Přejít na obsah

Servis, garanční prohlídky


Daniel Zikmund

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, zda někdo z přítomných majitelů CItigoe iV (nebo znalců Škoda) nemá informace ohledně ceny předepsaných servisních prohlídek? Jedná se o elektroauto, kde jsou obvykle servisní úkony levnější, tudíž i garanční prohlídky odhaduji na méně. Zvažuji pořízení Citigoe iV na operativní leasing a zvažuji, zda zahrnout servis - ten rozdíl v ceně může být 300 - 500 Kč/měsíc (v mém případě 500 * 48 měsíců = 24 000 Kč) a odhaduji, že když si garančky (dle servisních intervalů každé dva roky, tedy 2x za období mého OL pronájmu) zaplatím sám, tak budu na 1/4 ceny.

 

Děkuji za informace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to ani ta jedna čtvrtina, spíš to bude okolo jedné osminy.
Čili maximálně 2 x 1.000,- Kč až 2 x 1.500,-Kč (když v tom bude jen to, co je předepsáno).
Není tam moc co dělat, píchnou to na diagnostiku, zkontrolují i 12 V baterku, dají to na zvedák a podívají se, jestli to není někde ťuknutý, jestli něco nerezne nebo není ohnutý atd., plus režie s tím vším spojená a zápis do dastabáze
Žádný nový proprietární superolej "se zlatýma šupinkama" za 2 až 3 tisíce.
A při té druhé garančce (po 4 letech, zároveň se skončením operáku), kdyby ses chtěl případně rozšoupnout a nechal bys jim tam (leasingovce) vyměnit brzdovku a chladicí kapalinu plus doplnit vodu do ostřikovače a vyměnit pylový filtr v klimošce atd., tak už by to samozřejmě bylo úměrně víc, stejně jako u Fabie a spol..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vycházel bych z ceníku, kde předplacený servis na 60tis nebo 5 let je za 7600 (nevím jak jsou přesně servisní intervaly na iV, ale bývalo to vždy 1. po dvou letech nebo 30tis. a další prohlídka po 1 roku nebo 30tis km). Jinak potom nechat přibližně nacenit v servise. Ono těch úkonů na iV nebude moc, ale zase je to elektrika, takže minimálně vyhláška č. 50 a další speciální vybavení v servise, tedy bych očekával vyšší hodinovou sazbu.

 

obrazek.thumb.png.ef16910ff7d9d97c6ad7c38b517428e9.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Moje zkušenost je bohužel poněkud strašidelná - Dealer Auto Louda Pardubice.

Citigo iV 2020, 32 000km, dovoz DE, prohlídka v autorizovaném servisu hlavně kvůli udržení záruky na baterii.

Obsah "prací" prohlídka podle check listu, kontrola bubnů zadních brzd, výměna kabinového filtru, dolití (prý výměna) brzdové kapaliny, o stavu baterie nepodávají žádné info !

Cena 5993 Kč s DPH, hodinová sazba 2500Kč/hod.

Za čistě mechanické práce nehoráznost, předávací technik mi dokázal jenom říct, že je to jejich obchodní politika ... Dotazoval jsem taky Škodovku, zda ta cena odpovídá jejich obchodní politice a ty mě potvrdili, že je v souladu s dealerskou smlouvou!

Takže s elektrickou Škodovkou u Loudy (a si ani jinde) za servis určitě neušetříte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
On 6/19/2022 at 11:14 PM, ZBIM said:

Moje zkušenost je bohužel poněkud strašidelná - Dealer Auto Louda Pardubice.

Citigo iV 2020, 32 000km, dovoz DE, prohlídka v autorizovaném servisu hlavně kvůli udržení záruky na baterii.

Obsah "prací" prohlídka podle check listu, kontrola bubnů zadních brzd, výměna kabinového filtru, dolití (prý výměna) brzdové kapaliny, o stavu baterie nepodávají žádné info !

Cena 5993 Kč s DPH, hodinová sazba 2500Kč/hod.

 

Totez plus vymena zadni stiraci listy me vysla na 2.986 u Autocentrum Lukas v RpR...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...