Přejít na obsah

realná spotřeba


sanyo151

Doporučené příspěvky

Nové auto, manunál, po 1533 km průměrná spotřeba 7.0, z toho bylo prvních 700 km jenom dálnice. 

Za poslední čerpání 544 km, průměrná spotřeba 6.5 l/100 km. Což bylo jezděno kombinovaně cca 20 % okrsky, 40 % dálnice a 40 % město.

Nejsme brzdy provozu, typicky jezdíme na hranici povolené rychlosti, ale nejezdíme brzda-plyn, motor se nevytáčel nad 3.000 otáček (v záběhu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, maxipess napsal:

Nové auto, manunál, po 1533 km průměrná spotřeba 7.0, z toho bylo prvních 700 km jenom dálnice. 

Za poslední čerpání 544 km, průměrná spotřeba 6.5 l/100 km. Což bylo jezděno kombinovaně cca 20 % okrsky, 40 % dálnice a 40 % město.

Nejsme brzdy provozu, typicky jezdíme na hranici povolené rychlosti, ale nejezdíme brzda-plyn, motor se nevytáčel nad 3.000 otáček (v záběhu). 

moc děkuji za informaci 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 15. 4. 2020 na 22:05, maxipess napsal:

Jasný, já to nerozporuju. Po dalších 1000 km je průměrka kolem 6 l/100 km. Na to jaké trasy jezdíme a jak svižně je to v pohodě. 

Ahoj, tak u mě cca 2200 km. Většinou okresní město, cca 30 % mimo město a 10 % dálnice. Jezdím s ním tak, že spíše nad hranicí povolených limitů. Spotřeba mimo město mi vychází 4,8-5,4, kombinovaná od nákupu je aktuálně 6,0. Stále to klesá. Jak to tak vypadá, budu někde kolem 5,5 v dle počítače. Ještě jsem to nezkoušel dotankovat "po hrdlo", ale dle zkušeností s koncernem to bude + 0,2 až 0,4 ltr. v reálu oproti PC. Musím ale říci, že auto jede neskutečně dobře, lépe než jsem čekal. Každopádně zatím volby tohoto motoru nelituji. Jinak mám manuál a neřadím dle toho ukazatele :) ale dle citu a zatížení motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11500 km za mnou. Dlouhodobá 8.3l/100. Většina město od semaforu k semaforu. Rychlé přesuny po republice (dálnice/státovky). Rád na to šlápnu. Často jezdím na S režim (automat). Když jsem jel na spotřebu v době koronavirové přes noc (nulový provoz), tak sem byl odměněn průměrem 6,4 l na 500km cestě (mimo město 105 tempomat/obec 55/ dálnice 135)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, k spotrebe /1,5/ manuál viem povedať toto:

dnes je stav 1327 km, posledná cesta 156 km, čas jazdy 2,1 hod. , priemer 72 km, z toho 1/2 diaľnica, rýchlosť 134 km, spotreba 6,9. Pekne ukazuje aj vypínanie 2 valcov, nie iba v pomalej premávke, ale aj v rýchlostiach nad 100 . Minule bola spotreba 6,5, opäť diaľnica . Obsadenosť vozidla 1 osoba + 50 kg záťaž v kufri.  Po meste mimo trasu moc nejazdím.

ivča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, dnes stav km 4255 km. K spotrebe uvádzam pre tých, ktorí to troška sledujú. Jazdím diaľnica okolo 80 km  rýchlosť 135, potom 100 km okresné cesty 90 . Auto dve osoby. Spotreby od 5,9 do 6,6 resp. keď iba diaľnica 7 litrov. Jazdím iba trasy nad 150 km. Ďalej to už sledovať nebudem, auto má slúžiť, nie škrtiť radosť z jazdy. Som spokojný. Prekvapením je , ako som spomenul minule , spotreba na 2 válce. Toto je super vec. A čo ostatní, ako ?

ivča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...