Přejít na obsah

Vychýlení ze směru jízdy


FrontVypla

Doporučené příspěvky

Hezký den, 

 

Nevím jak toto téma úplně nazvat, ale zkusím svůj problém popsat. 

 

Jezdil jsem donedávna s Octavii III a teď pořídil superba II rok 2014.  A problém co teď pozoruju u superba jsem předtím neměl. 

 

Jde o to, že například dnes jsem jel po jedné rovné cestě, kde foukal poměrně silný vítr z levé strany. Pustil sem volant a auto okamžitě začalo najíždět do příkopy. Za pár minut jsem jel zpět jestli to opět bude táhnout na pravou stranu, ale ne. Táhne mě to vždy tak jak fouká vítr. Pří zpáteční cestě mě to tedy okamžitě začalo táhnout do protisměru. 

V obou případech se auto vychýlí ze směru opravdu rychle a nedržet volant, tak jsem v příkopě. 

 

Může to být softwarovým nastavením tuhosti řízení nebo nějakým jiným mechanickým problém, že se auto při větru nebo nerovnostech na silnici okamžitě začne vychylovat ?

 

Děkuji za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší by bylo poprosit Andreje ať vypne foukání větru. No a potom už pomůže jenom kontrola podvozku a hlavně pryžových částí, kde by mohla vznikat vůle. I tlumiče na to můžou mít vliv. Jinak už s tím nejde nic dělat. Účinek posilovače bych neřešil. Ten na to nebude mít takový vliv.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch km bude mnohem víc...

Do Německa natahali někde v 70letech Turky a ty tam bazarničí do dneška. Není vyjímkou že tahají vraky z Ukrajiny a podobně.

Podívej se originál podle VIN minimálně kam bylo auto určeno. Staré SI třeba vyexportované do Italie tahali Turci přes Německo a prodávali do Čech...

 

Co máš za podvozek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konspiracne teorie o dovozoch cez pol sveta...Moje auto z operativneho lizingu ma vymenene tlmice este pred 200k km, takze by som sa nato zameral. Ako sa to sprava po prejdeni priecnej nerovnosti napr v zakrute? Neplave ti auto v takychto pripadoch? Pneumatiky su zjazdene rovnomerne? Pre mna boli toto indikatory, ze tlmice dali autu papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misor1994: žádné konspirační teorie ale fakta!

 

Nevím jestli se to dá stále zjistit ale třeba u O1 bylo:

B01 = Země typových zkoušek-NĚMECKO a vím že to šlo u zjistit i u SI.

Každopádně pokud koupíš auto u černýho čičmundy v Něměcku a export byl z Čech, Slovenska, Polska, Italie, Ukrajiny, Holandska do Německa tak někdo něco kryje stočené, km, velkou, totální havárii apd....

Ten podvozek je důležitý pokud máš tzv. sportovní podvozek ve skutečnosti snížený tak je to nejhorší co mohlo vzniknout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, misor1994 napsal:

Konspiracne teorie o dovozoch cez pol sveta...Moje auto z operativneho lizingu ma vymenene tlmice este pred 200k km, takze by som sa nato zameral. Ako sa to sprava po prejdeni priecnej nerovnosti napr v zakrute? Neplave ti auto v takychto pripadoch? Pneumatiky su zjazdene rovnomerne? Pre mna boli toto indikatory, ze tlmice dali autu papa.

 

Pneumatiky sem dal nové. A už mi to párkrát zaházelo v zatáčce kde terén nebyl úplně rovnej no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj skromny nazor, aj keby to malo 200k realnych, proste tlmice a silenbloky, ktore sa daju menit, by som vymenil. Neviem, kolko planujes mat auto, ale toto niej zavratna investicia, teda zalezi, ci ti to bude robit autorizak, alebo kamos doma na zdvihaku... I ked je pravda, ze to, co tam bolo z prvovyroby tam uz asi nedostanes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...