Přejít na obsah

DPF problém


PajaSS

Doporučené příspěvky

Čao, po půl roce, ale přece Rapid začal zase dělat něco, z čeho se mi třepe peněženka.

 

Jde o DPFko, které se začalo poslední měsíc, dva, chovat hodně podivně. A to, že vypaluje často a to za naprosto nesmyslných podmínek. Všechno viz foto.

Ujedu například 280 - 300km (někdy i méně - záleží na počtu studených startů) a filtr se stále postupně zaplňuje (např. viz foto 293km/17g). Jenže po dalším startu, někdy po dvou a ujetí třeba 2 - 3 km tato hodnota zaplnění z ničeho nic stoupne na maximální hodnotu zaplnění (cca 27g) a motor začne automaticky filtr vypalovat. Podle čeho se vypočítává hodnota zaplnění? Protože mi to vůbec nedává smysl, aby míra zaplnění stoupla ze 17 na 26/27g během 3km jízdy.

 

Musím uznat, že už při těch 17g zaplnění jede auto pocitově hůř. Velká odezva na plyn, větší spotřeba i podle PC. Při vypalování a čerstvě po něm jede auto o 100% líp. 

 

Před čtvrt rokem vyměněn EGR - PIERBURG 7.09720.01.0

aktuální nájezd: 182 000km

spotřeba cca 5,5l/km (přepočet ujetých km / l)

celková míra zaplnění DPF - 61%

 

Tak se ptám, je tam vadné nějaké čidlo, dpf na odchodu, špatný vstřik nebo ještě něco jiného?

Díky za každou radu, úplně se mi s tímto nechce otálet.

Screenshot_20200316_122824_com.applagapp.vagdpf_free.jpg

Screenshot_20200316_173246_com.applagapp.vagdpf_free.jpg

Screenshot_20200316_221333_com.applagapp.vagdpf.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, ale na mou obranu, opravdu nepředpokládám větší nájezd na jeden filtr, ale jde mi primárně o ten moment, kdy začne vypalovat. Pokud by byl špatný, zaplněný, zanášel by se ve větší míře postupně, ne? Nebo to je normální stav, že ze 17g to naráz skočí na 27? Proto se ptám, jestli za tím nehledat problém i někde jinde. Například, jestli někdo neřešil podobný problém :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...