Přejít na obsah

Škoda Connect


Doporučené příspěvky

vcera kukam cez appku stav vozidla, dojazd 0 km a stav tachometra neskutocny... dnes sa appka aktualizovala, tak reku znova kuknem stav vozidla, dam ho aktualizovat a ziadna zmena... zeby to urobilo pre to, ze auto od pondelka stoji, lebo mam dovolenku a nikde nechodim? to by chcelo od Skodovky novy voz gratis pri tom najazde 2 147 483 647 km...

Screenshot_20200819-231210.png

Screenshot_20200819-231312.png

Screenshot_20200820-080754.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žiaľ je to tak :/ aplikácia raz išla raz neišla nevdela sa spojiť z autom. Nepočítalo km ani spotrebu.Potom zas chodili aktualizácie na mobil ale verziu telefón nebral . Musel som hľadať staršie aplikácie po rade na fore, aby to fungovalo.Vtedy som mal android telefon. Skrátka po asi 3 mesiacoch som prestal apku používať a vymazal som ju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o víkendu nám to také nešlo (a po většinu času to nejde tak či tak), zkoušel jsem to jak na svém mobilním telefonu tak i na dalším. Oba dva jiné značky /Samsung a Hueawei/ a problém se synchronizací údajů byl na obou dvou telefonech stejný.

 

Kromě toho jsem se zkoušel skrz telefon přihlásit přímo i do webového rozhraní škoda connect a tam aktuální údaje vidím, tzn. najeté kilometry z poslední cesty atd.. takže se domnívám, že problém bude přímo v apce než aby to bylo globálního charakteru. Pokud by byl problém na serverech, tak údaje nebudou ani na webovém rozhraní. 

 

Další zajímavostí je, co máme odzkoušené je to, že pokud telefon restartujeme nebo smažeme a znovu nainstalujeme appku, tak tam údaje po přihlášení ihned jsou (to přisuzuji přihlášení, smazání cache v paměti telefonu u appky apod..) Prostě zvláštní chování. 

Jediné s čím opravdu v poslední době bojujeme je aktuální poloha auta, ve více než v 90 % případů nám to ukazuje, že vůz se nachází momentálně doma, což bohužel ne vždy je pravda. O víkendu jsme byli cca 200km jinde a poloha vozu stále doma v garáži.

 

To jsou bohužel naše zkušenosti a poznatky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi robila aj tá apk MyPeugeot ako popisuješ. Ja používam Iphone XR a ako som písal všetko ide normálne našťastie.Aj lokalizácia ukazuje presne kde som cez mapy. Auto ukazuje úplne prsne či som doma na chate ale inde. Skúšal som aj blikanie na diaľku aj to ide. Vyskúšaj ak máš možnosť iphone ide aj bezdrátovo v aute. Dám foto sem nejaké.Teraz som v práci bez auta.

image0.png

image1.png

image2.png

image3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z toho taky jelen.

Měl jsem jen aplikaci s tím, že je vse ok jak je těch osm položek. 

V sobotu aktualizace apky, nekolikere přihlašování, da se říct jak u nového auta včetně toho kódu do rádia. 

Nyní v telefonu aplikace jako pro ty co mají priplacen vzdaleny přístup, ale stejne funkční je jen ta položka jako byla a u ostatního je psáno,  že ve voze nastaveno soukromí, což není pravda.

Mate někdo podobnou zkušenost? 

Jde bez servisu aktualizovat ten 464 na 469 v rádiu? 

Jsem v tomto směru laik, tak popřípadě po lopatě. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 8. 2020 na 9:19, Mikoho napsal:

Mne za 1,5 mesiaca len jediný krát ako bola aktualizácia inak ide normálne. Je to zvláštne,že to takto robí nechápem potom ako im to funguje. Nikomu ide a niekomu nie .Aký máš telefón ?

Asus ZenFone Max Pro... prave to sa cudujem, mam holy bosy Android 9 nedojebkany ziadnou nadstavbou a ono to nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem to jen tak zkusil a nic se nedělo, po odhlášení a opětovném přihlášení vše naběhlo ok.

Jen dotaz, jak jsem již psal, změnila se aplikace někomu kdo nemá předplacený vzdálený přístup?

Jsem se předtím špatně vyjádřil. Po aktualizaci je v aplikaci vidět funkční jen zdravotní karta jako byla v minulosti, ale jsou tam i karty jakoz Vladimír Bugár

před 31 minutami, Vladimír Bugár napsal:

potom ide ako ma…

Screenshot_20200825-114041.png

Screenshot_20200825-114145.png

Screenshot_20200825-114216.png

Screenshot_20200825-114307.png

Screenshot_20200825-114327.png

Screenshot_20200825-114406.png

které jsou ale bez údajů. Tyto karty jsem do víkendu neměl. Myslíte, že se něco chystá? Jako možnost dodatečné aktivace?

 

Editováno: , autor: Dodi 15
text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano, aplikace je katastrofa, ale je potřeba si také uvědomit ty ostatní věci a to jsou:

- původ a základ aplikace vychází z koncernu, takže škoda může na něm pracovat jak chce, ale 90 % požadavků stejně přesměrovávají ke kolegům do Německa

- vše běží na různých serverech, zřejmě s pomalou a nízkou dostupností

- myslím si, že to nebude problém spojený s aplikací jako takovou, ale s tím jak rychle dochází k synchronizaci dat z auta na server a ze serveru na mobil

- viz. dle mého bude úzce souviset i s komunikací eCALL, rovněž nedotažené a v některých případech nefunkční. 

- telekomunikaci zajišťuje prý nějaká španělská telekomunikační síť nebo co, a rychlost přenášení dat ze simky má žalostnou rychlost a pokrytí, dokonce nedosahuje ani 1Mb/s

 

Takže je potřeba se na to dívat taky z toho pohledu co s tím jako Škoda může dělat, když k tomu má vytvořené takovéto podmínky. 

Editováno: , autor: mhhory
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...