Přejít na obsah

Scala - Bolero - Wireless CarPlay


Doporučené příspěvky

@kuyonmodel

V SCALE je MIB3 a kod pre WLAN 00070700 sa v SWaP generatore pre MIB2 nenachadza. 

 

ked si skusis v tom generatore vygenerovat kod tak si vsimni ze vzdy je vo vysledku kod ktory si zadas.

teda teoria je ze ked chces 00070700 tak si zadas iny kod a vo vysledku ho prepises

problem ale asi bude ze to je generator pre MIB2 a ty potrebujes pre MIB3

 

priklad

pre 00060800 - Apple CarPlay

 

110200060800035756575A5A5A41555A4750313233343536006431E8910000000000000000003B0FC769BFFF15ECD445B8196D2203D6D56BD8F22748B37D68F863DAC57E23C90A5FEEF0C06394C8D48A2EAA4F0FB658557400E66441DDC7D5AC3610AA4D45056C0C6E17C7E4B60C40E52FFA891938AF186ED20AE83A99EB10F3088479E6CBD2770C1563B5AE235B440BEF16EBE696576E108F2F9F897D963DEFBAD3ABDF2FFE

Editováno: , autor: Drass1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

chalani chcem sa spytat  radio bolero CarPlay cez kabel poslednu dobu ked sa pripojim kablom dam app na radiu a musim tuknut na to CarPlay a vzdy musim tuknut na vytvorit aby są spojil mobil s autom . deje sa vam to rovnako alebo je problem niekde u mna ? to iste aj ked pustim hudbu cez bluetooth z mobilu tam musim tuknut vytvorit spojenie a aż potom zacne prehravat . dakujem za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pridavam odkaz na Novinku z eShop Skoda: https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/smartlink-wlan-rozsireni-/p/6VA054830B

 

Jestli to dobre chapu, tak Bolero a Scala r.v. 02/2021 by dle odkazu mela mit sanci aktivovat bezdratove pripojeni.

Kontaktoval jsem servis, tak uvidime, jaka bude odpoved.

 

EDIT: takze to opravdu lze a dle VIN meho vozidla je cenova nabidka za dodatecnou aktivaci 2900,-

Editováno: , autor: LuBe79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kontaktování infolinky Škoda mě odkázali na můj domovský servis. Zde po telefonické konzultaci a kontrole VIN tvrdí, že by měla na mé Scale RV 12/19 fungovat aktivace bezdrátového SmartLinku. Aktivace proběhne příští čtvrtek, dodám následně info.

Každopádně velký dík za tip LuBe79 👍.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja skalicka ma MIB konciaci pismenom H a je februar 2022 cize podla toho co je napisane na skoda eshope by to na mojom aute malo ist dorobit.

ta cena 2900 kc je v tom uz aj ta cena za to rozsirenie z eshopu alebo treba platit 2900 za montaz a 1900 za rozsirenie?

 

EDIT: trosku som inak patral potom na slovenskom eshope a tam je k tomu viac napisane:

 

1. v prvom rade su 3 verzie. za 66 207 a pozor 270 EUR cize markantne rozdiely

2. ide to dorobit len na bolero-kody I8P alebo I8Q- ja mam vypis vybavy svojho auta a je I8Q cize cajk.

Na SK eshope aj presne pisu ktora ta cenova ponuka je pre ktore auto-su tam zase kody-mam stastie ze ten najlacnejsi za 66 EUR (6VA054830B) ide s vybavou 9WT ktoru mam ja.

 

Suma sumarum malo by to ist dorobit aj u mna. https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/smartlink-wlan/p/6VA054830B

 

Tak uz len zavolat do servisu kolko to bude stat komplet ale moja povodna otazka plati a ci teda v CZ je cena 2900 za komplet licenciu a montaz.

 

DIK

 

 

 

 

Editováno: , autor: fsociety19x
EDIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik za odpoved-aj som tak nejak ratal lebo sak pre nich to je robota na par minut akurat ze si tam drbnu rovno daku hodinovu sadzbu a podobne. buduci tyzden letim do servisu.

