Přejít na obsah

Fabia II - voda vytékající ze dveří po otevření


Pictus

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám Fabii II FL, poslední dobou (tak 14 dnů) jsem si všiml, že po dešti nebo jiné nepřízni počasí mi po otevření dveří řidiče (u jiných jsem to nepozoroval) mi vyteče ze dveří čůrkem trochu vody.

 

Předesílám, že je mi jasné, odkud se tam ta voda bere (že těsnění kolem oken nemůže být 100% neprodyšné, když tím oknem má jít pohybovat :-D ), i proč vytéká místem, kudy vytéká (že je tam otvor pro odvod vody, která by měla přes práh stéct dolů). Nicméně mi přijde divné, že by to "by design" bylo tak, že by měla ve dveřích zůstávat voda, tj. kdybych s tím autem hypoteticky 14 dnů nejel, tak tam bude voda 14 dnů, dokud neotevřu a nevyteče to?

 

Dá/má se s tím něco dělat? Ještě mě tak napadá, kromě toho, že by to někde bylo nějak ucpané/znečištěné nebo já nevím co, jestli to nemůže být tím, že po přestěhování nově (dřív jsem parkoval v ulici na rovině) parkuju čumákem z kopce, tj. to může být nějaká "zbytková" voda, co se drží v těch dveřích za úrovní toho odtokového kanálku a po otevření dveří se trochu změní "spád" a vyteče to?

 

Jak říkám za předchozí cca 2,5 roku používání, co auto mám, jsem si toho nevšiml...

 

Díky za odpovědi!

 

P.S: Jelikož nevěřím, že jsem první s tímhle dotazem, pokoušel jsem se před založením tématu hledat, jestli to tu už není, ale nic se mi najít nepodařilo, tak mě prosím zdejší harcovníci nekamenujte, pokud se to tu už někdy řešilo. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu a pamatuju si to, tak ty otvory tam jsou 3. Uprostřed a na krajích. Podívej se jestli některý není ucpaný. A já jsem je měl kryté gumovými průchodkami. Po zkušenosti z minulé Felicie, jsem ty průchodky oddělal hned u nového. Ať to dostatečně větrá a vytéká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jipol57: Dík za tip, mrknu. Zatím jsem to dneska prohlížel jen tak zběžně, protože jsem pospíchal.. A navíc předchozí dva případy, kdy jsem si toho všiml, byly po silnějším dešti nebo sněžení, kdy jsem si říkal, že tam nějaký zbytek může být celkem čerstvě...

 

Ale teď jsou to tak dva dny po posledním dešti a to mi přišlo, že by to už vytéct mělo...

 

@Twisted: Kdyby mi to dělalo bezprostředně po mytí, neřeším to taky (viz ta pasáž mého dotazu, kde píšu, že chápu proč a odkud se ta voda bere)...

Editováno: , autor: Pictus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Rád bych ti poradil, ale mám stejný problém u své Fabie combi r.v. 2012. Po vetším dešti zůstává voda ve dveřích řidiče. Dle mého názoru, je to konstrukční problém z výroby... Náklon dveří při jejich zavření je takový, že voda odtokovými kanálky ve spodní části nevyteče a vyteče až po jejich otevření, když se změní jejich náklon. Špekuloval jsem nad tím, ale nic nevymyslel. Nejsi v tom sám ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Ano, bohužel je to nejspíš konstrukční chyba, mě to má F2 (2014) dělá také - levé i pravé přední dveře... Bohužel ze zkušenosti vývojáře vodních turbín musím konstatovat, že prostředí, kde se pravidelně střídá rozhraní voda-vzduch a vlivem neodtékající vody je tam i často značná vlhkost - to je pro vznik koroze naprosto ideální... Teď je jen otázkou, jestli to ustojí ta vrstva laku a zinkování a v jaké kvalitě jsou tyto protikorozní úpravy uvnitř dveří - řekl bych, že rozhodně ne v kvalitě jako na vnějším plechu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po delší době jsem se sem na forum vrátil a koukám, že tu zatím něco přibylo a nejsem v tom teda rozhodně sám :-D

 

Podle mě to silně souvisí s tím, že poslední půlrok po přestěhování do nového bydliště parkuju z mírného kopce... A voda ve dveřích zůstane spolehlivě v podstatě po jakýmkoli dešti...

 

Já jsem právě před tím bydlel jinde, kde jsem parkoval na rovině, a nikdy jsem si ničeho takového za celé předchozí tři roky, co to auto mám, nevšiml... Ale prubnu ještě zaparkovat dole v ulici...

 

A jinak přesně, jak píše Miro F. - já sice nejsem rozhodně vývojář turbín, ale nějaký technický povědomí o korozi mám taky a taky právě tuším, že to není úplně ideálka, že se tam takhle ta voda drží... Respektive, sdílím jeho nedůvěru v protikorozní úpravu toho, co "není vidět"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíte, zapomněl jsem dodat, že také neparkuji na rovině, ale z kopce... Koukal jsem na ty odtokové otvory a vlastně je to vcelku logické - nejsou ani úplně vpředu a ani úplně vzadu dveří, takže při podélném náklonu auta prostě nemá ta voda jak vytéci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...