Přejít na obsah

Amundsen Update mapového setu


Doporučené příspěvky

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s updatem mapového setu?

Ve vozidle Karoq mám infotainment Amundsen. Mám originál Škoda kartu 16 GB s navigačním SW, kde jsou Europa 1 (cw45, kat 45, KW 45) 2017.

Postupoval jsem podle návodu na stažení dat:

1    Na novou přeformátovanou  katru 32 GB se specifikací SDHC třídy 10 jsem stáhnul mapy ECE 4 2020. Soubor v ZIP jsem rozbalil v PC. Vložil kartu do slotu infotainmentu Amundsen. Systém mi oznámil: "Navigační data nejsou k dispozici".

2    Nechtěl přijít o originál data. Katru jsem přeformátoval a zkopíroval jsem na ní data z originální Škoda karty 16 GB s navigačním SW, kde jsou Europa 1 (cw45, kat 45, KW 45) 2017. Vložil kartu do slotu infotainmentu Amundsen. Systém mi oznámil: "Navigační data nejsou k dispozici".

 

Prosím o radu jak nahrát aktuální mapový set ECE 4 2020.

Mackanič

Tel: 73 183 754

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, michalbad napsal:

A je to originál škodovácká karta? Nejde to s jakoukoliv...

Děkuji za odpověď. Zkoušel jsem to s katru 32 GB se specifikací SDHC třídy 10. Bylo to na doporučení operátora z Informační linky ŠKODA AUTO. Nicméně mi později operátor zaslal email, že to vyžaduje originál Škoda kartu. Pouze nechápu, zda musím zakoupit novou kartu, nebo mám na stávající originál Škoda kartu 16 GB s navigačním SW ECE 1 2018, nahrát nový SW ECE 4 2020.

Děkuji za radu a pomoc.

DuMa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem se dobře díval, mapový podklad ECE 4 by měl mít 7 GB. To znamená že na stávající originální SD kartu jenž máš, by se měla mapa v pohodě vejít.

Osobně bych kartu naformátoval a novou mapu stáhnul přes Infotainment portál složka aktualizace map.

Až budeš dávat kartu s mapami do slotu v autě, zkus napřed zapnout navigaci a potom tam teprve vložit SD kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu. Nechci přijít o data, takže jaký je rozdíl mezi originál Škoda Kartou a touto kartou Samsung Micro SDHC karta 32GB EVO Plus(Class10 UHS-1)+SD adaptér. Na tuto kartu bych si chrěl nahrát mapový set. Má snad škoda karta nějaké kódování nebo ochranu?

DuMa

Editováno: , autor: dumackanic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 3/8/2020 at 5:17 PM, dumackanic said:

Dík za radu. Nechci přijít o data, takže jaký je rozdíl mezi originál Škoda Kartou a touto kartou Samsung Micro SDHC karta 32GB EVO Plus(Class10 UHS-1)+SD adaptér. Na tuto kartu bych si chrěl nahrát mapový set. Má snad škoda karta nějaké kódování nebo ochranu?

DuMa

 

Pokud nechces o originalni data prijit, tak si je z karty zkopiruj. Neni tam zadna filesystemova ochrana. Pripadne si udelat bitovou kopie (dd u macOS/linux, Windows asi nemaji zadny nastroj, ale da se pouzit neco jako ActiveDisk nebo Norton Ghost), ale je to zbytecne

 

Ale jak zde bylo uvedno, karta ma ochranu pomoci CID.

Navod a buildnuta binarka pro Android (pozor musi byt rootnuty) je tady https://github.com/raburton/evoplus_cid

 

Dalsi zpusob je na unix based systemu vzit zdrojove kody a buildnout. Tady pozor ctecka karet musi byt primo na sbernici, nebude fungovat s USB cteckama

 

 

Pokud ale nemas s kartou problemy, ignoruj vse vyse napsano a proste ji smaz, zkopiruj nove mapy a dej do auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...