Přejít na obsah

Scala - Bolero - Wireless CarPlay


Doporučené příspěvky

Predpokladam, ze podla zoznamu kodov viem zistit na co mam predpripravu, resp. ze co viem dat dokodovat bez toho, aby bola i daka hardwarova poziadavka-dorabka.

ALe ja sa v tom nevyznam, len som to nasiel podla you tube manualu a chcel som vediet, ze ti co maju bezdrotovy smartlink, ake kody tam maju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
On 3/5/2020 at 2:05 AM, Kubicek439 said:

Ahojte, v pondělí jsem dostal služební Scalu s Bolero infotainmentem. Rád bych využil potenciál bezdrátové nabíječky, která je již v autě a bezdrátového CarPlay. Bohužel se mi telefon stále nedaří připojit bezdrátově, pouze přes USB-C. Verzi systému posílám ve fotce, telefon iPhone 8 - iOS 13.3.1.

 

Platí pro wireless nějaký fígl nebo to prostě není podporováno? Zkoušel jsem všemožné fígly (Bluetooth/hotspot/mazání spárovaných zařízení/vytvořit carplay spojení znovu/...)

 

IMG-2448.jpg

 

 

 

zpočátku jsem měl také problémy s tím, aby to fungovalo.

udělal jsem následující:
- Na svém iPhone jsem se ujistil, že konkrétní připojení BT je odstraněno.
- Vypnul jsem doma internetovou WiFi (myslím, že to byl největší viník, protože systém byl zmatený).
- Zapojil CarlinKit a nastartoval auto.
- Celý proces párování začal od nuly a vše fungovalo.

Hodně štěstí. doufám, že ti to půjde.

 

Odkaz na moje miminko: https://carlinkitcarplay.com/products/carlinkit-wireless-adapter-for-factory-carplay

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak situcia je takato, teda myslim. 

Bezdrotovy smartlink WLAN v Boleru treba odblokovat, aktivovat. 

V MIB2 JE TO POPISANE TU: 

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/installing-fec-swap-code-to-mib-with-obdeleven.386903/page-2#post-7766876

Generator MIB s kodmi tu:

https://mst2fecgen.mibsolution.one/

V SCALE je MIB3 a kod pre WLAN 00070700 sa v SWaP generatore pre MIB2 nenachadza. 

Takze uloha je vygenerovat SWaP kod pre MIB3, po aktivovani by mal byt funkcny bezdrotovy smartlink. 

Do skryteho menu sa dostaneme cez dlho stlacene tlacido MENU. 

KOD sa do auta dostane cez OBDeleven. 

Screenshot_20220215_160622.jpg

Najrozumnejsie je ist do original Škoda servisu a tam to samozrejme spravia za poplatok, aspon dufam. 

Editováno: , autor: kuyonmodel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel neudelaji. Zatim. Psal jsem primo do MB jestli je dodatecna moznost a momentalne tato moznost neni, nicmene nenapsali ze do budoucna to nejak nepujde, naopak. Myslim, ze to casem pujde a bezdratovy smartLink pujde oficialne aktivovat, uvidime. Taky bych o to mel zajem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, LuBe79 napsal:

Bohuzel neudelaji. Zatim. Psal jsem primo do MB jestli je dodatecna moznost a momentalne tato moznost neni, nicmene nenapsali ze do budoucna to nejak nepujde, naopak. Myslim, ze to casem pujde a bezdratovy smartLink pujde oficialne aktivovat, uvidime. Taky bych o to mel zajem.

Nesuhlasím. Taky som pisal do Skody a odpoved prisla takato:

Ohledně možnosti dodatečné aktivace funkce SmartLink nebo jiných funkcí se prosíme obraťte na autorizovaný servis ŠKODA.

V autorizovaném servisu ověří definitivně, jestli to u konkrétního vozidla je či není možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

MIB3 nativne obsahuje wifi modul, je to priamo na radiu aj napisane: 216R-MIB3HBTWIFI, dokonca je tam napisane aj made in Czech republic, Pardubice.

Riesim aktualne aktivaciu wifi v service, termin mi dali na april(duben), bola chybna specifikacia vozidla a mal som mat aktivovanu wifi, dam vediet ako pochodim...(pripadne aj cenovo ak neuznaju)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

na mojej novej scale to mam rovnake ako LUBE79. Inak je to vtipne ze nas starsi rapid spaceback vo vybave extra tam normalne wlan ma a scala vo vybave style nie. parodia

 

inak vyriesil som to s carlinkit ai box coz je vlastne este lepsie ako len ten obycajny bazmek co z dratu spravi bezdrat. tie stoja okolo 80-100 EUR.

ja som dal za AI box 145 na ali-mam EU verziu-ma to zabudovane GPS, da sa tam mat bezdrat carplay+AA a ma to samostatny android, momentalne vo verzii 11.

Mam verziu 4G/64G + je tam osem jadrove CPU. Fici to celkom svizne ale predavaju sa aj vykonnejsie ale aj slabsie verzie. Delivery zo spanielska prosim pekne cez sviatky 7 dni. Prikladam aj foto uchytenia v aute-prilepene obojstrankou 3M na kastlik pod klimou-ten sa da potiahnutim cely vybrat-pozor je tam led osvetlujuca kastlik na telefon.

