Přejít na obsah

Návod na Linkový výstup / PRE OUT Bolero MIB3


Doporučené příspěvky

Ahoj, 

dnes se mi podařilo dostat z originálního rádia Bolero stereo výstup v dobré kvalitě. V podstatě si ukradnete signál PŘEDNÍCH reproduktorů před koncovým zesilovačem. Signál se zesiluje a zeslabuje podle hlasitosti rádia. Aby nedošlo k poškození rádia a omezilo se rušení, je dobré před konektor Cinch umístit elektrolytický kondenzátor na každý kanál. Kondenzátory poté zakápněte například tavným lepidlem kvůli vibracím. Snažil jsem se zdokumentovat to co si myslím že je důležité. Zapojení ověřeno se zesilovačem Magnat 600W. Výhodou tohoto zapojení je, že se nedegraduje signál za koncovým zesilovačem, proudící do reproduktorů, jako při použití HI/LOW adaptérů. Návod popřípadě doplním, kdyby něco chybělo.  

 

Prosím přimhouřete oko nad provedením, dělal jsem to jedno odpoledne z věcí co byli po ruce. 

 

 

1 (1).JPG

1 (2).JPG

1 (3).JPG

1 (4).JPG

1 (5).JPG

1 (6).JPG

1 (7).JPG

1 (8).JPG

1 (9).JPG

  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nazdar 

Potreboval by som zistit co je ktory kabel na tych dvovh konektoroch co su zapojene do radia cize ktory je Can + can - can TX a RT respektyve takto 

chcel by som vymenit to radio co tam je za radio 10 palcove qled z androidom ale treba ktomu prepojovaci kabel  a canbus decoder .Co nie je problem lenze neviem ktory kabel je na co a ako to spravne pripojit . Jedna sa mi totiz o klimatizaciu kedze vsetko ostatne sa da prepnut na palubovke pomocou palubneho pocitaca nepotrebujem to v radiu ale ovladanie klimatizacie nie je mozne inak ako cez obrazovku infotamentu . co mna osobne privadza do zufalstva . A kedze viem zohnat kvalitne radio z canbusom pre napriklad skodu superb3 2019 tak ten canbus musi pracovat aj zo scalou jedna sa len o to ako zapojit ten canbus spravne .

Vedel by si pomoct 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na co je dobrý elektrolyt do signálové zvukové (střídavé) cesty? Elektrolyty podle mě špatně snášejí přepolování, sice je to většinou nezničí, ale vadí jim to. Navíc elyt je pomalý, pokud jde o filtraci nebo tak. Ještě jsem zatím takové zapojení (výhybka, koncový stupeň...) a elektrolytem neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Elektrolyt je dobrý proto, že v podstatě funguje jako galvanické oddělení rádia od toho kabelu. Je to ochrana toho rádia a zároveň omezí ,,lupání“ při připojování konektorů.  Používá se nejmenší možná kapacita, protože kdyby se použil velký elektrolyt, řádově desítky uF, tak začne požírat nízké frekvence(basy). Toto není z mojí hlavy, mám to od starých pardálů v práci, kteří stím mají bohaté zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě na doplnění původního tématu. Rádio při zesilování a zeslabování hlasitosti, neovládá všechny frekvence lineárně. Co jsem já vypozoroval, tak rádio při nižších hlasitostech přestává basovat a ten samý jev je i na tomto nezesíleném výstupu. Nepřišel někdo na to, jak donutit rádio zesilovat všechny pásma stejně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne tím tvým kterým to pak zesiluješ😉

Vlastně i tím předzesíkem by mohlo být. Ale spíše tím výk. koncákem typuju.

Proto se používá loudnes a takové blbosti.

Hele @nedo co záruka?

Ta Tě netrápí? 

 

Nepřemýšlels spíš o linkovém (edit) výstupu přímo z repro? 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze mi nektery tvoje texty prijdou absolutne zcestny. Treba to ze nejlepsi je aktivni subwoofer.... Ano a o tom je zacatek tohohle vlakna, jak ziskat vystup pro zesilovac. A jestli jsem nepremyslel o HI/LO prevodniku? Ano to je taky hned na zacatku. A nebud nastvanej, tak zle jsem to nemyslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Chtěl bych přidat vlastní zesík. 

Bohužel FM nebo DAB výstup do repráků je tak hrozně bez basů, že se to už nedá poslouchat 👹☹️

 

Zajímavé je, že zvuk přes BT z mobilu (který jde upravit EQ v mobilu) je úplně o ničem jiném. 

Je to jak zesík s dsp!!!

Zvuk přes Bolero parádní. 