 

inak uz aj presne viem preco su rozdiely v cene:

 

1. najlacnejsi za 66 EUR je len dorobenie WLAN ku smartlinku cize dorobenie bezdratu

2. ten za 207 ci kolko EUR je dorobenie smartlinku ako takeho ale bez WLANU cize len kabel

3. najdrahsi za 270 EUR je dorobenie komplet smartlink aj bezdrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych to rád měl, měl jsem bezdrát objednaný, a zrušili mi to, přes kabel mi AA bez problémů funguje, používám, i když jedu třeba jen kousek přes Brno na vyhýbání se zácpám. Napiš jak jsi dopadl, já mám 04/23, bezdrát zrušili i chlapům na bývalé firmě, měli ho do Oktávek objednaný, uvidím jestli ho zase začnou montovat, syn má fasovat novou O4 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jakou máte jednotku infotaimentu.Škodovka uvádí toto omezení :

 
SmartLink WLAN není určen pro vozy s infotainmentem Amundsen a Columbus (PR číslo 8AR). Tento produkt není určený pro vozy vyrobené od KT 40/2022 s těmito MIB jednotkami: 654 035 871K, 654 035 869J a 654 035 869K.
 
Jinak by měl jít  nejspíš dodělat i na Swing.Podle PR čísel je I8P  MIB 3  6,5",což by měl být Swing.I8Q MIB 3  8,25" je Bolero.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie indukcne nabijania sa dali kupit na o3 bezne na skoda dieloch. Na scalu som to nevidel. Otazka je, ci tam je kabel dotiahnuty pri riadiacej. tiez si to chcem dat, ale som myslel ze 66 je cena uz na komplet, nie este dalsi doplatok v servise.

To uvidim, ci ma vobec pre mna zmysel, ked bez tak ten shit reklamujem dat cez 100 ku bez indukcnej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 7. 2023 na 14:12, marskama napsal:

Po kontaktování infolinky Škoda mě odkázali na můj domovský servis. Zde po telefonické konzultaci a kontrole VIN tvrdí, že by měla na mé Scale RV 12/19 fungovat aktivace bezdrátového SmartLinku. Aktivace proběhne příští čtvrtek, dodám následně info.

Každopádně velký dík za tip LuBe79 👍.

Tak na dnes objednaná aktivace bezdrátového Smartlinku proběhla za cca 20 minut, následné párování s telefonem asi 10 minut (Apple šel rychle, Android trochu stávkoval). Cena 1839Kč (e-shop) + 328Kč (diagnostika) = 2167Kč. Za mě spokojenost 😉.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosim ta hod sem nasledovne info:

kedy bolo tvoje auto vyrobene-ak vies

ake mas cislo zariadenia MIB3-vid foto-toto mozed odfotit v aute ked vojde do systemove nastavenia ci ako sa to vola uplne na konci to je 

pripaja si to ako? najprv kabel, potom si kabe odpojil a uz sa to samo pripojilo bez kablu? alebo si to hned robil bez kabla?

pripadne sa ta to opytalo ci chces nabuduce uz pripajat cez WLAN?

tak isto je dost dolezite ci v MENU sa ti objavilo WLAN HOTSPOT-vid druha foto-pripadne ak si pamatas ci si to tam mal predtym abo sa to objavilo az teraz

 

poprosim ak sa ti da pozdielat vsetko toto info ked budes mat cas lebo ja som bol dnes a nefunguje to, napisem este prispevok len to dam dokopy

 

 

image.thumb.png.1e7eaf6e42c039464c8e41bd9131280e.pngimage.thumb.png.255a231c0a65799218cf8bb0041fe11b.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra zkusím dodat screeny 😉. Jen krátce: auto vyrobené 12/2019. Kabel vůbec nepotřebuju, jen zapnuté BT a polohu (pokud chci navigovat, jinak to naběhne bez mapy), na obrazovce se objeví symbol AA, na který klepnu a vše naběhne samo.

Pokud ti to nefunguje, doporučuju zapomenout telefon v autě, i v telefonu, vymazat mezipaměť AA v telefonu a zkusit všechno spojit znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super screeny by pomohli. kazdopadne dakujem aj za toto info co si uz poskytol.

pod polohou myslis presne co? myslis tak ze v telefone mas povelene ze AA moze pouzivat polohu? AK myslis toto tak o tom viem.

ja som im v servise hovoril aj som to pozeral na videach ze max raz staci pripojit kabel a potom to uz musi ist cez wlan. na utube presne typek len sparuje BT a na obrazovke auta sa ikona android auta zvyrazni-u mna sa toto nestane-ostane tmava-az ked pripojim kabel tak to ide.

vymazal som samozrejme oba telefony aj v aute (android aj iphone) aj odparoval v telefone a ako pises aj vymazal komplet data AA v telefone, dokonca prepinaj aj povolenia polohy  a nic.