Boli k tomu aj 2 kable klasicke usb A do usb C a USB C dvojite. Dlzka kabla akurat sadla cize zapojil som to do prveho usb C a krasne to tam drzi ziadny kabel nikde netrci a samotne zariadenie ani nie je skoro vidiet. dalo by sa dat este dalej aby ho nebolo vidiet vobec ale zakrylo by to tu ledku.

 

Inak funguje tam splitscreen takako to ma byt coskoro na AA. Da sa tam naistalovat hocico-ja uz tam mam FB, messenger, netflix tam bol, Gmaps boli tiez aj waze, doinstaloval som aj mapy CZ a postahoval offline mapy. youtube na splitscreene nefunguje-asi by bolo treba premiumko ale playtube apka normalne bezi-sice video neukaze co mi ani netreba ale ukazuje co prehrava a do toho kludne bezi navigacia. Ma to aj slot na SD kartu ak by bolo malo miesta a aj nano SIM. Ja to mam poriesene cez hotspot s mobilom cize v kolonach a na dialnici sa nebudem muset hrat s telefonom a v pohode si tam pustim nejake video, pozrem v rychlosti fb. Za mna teda velka spokojnost

IMG20221229161237.jpg

IMG20221229161251.jpg

IMG20221229162806.jpg

IMG20221229163604.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mam one plus nord 2 ktory nema bezdratove nabijanie cize ho aj tak nevyuzivam-lenze na SK je uz priamo sucastou vybavy style. mne sa inak mobil vobec nejako nevybija. a ako som pisal ma to zabudovanu svoju GPS cize teoreticky ked chces mozes si stiahnut offline mapy a pouzivat len ten AI box-vobec nepotrebujes telefon. ked chces online mapy jedine co musis spravit je bud dat do toho ai boxu simku alebo spravit na telefone osobny hotspot-tiez neviem o tom ze by osobny hotspo tnejak extremne vybijal bateriu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ja som tak nejak dufal, ze sa to v buducnosti bude dat vyriesit nejak po SW stranke a nie ze tam chyba nejaky cip a podobne. riesili to aj niekde na zahr forach kde zdielali cisla jednotiek bolera a zaujimave bolo ze ludia, ktorí mali uplne rovnaku jednotku nemali vzdy bedzratovu moznost. niekto ten kod 0700 proste mal aktivovany a niekto nie. riesili tam aj swap codes (nie ze by som sa v tom vyznal) ale ze pri MIB3 to este nikto nerozchodil (nieco v tom zmysle).

 

 @Patrik1971   kedze pises ze tam chyba polovodic asi k tej teme vies viac-mohol by si napisat, co to presne znamena? 

napr v CZ je firma NSF retrofits a tí robia zazraky-cize je tam podla teba moznost to dorobit ako retrofit? bolo by to len o vymene bolera alebo by sa tam muselo nieco ine dorabat?

 

...Inak co sa tyka ext.krabicky-nikto vam nezaruci ze pojde AA bezdratovo-pri mojej krabicke vyuzivam hlavne tu krabicku ako taku na FB+youtube+mapy. da sa tam prepnut vdaka tomu ze to ma wifi na AA/carplay-to mi vsak funguje len na sluzobnom iphone(carplay) na sukromnom androide one plus mi wireless AA nefunguje cize evidentne to pri androide zalezi od modelu telefonu.

Editováno: , autor: fsociety19x
chybka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2023 na 10:16, fsociety19x napsal:

...Inak co sa tyka ext.krabicky-nikto vam nezaruci ze pojde AA bezdratovo-pri mojej krabicke vyuzivam hlavne tu krabicku ako taku na FB+youtube+mapy. da sa tam prepnut vdaka tomu ze to ma wifi na AA/carplay-to mi vsak funguje len na sluzobnom iphone(carplay) na sukromnom androide one plus mi wireless AA nefunguje cize evidentne to pri androide zalezi od modelu telefonu.

U androidu záleží na podpoře telefonu. Mám stejný telefon, One Plus Nord 2 5G a k tomu AAwireles (https://www.aawireless.io) a musel jsem na krabičce měnit kanál WiFi, protože ten MediaTek nepodporuje dané pásmo na 5G… Setejně tak s tímto telefonem nefunguje bezdrátové AA ani originální MIB3 systémech od ŠA. Tedy pokud umí krabička nějaké nastavení, zkusit změnit kanál nebo přepnout na 2.4GHz WiFi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, vdaka za postreh. carlinkit aibox ma vyber wifi, viem ze som sa tam stym hral, teda 2.4 a 5GHz ale este sa na to pozriem ked budem mat cas a dam vediet ci sa podarilo vyriesit alebo nie.

 

tak mi to nedalo a tak nejak po tvojom prispevku coz je zaroven asi 2 tyzdne co som to naposledy skusal rozchodit som sadol do autoa 20 minut tam zas skusal vsetk mozne ako taky chuj a stale nic. uz som sa chcel na to vykaslat a z nicoho nc mi napadlo ze posledna vec, ktoru som neskusil je nastavit na tej wifi heslo. takze nastavil som WPA2 sifrovanie+heslo, telefon sa kvoli tomu z wifi toho aiboxu odpojil, natukal som na telefone to heslo co som nastavil na aiboxe-wifi sa teda znova pripojila a ide to!!!! som nevedell ci to tam mam rozkopat alebo sa tesit ze kvoli takejto chujovine to neslo...nic pisem do carlinkit skupiny na FB ze toto je dalsia moznost ako to rozchodit lebo vela ludom to nejde...

Editováno: , autor: fsociety19x
funguje to
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...