidiet pri zapadajucom slnku na oblohe. Ale to som i cakal, kedze to i ja okom vidim. Vyskusam. Truecam ma i apku pre GPS na prehravanie videa a znazornovanie polohy v google maps. Zial je to windows apka a firemny notebook to nedovoly instalovat a doma stary, ho nespusti. Uvazoval som, ze mozno to znazornuje len v tom prehravaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamera uz meria i rychlost a GPS polohu. Bolo to firmwarem. Nestaci updatnut firmware cez dobijaci stojan. Musi myt prehraty zo zapnutym autom v GPS stojane. Ja som vyuzil druhy stojan a spravil to doma.

Ale k teme. GPS modul mam umiestneny v tej vysrafovanej casti okna,nema vplyv na prijem signalu.

Signal je dostupny i v tej casti skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Problém těchto řešení je, že když odejde napájecí adaptér kamery, nebo se koupí nová kamera s jiným konektorem (některé mají mikro a jiné mini USB) tak se celé kabelování musí znovu opakovat.

 

Já jsem si domontoval USB konektor do krytu u zrcátka jak to má Octavia. U pojistek jsem dal pojistkovou zlodějku s auto zásuvkou. Do auto zásuvky 5V napáječ s USB A konektorem. Sloupkem a střechou jsem protáhl 2m A-A USB prodlužovák. Do krytu u zrcátka jsem namontoval USB vývod ze starého počítače (bylo třeba mu vyměnit konec z původního 5ti pinu na klasický A konektor.

 

Když odejde napáječ tak ho snadno vyměním. A když budu mít jinou kameru tak vyměním jen ten 20cm kablík mezi krytem u zrcátka a kamerou.

 

P

 

IMG_20200624_210907.jpg

IMG_20200624_211242.jpg

Editováno: , autor: thejohndoe
  • Líbí se mi 4
  • Díky 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo máš pravdu v ceníku Scaly to je, ovšem je divné že je to jen u Scaly a nikoliv u Kamiqa, a není to ani v konfigurátoru. Takže otázka je zda je to chyba v ceníku nebo chyba v konfigurátoru. Spíš hádám že je to chyba v ceníku, i když bych se rád pletl :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, frfr napsal:

@thejohndoe pekna praca. ten kryt je uchyteny len tymi zacvakavacimi poistkami? diki

Kryt drží pohromadě s kontrolkami airbagu a musí se to sundat celé najednou (jak je to na foto). Žádné další šrouby tam nejsou, je to jen nacvaklé. Začal jsem páčit cdčkem ve spáře mezi tim co jsem sundal a plastem s ovládáním světélek interiéru.

Editováno: , autor: thejohndoe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@thejohndoe Jak velká síla byla potřeba k sundání/vycvaknutí toho krytu A sloupku? Sice mám kabel pošéfen tak, aby airbagu nevadil, ale stějne bych ho tam nejradši pevně ukotvil. Zkoušel jsem to vycvaknout a vyvíjel poměrně velkou sílu, ale drželo to děsně fest. Nakonec jsem se na to raději vyprdnul a neriskoval ohnutí tapece nebo ulomení těch klipsů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kryt sloupku docela drží, ale ne zas tak moc - musí ho utrhnout airback. Podle fotky kterou přikládám jsou pacičky blíž skla. Někdo psal, že za něj vzal u dveří a podařilo se nu ho ohnout. Má tři packy. musí se opatrně.

 

Trik je v tom, že sloupek se vycvakne jako by do první polohy. To je poloha do které ho vyrazí airback. Tak že se hýbe a nechá se pod něj šáhnout. Pokud ho chceš úplně sundat tak ho vysuneš nahoru směrem ke střeše. Na těch dírách v karoserii je to vidět jak jsou nahoře širší. Pozor na poškození střechy - netkaná  je náchylná. A pozor na kabel od repráčku.

 

IMG_20200624_140321.jpg

Editováno: , autor: thejohndoe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
V 25. 6. 2020 na 21:01, Kallath napsal:

jo máš pravdu v ceníku Scaly to je, ovšem je divné že je to jen u Scaly a nikoliv u Kamiqa, a není to ani v konfigurátoru. Takže otázka je zda je to chyba v ceníku nebo chyba v konfigurátoru. Spíš hádám že je to chyba v ceníku, i když bych se rád pletl :(

Ahoj, mám Scalu vyrobenou už v novém MR ve výbavě style a USB v zrcátku mám, v nižším stupni výbavy je možnost přidat usb v zrcátku do výbavy za příplatek. Bohužel po vypnutí zapalování se kamera vypíná taky, takže pro někoho, kdo chce, aby měl kameru trvale napájenou může být výhodnější řešit podle návodu, který tu je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...