zajtra som zvedavy na tu jednotku infotainmantu co mas a hlavne ci uz mas vo vozidle ten WLAN v menu. inak v telefone ti ukazalo ze sa ti pripojila daka wifi? resp na wifi auta sa to podla mna muselo pripojit lebo AA nefunguje len cez BT tak to aj v telefone by si ked tak mohol ceknut ci ti tam teraz neukazuje vhistorii "pripojeni" daku novu wifi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polohou myslím GPS v telefonu. Jinak jsem to nejprve ověřil s mechanikem, tam to hned nešlo. Potom jsme resetovali i infotainment, vypli zapalování, otevřeli a zavřeli dveře. To WLAN se během prvního párování někde v menu servisákovi ukázalo, ale kde, to teď nevím - zjistím zítra a dodám screen. Následné spojení po novém startu je úplně bez kabelu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este teda zhrnutie mojej skusenosti: ratal som ze to bude okolo 2900CZK za komplet ako tu bolo pisane a aj to tak vyslo cca, konkretne 112 EUR som ja platil a robili to asi 3/4 hodinu...

1. ako som pisal hore fungovat to nefunguje tak to uz nepojdem do detailov, spomeniem len to, ze som ocakaval ze v menu pribudne aj WLAN? aspon teda co tu boli stare temy na fore ludi, ktorí aj mali bezdrat z vyroby ale im to neslo tak sa tam vsade spominala WIFI.

2. co sa tyka aktivacneho kluca ten skutocne nahrali-je to ta 707-cka co sme riesili v minulosti na fore ci by sa to nedalo vygenerovat ako na MIB2. cize ako kod mi tam novy pribudul.

3. Reklamacia zadana, zaplatit som samozrejme musel lebo ze sak oni len ten kluc aktivovali, to ze mi sluzba nejde to uz za to som neplatil podla ich logiky. V utorok rano to pojde na diagnostiku a vraj skodovka sa musi do 4 hodin k tomu vyjadrit tak som velmi zvedavy.

 

Nedalo mi to a hodil som to na diagnostiku, kedysi totiz @keras1spominal pasma wifi. prisiel som na to, ze wifi "modul" akoby mozem aktivovat ibaze ta aktivacia moze byt falosna lebo kabel povoli nakodovat aj to co realne fungovat nemusi. cize pozeral som sa ako je kodovanie na BT a podobny "kod" (zapina sa to cez MAS) som dal ze "installed" aj na WLAN-zrazu sa mi wlan hotspot objavil v MENU-mozem tam nastavil heslo, nazov-ale neda sa aktivovat. v tej 5F jednotke v kodovani resp adaptation boli aj dalsie nastavenia a vsetko bolo nastavene na OFF, dal som to na ON a nepomohlo nic...potom tam boli este blbosti kde sa menili hodnoty co uz suvisi s kanalmi wifi atd cize to nema suvis s tymto. zhrnutie teda take ze to menu WLAN aktivovat viem ale WLAN zapnut neviem (BT ma napriklad v kodovani zaciarknute ze visibility) a to v menu samozrejme ide vypinat a zapinat.

 

Som zvedavy ako pochodi buduci tyzden @Patrik1971a pomohlo by keby aj napriklad @Jan R.alebo @keras1, ktory pokial viem mali bezdrat od vyroby napisali ci im to ukazuje wifi a ci maju v menu WLAN.

 

 

IMG20230803185958.jpg

IMG20230803191034.jpg

IMG20230803191917.jpg

IMG20230803192459.jpg

IMG20230803183316.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 minutes ago, marskama said:

Polohou myslím GPS v telefonu. Jinak jsem to nejprve ověřil s mechanikem, tam to hned nešlo. Potom jsme resetovali i infotainment, vypli zapalování, otevřeli a zavřeli dveře. To WLAN se během prvního párování někde v menu servisákovi ukázalo, ale kde, to teď nevím - zjistím zítra a dodám screen. Následné spojení po novém startu je úplně bez kabelu. 

aj toto info dost pomoze ked tam pojdem zas buduci tyzden. ja som tiez hned siel za nimi ze nejdem este nic platit ze podme najprv vyskusat-akurat ze v mojom servise nevedeli nic a vsetko som si to musel skusat sam. aspon si teda potvrdil ze skutocne tam ten WLAN musel nabehnut tak ako som predpokladal. inak restart infotainmentu som robil X KRAT...proste mam smolu. DIK inak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...