Přejít na obsah

Ochrana vozu před zvěří


Rapid1.0

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

tak hlásím první "šrám" na 5 měsíců starém autě. Není to tedy nic hrozného, ale sousedovic kočka mi leze po autě a velice ji láká gumová anténa na střeše. Výsledek je, že první 1/3 antény je rozkousaná na padrť. No a samozřejmě v bezprostředním okolí antény to je poznat i na laku - mírné vlásečnicové poškrábání. 

 

A tak otázka - nějaké osvědčené rady na odpuzení této divoké zvěře od exteriéru vozidla krom malorážky? 

 

Díky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. pes

2. potřít anténu chilli

3. nakrmit kočku aby neměla potřebu žrát anténu

 

Vážně, já jsem kdysi parkoval venku 3 auta a bojoval s kunama. řešil jsem to ako vysokofrekvenční směrový reproduktor a signál něco kolem 25 khz. vše s pořádným zesilovačem a zapojeno na detektor pohybu který jsem měl pod přístřeškem i na světla. Předpokládal jsem že pískot bude pro kuny velice nepříjemný a člověka to rušit nebude. Výsledek byl ten, že kunám to bylo ale úplně jedno, ale kočky mi na auto od té doby už nikdy nevlezly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moji kocouři jsou nažraní tak je anténa neláká, ale kuna mě navštěvuje v práci tak jsem rád, že mi aspoň psi ochcávají doma kola, jindy bych je hnal. A jednoho psa jsem načapal na teplé kapotě, naštěstí u oktávky, hajzl jeden a řekl jsem mu, že mám 9mm a asi to pochopil.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, prase66 napsal:

1. pes

2. potřít anténu chilli

3. nakrmit kočku aby neměla potřebu žrát anténu

 

Vážně, já jsem kdysi parkoval venku 3 auta a bojoval s kunama. řešil jsem to ako vysokofrekvenční směrový reproduktor a signál něco kolem 25 khz. vše s pořádným zesilovačem a zapojeno na detektor pohybu který jsem měl pod přístřeškem i na světla. Předpokládal jsem že pískot bude pro kuny velice nepříjemný a člověka to rušit nebude. Výsledek byl ten, že kunám to bylo ale úplně jedno, ale kočky mi na auto od té doby už nikdy nevlezly.

1. To si radši koupím novou anténu, než psa :D (nic ve zlém)

2. Dobrý nápad - nějaké pořídím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...