Jump to content
Michal T.

Svolávací a servisní akce

Recommended Posts

Na Scalu je vydána servisní akce - dle vlákna z Kamiqu půjde zřejmě o aktualizaci řídící jednotky OCU - systém eCall. Zadal jsem VIN svojí Scaly (výroba 10/2019) a vyskočilo to na mě také.

Toto tu už niekto písal v inom vlákne. Ja som sa toho i dožadoval, keďže moja mala stále chybu eCall a auto mi pod toto nespadalo. 

@csabac Serviska má být update řídící jednotky, absolvuji příští týden. Je to čerstvá záležitost, při přebírce auta týden zpět to tam ještě neměli.

co jsem zkousel zadavat ruzny VIN, tak mne prijde, ze se tohle tyka jen vybavy Style a Ambition ne, takze to mozna souvisi s necim, co logicky ambition, napada me startovaci tlacitko, nebo tak, ale je to jenom moje domnenka.

@Michal Tvrdík aha, lebo na ecall prehratie softwaru bola tiez zvolavacka, aj som im doniesol cislo z clanku, ze to chcem tiez. Nakoniec mi prehrali len soft radia a az teraz dalsi servis meni RJ pre ecall

A za akych podmienik SA vydava zvolavacku? Kolko reklamacii v %, ci podla coho to je? Ci sa dozijeme i sedaciek a inych veci vramci zvolavacky.

Svolává se pouze u závad, které ohrožují zdraví a bezpečnost, nebo mají negativní vliv na životní prostředí. Svolávací akce všech atumobilek najdeš v systému RAPEX. RAPEX získává informace o svolávacích akcích automobilek od Národních autorit z 31 evropských zemí, jimž hlásí nebezpečné závady na vozidlech příslušné dozorové orgány. Ty se o nich dozvědí buď od samotných automobilek, nebo dalších subjektů jako jsou stanice technické kontroly, autorizované zkušebny či dopravní policie. V České republice je Národní autoritou pro RAPEX Ministerstvo průmyslu a obchodu, dozorovým orgánem Ministerstvo dopravy. Další spekulace zde nemají žádný význam, detaily ti žádná automobilka nikdy nesdělí.

• Thanks 1

Ta tvoja prva veta je divna "Svolává se pouze u závad, které ohrožují zdraví a bezpečnost, nebo mají negativní vliv na životní prostředí."

Snad kazda chyba je chyba a tu treba odstranit a ak je automobilka seriozna tak sa tomu venuje a snazi sa odstranit.

Logika toho je naprosto čistá a jasná. Například když se odírá lak na zadním podběhu blatníku, protože je příliš tvrdé těsnění dveří (známý případ u OII), tak to nikoho a nic neohrožuje, tudíž nikdo nikoho nebude svolávat, takže na takovouto závadu je servisní akce, případně se vydá nějaké to TPI, a problém se řeší při nejbližší návštěvě autorizovaného servisu. Takže už konečně rozlišujte servisní a svolávací akce. Případně se na to vykašlou - buď se to vyřeší v záruce, nebo to přejde přes záruční dobu a zaplatíš to, stejně tak, jako každý jiný výrobce čehokoli (viz všelijaká kurvítka v bílé elektronice, etc.).

Posted (edited)

Vyborne, takze uz i tak ked sa bude babrat sedacka, budem tlacit i na to samovolne uvolnovanie. Zatial to ale na skoda stranke nehlasi zvolavacku podla VIN

Edited by csabac

Musim na svolavacku ohledne SOS volani, muzete mi poradit jak je to s placenim?

Auto je v záruce, takže nic a i kdyby bylo po záruce, tak za svolávačky se nic neplatí, výrobce opravuje jeho průser na jeho náklady.

Jeho průser na jeho náklady, stačí, že tam musíš dojet a ještě ve svém volném čase, nedej bože si na to brát dovolenou :-)

Ono to lze provést i při servisní prohlídce, pak je to zn. ideál👍