Přejít na obsah

Zapojení dash cam kamery ve Scale


Michal T.

Doporučené příspěvky

@KoutňasAby to jelo, resp. zapínalo se v případě detekce pohybu i po vypnutí zapalování, kolikrát je potřeba speciální příslušenství, které má kabely na dvojí napájení (přímo baterka + spínaný zdroj po zapnutí zapalování). U mojí kamery např. toto. Otázka je, jestli se musí kabel táhnout přímo na baterku krz nějakou průchodku interér/motorový prostor, nebo ho stačí upravit tak, aby šel na pojistku, která je stále napájená...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

V A sloupku hned ze strany dveří to airbagu nevadí!!! Fakt ne😉

(a kdyby se někdo opravdu bál, může to nechat v tom gumovém těsnění co jde z futer na A sloupek) 

Ono záleží jak tlustej napájecí kablík máte. 

Je to zatím nejjednodušší ze všech aut co jsem tahal.

Dokonce můžete začít od kamery nahoře aby tam bylo drátu tak akorát. 

Ten zdroj se dole krásně protáhne do pojistkovky. 

Původně jsem to chtěl dělat pravým A sloupkem, ale kolem toho kulatého plastu kde je dešťák a LA kamera se to krásně vejde. Je tam tak cca 4mm drážka akorát pro kabel. Ale to už jste tu psali. 

Fakt jednoduché. 

Parkuju doma tak jsem to dal na spínaných 12V. Stejně jak @Michal T. v prvním postu. Nechci aby byla kamera stále pod proudem. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ako si dal kabel, ale ked ides zo stropu dole, airbag krizis. Vid foto co dal i Michal T. i ja, ked sme to robili. Airbag sa tiahne sponad hlavy dole do 2/3 A stlpika. ALe to je jedno. Kazdy nech si to spravy, ako chce. Pisem to len preto, aby ti co si to chcu spravit poriadne, neboli v omyle, ze to nekrizi airbag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ty myslíš úplně nahoře... 

no jasně, tam je třeba to strčit za něj. 

to beru jako samozřejmost. to se omlouvám jestli to takhle někdo pochopil. je třeba to strčit za něj. 

ja to bral pak jako ten svod dolů celej. 

 

Ale ono když už má tenhle airbag bouchnout a vyrazit ten kryt (který jen tak lehce dolů nejde) tak nějakej kabílek už je datail. 

Ať co se týče bezpečnosti ať co se týče zničení kabílku.

Tím to nechci zlehčovat samozřejmě. Má to být tak aby to tomu nevadilo! Ano. 

 

Spiš mě napadlo kvůli záruce to půjde snadněji odendat. 

Jde o to jak by brali to šťourání v pojistkovce?

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem si kabel a kameru instalovat při koupi, provedli to zdarma, ale jak jsem se bavil s technikem, tahají to od zásuvky ve středovém tunelu přes B sloupek a stropem... Napojeno někde uvnitř středového tunelu. Kdybych to dělal sám, tak tudy bych fakt nešel a bylo by to také za airbagem v A sloupku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektriku tahá od zásuvky ten, co nechce přemýšlet. Snazší (i když to vyžaduje přemýšlet) je dát tomu vlastní pojistku. Já mám v pojistkové svorkovnici zapojenou pojistkovou odbočku a na ní naletovanou zásuvku. V zásuvce 5V nabíječku a do toho usb prodlužovač až k zrcátku. Pojistku to má svojí a když chcípne napaječ tak ho snadno vyměním. Už to nikdy nebudu muset rozebírat.

A pak nevím co je za problém s tím airbagem a kabelem - prostě se sundá kryt sloupku a kabel od kamery se strčí za airback a nebo se připevní ke kabelu co tam už je.

poj rozb.jpg

IMG_20200624_140242b.jpg

IMG_20200625_102103.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Prosim, která pojistka velikosti standart je bez proudu po vypnuti zapalování? Ja jich zkusil několik (16,18,20,38,59)  a jsou stále pod napětím.

Jen 58 ne, ale zas jakoby pulsovala..kdzy jsem to zkousel mobilem,zda se nabiji, tak chvili ano, chvili ne,kamere se to nelibilo.

Mam sice Kamiq, ale predpokladam,ze je to stejne.

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 2. 2022 na 18:57, richi661 napsal:

Nevím,která z nich je standart,ale pojistky na spínané plus jsou 7,39,40,41,42,43,44,45,46.

Díky. 7 mám prázdnou, ostatní sloty jsou mini, takže jsem si objednal nový adaptér na mini pojistky. Velikosti těch pojistek a názvy jsou z obrázku o 4 příspěvky výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jaká je pravděpodobnost, že mi kvůli zapojení kamery na pojistku zadní stěrač/vyhřívané trsky ostřikovačů nefunguje startstop kvůli vysokému odběru el. energie pro auto? :D V servisu jim SS fungoval, ale byla odpojená kamera. Nyní i po ujetí 40km SS nejde a auto píše důvod výše.

 

Dnes jsem koupil přechodku USB-C do USB - A samice. Zapojím to do jednoho USB-C co je u řadičky. Porty jsou pod napětím hned po odemknutí a malou chvíli po zamčení, než je jednotka odpojí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pochybuji, že by tam byla taková závada, aby to bralo nějak hodně, to by hezky svítil. Však zkus tu kameru také odpojit. Tobě se to hlášení a nefunkční SS projevuje trvale? Vysokou potřebu energie pro vozidlo spolu s nefunkčním SS mi to stále vypisovalo, když se nějak zbláznila ta sonda na akumulátoru a následně ho i popravila. Celý rok jsem jezdil bez SS s tímto hlášením, až když přišly mrazy, tak jsem velmi obtížně startoval. Ruční dobití akumulátoru chybové hlášení odstranilo, SS začal fungovat, ale jen na pár kilometrů. Skončilo to výměnou té jednotky a akumulátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v servisu baterii dobili a zase přizpůsobili k vozu, protože se prý zbláznila elektronika kvůli podpětí. Pak to byl technik projet a prý to funguje normálně. No mě to fungovalo asi jednou a od té doby zase nic. Tak mě napadlo, jestli to nemohlo byt kamerou, protože byla odpojená. 

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to jen blbě zapojené? 

Stále si myslím, že spotřeba zdroje pro kameru bude pár wattů. Kdo ví jestli. 

Tam vlastně ani žádný zdroj nebude. Já to furt beru jako přední kameru. 

 

Oproti motoru na stěrači a vyhřívání trysky je to nula!!!!!!!

Stačí vzít ampermetr nebo klešťák a změřit to. 

 

Nebo prostě přitáhní zkusmo napájení odpředu třeba ze zapalovače. Já mám zapalovač i v kufru. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...