 

Tak bych chtěl dát mezi Bolero a custom repráky zesilovač. Možná i dspéčkem. To ještě nevím. Třeba bude stačit i nějakej analog ve třídě AB který má možnost nějakého bass boostu. 

Trochu se bojím pulsního Dčka, aby to nerušilo FM☹️

 

Zesilovačů je spoustu a většina z nich má jen link vstupy. Zesíky s HI vstupy také dělají, ale méně často. 

Na alíku jsou klasické 4 kanály kolem 1tis. Kč. To by stačilo. 

 

2 otázky:

1. Uživatel @nedo má link výstup pouze stereo. Předpokládám, že to co jsem dal do červeného oválku jsou další dva rear kanály??? 

 

2. Takovéto výstupy jsou ovlivnitelné i vnitřním 3 pásovým EQ v Boleru????? 

IMG_20211226_145609.thumb.jpg.fd30ed4065ba1a87a6a2e66af708c2ff.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozehrát repro🤣🤣🤣

Pokud nezahraje repro basy už od začátku, nějaké rozehrávání je mýtus! 

 

Psal jsem, že problém je u FM a DAB. Prostě tam chybí DSP procesor. 

Mám rád EQ do véčka a tady se s těmi 3 pásmy nic vykouzlit nedá. 

Nemá to ani loudness, ani bass booster, ani nejde na mk3 super bass dokodovat, jak to šlo na předešlých Škodovkách. 

 

A ještě dotaz,

z Bolera jdou do repra ve dveřích dvojlinky a do vejškáčů se to dělí až ve dveřích, nebo jdou do vejškáčů kabely zvlášť už z rádia? Díky 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvojlinka ide  z dverí do basového repráka  vo dverách a kdesi pod prístrojovkou je odbočka z toho kábla na výškáč v A stĺpiku. Tam je akože kvázi oddelovací kondík elektrolyt tušim 2 mikrofarady a tak to je zapojené na ten výškáč. Z rádia idú 4 x dvojlinky predok L-P, zadok L-P.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@keras
Ahoj, je to jak rikas, jsou to 2 zbyle kanaly a jsou ovlivnene eq. Toto je vystup z dsp do koncoveho zesilovace, ktery by zvuk uz nijak upravovat nemel, jen zesilit a do repraku. Jsem zvedavy co se ti stim povede vymyslet. Ja jsem ten subwoofer nakonec odstranil, protoze radio nezesiluje vsechny pasma stejne. Pri nizke hlasitosti to skoro nebasuje a naopak pri vyssi hlasitosti je vystup prebasovany. Nepodarilo se mi najit nastaveni,  ktere by bylo poslouchatelne pri vsech hlasitostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, Nedo😉

 

Je přesně tak. 

Při nízké hlasitosti radio absolutně bez basů. Hnus. 

Když to osolím nějakej bas už to dělá. 

 

Ale přes BT a nastaveným EQ v mobilu to hraje úplně suprově i potichu. Basy jako kráva! 

 

Takže mi vadí jen to FM. 

 

Dělají kolem 5tis. 4x25W zesík s dsp kterej jde přes bt nastavovat. 

Takže barvu zvuku by se s tím dohnat dalo...

 

Nebo pak kolem 1tis. z alíku 4 kanál analog kde jde bass dohnat 6 nebo 12db navíc. Ale ty nemají hi vstupy, takže buď to udělám jako ty na ty rca výstupy (ale chci 4) nebo nějakej ten převodník hi-lo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší by bylo přímo v rádiu si pohrát s rc členy a z rádia pouštět do koncáku úplně jinou barvu zvuku. Ale to zřejmě nikdo nedokáže ☹️☹️☹️

 

Edit: i z flešky to napotichu basuje daleko víc než rádio. To už se poslouchat dá. 

 

Taky jsem přemýšlel, že ta muzika z rádia je očasná o spodní frekvence. A to co tam hrajou je staršího vydání, kde drum bass byl ještě v plenkách 🤣

 

 

Jo a to jsem taky zkoušel si hrát v infotainmentu 5F s celou sadou IDE02476 s frekvencema a hlasitosti (IDE02476-MAS03001-Elektrická kontrola reproduktorů-Režim na manuall), ale s frekvencema zvuku to bohužel nic nedělalo☹️

 

Myslel jsem si naivně, že by mohlo jít kodovaním upravit EQ.

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás, existuje na nové Bolero ohledně výstupu na zesilovač nějaká hotová iso redukce-přemostění která se dá jen nacvaknout mezi zesilovač a rádio? Samozřejmě na hi výstupy z repra...

Abyby se do origo kabeláže nemuselo pájet a zasahovat. 

Na redukci už si dopájím co potřebuji. Nevím co má to bolero za výstupy. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...