Přejít na obsah

Návod na Linkový výstup / PRE OUT Bolero MIB3


Doporučené příspěvky

Tak jdu do JBL STAGE A6004. 

Na to dspčko prdím. Dá se sehnat od 5tis. nějaký nakamichi nebo pionýr, ale malej výkon, stejnej jak autoradio, kolem 4x25W což je prd. 

S rms výkonem kolem 4x70W už jsme přes 10tis. 

To do toho nedám. 

 

To jbl je záruka. Co jsem slyšel od jbl soundary, woofery, bt plechovky tak vždy basů jak hrom. 

Oproti zesu z alíku za 1000Kč ( 6800W 🤣, rms píšou 4x130W🤣,  ale pojistky tam jsou malé což hovoří za vše🤣 to snad bude trochu rozdíl. 

Navic má jbl hi vstupy tak není potřeba dělat rca výstupy z rádia nebo kupovat hi-rca adaptéry. Většinou jsou stereo takže 2ks.

 

Uvidím co jbl svede se stock reprama. Má to plynulej bass bost do 12db, tak by to mohlo při nižším gainu a vyžším vybuzení koncáku v rádiu nějakej bass zahrát??? 

Co myslíte? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm sakra, tak to máš pravdu, to mě nějak v tý euforii nedošlo☹️

 

Myslíš, že to dělá koncák v rádiu nebo to je blbou citlivostí repráků? 

 

I když přes to BT se mi  nezdá, že by byly basy v nižší hladině volume potlačené. Tam hrajou potichu podobně jak nahlas. Kontinuálně s celkovou hlasitostí... 

 

Doprkýnka☹️

Zase vyhodit 3,5tis. s tím, že potichu to bude mít ok basy, ale při zesílení nebudou kmitačky stíhat a furt lézt do toho eq v infotainmentu ☹️☹️☹️. (kterej se navíc dotykem ovládá pěkně blbě🤮

To je riziko jak svi*a☹️

 

Ach jo.

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je divné. To mi nějak neštymuje. Vždyť co zesiluješ? Koncák ne?

Nezesuluješ předzesilovač na rádiu, nebo na bt, nebo na usb... 

Zesiluješ až koncák přece. 

Takže tu zkuněnou charakteristiku, jak říkáš, musí dělat koncák v rádiu...

 

Nedo a jak si vlastně dopadl s tím RCA výstupem??? 

To máš pověšené také na svůj zesík? 

Jak se to chová? 

I když ty máš ten RCA až z koncáku. 

Ale je to na basy lepší v nižší hlasitosti??? 

Díky 

 

Edit: aha ty to máš jen stereo, takže to je asi na sub, že jo. 

A co ty basy? 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene, moje myšlenka byla taková že nechci zeslabovat zesilený signál abych ho pak zase zesílil:D Proto jsem si vytáhl z autorádia signál ještě před koncovým zesilovačem(nezesílený), který jsem poslal do zesilovače subwooferu a.... výsledek nestál za nic. Právě proto, že ta nelinearita pásem která se mi projevuje u repráků v autě se mi u toho wooferu projevovala také. Z toho mi vychází, že takhle to rádio prostě dělá schválně a nemůže za to koncový zesilovač. 

 

Basy dobrý, ale musel bych používat jen jednu hlasitost. Nízká hlasitost= žádné basy, vyšší hlasitost= přebasováno tak že se to nedá poslouchat. Po týdnu ladění EQ v rádiu a zesilovače wooferu jsem to vyškubnul za uta ven a mám to v kolonce nevyřešitelné :D

Editováno: , autor: nedo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo díky za objasnění...!!! 

 

Já dle tý fotky usuzoval, že je to hned za iso konektorem, kde už je to z koncáku a převedeš to kondíkem na nižší úroveň 😀

Ten kond tedy máš jen čistě ke galv. oddělení. Sám si to i psal, já vím, jen sonduju další podrobnosti. 

 

Nemůže ten kond osekávat basy? 

Není to jak na vejškačích výhybka?

Ale pokud to máš z rca nízkého signálu, tak je kond asi úplně průchozí i pro nízké frekvence, že ano? Chápu to tak správně, že na rca link výstupu nic neoseká? 

Nechtělo tam dát elity bipolary??? Ale ty už by tomu asi nepomohly. Používají se jen při vyšších výkonech. 

 

(Pro neznalé - ten kond při HI úrovni z koncáku kolem 2-10 mikro nepustí nízké frekv. do vejškáče aby repro nezničily basy...) 

 

 

No tak to je laborace jak svi*a☹️

To se mi do toho vůbec nechce☹️

Jestli je to rádio takhle zpraseně levně navržené tak tomu nepomůže ani vložené DSPčko. 

Furt ta hlasitost na potichu bude osekávat basy☹️

 

Jedině se vyprdnout na celej Kiss kterej rád poslouchám a pouštět muziku přes mobil kterej signál prožene přes svůj dsp. To se poslouchat dá. 

Ale to už jsme probrali no. 

 

PATOVÁ SITUACE☹️👹👹👹

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tusis spravne, mohl by, ale to by musel mit nasobne vetsi kapacitu. Cim vetsi kapacitu takhle zapojis, tim ti bude vic pozirat nizke frekvence, ale 2,5-10uF naprosto v poradku. Takze ano, takto to funguje jen jako galvanicke oddeleni.

Editováno: , autor: nedo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Člověče, já se do toho Bolera nedostanu ☹️

 

Na YouTube ani jeden jedinej návod jak se do těhle novejch rádií dostat. 

 

Nikde žádné výlisek na nějakej plochej klíč. Nic. 

 

Prosim Tě, za tím displejem je samotné rádio nebo ta elektrinika je ještě někde zvlášť? 

Potřebuji se dostat na iso konektor k repro... 

Už bude doma dspčko!!!!!!! 

👍🙏😀 Hurá... 

 

Díky moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...
V 10. 1. 2022 na 15:54, keras napsal:

Člověče, já se do toho Bolera nedostanu ☹️

 

Na YouTube ani jeden jedinej návod jak se do těhle novejch rádií dostat. 

 

Nikde žádné výlisek na nějakej plochej klíč. Nic. 

 

Prosim Tě, za tím displejem je samotné rádio nebo ta elektrinika je ještě někde zvlášť? 

Potřebuji se dostat na iso konektor k repro... 

Už bude doma dspčko!!!!!!! 

👍🙏😀 Hurá... 

 

Díky moc. 

 

Ahoj, poradíš, jak demontovat Bolero ven? Potřeboval bych se dostat na ty výstupy k repro.

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...