Přejít na obsah

Nefunkcni polohovac dveri


radarek

Doporučené příspěvky

Tak přední omezovače jsou vyměněné. Na 5 min to není, ale cca 30 min na jedny dveře.

Stačí jen odtrhnout spodní plastový kryt A-sloupku a omezovač vysunout dírou pod palubkou. Na straně řidiče sundat ještě páčku ovládání kapoty motoru.

Pohodová práce, žádná demontáž palubky, dveří apod. Díky vám za rady!

 

Opravit by se omezovače daly. Uvnitř je z každé strany guma (pružící element), která tlačí na plastové podložky. A ty pak svírají táhlo. Ty plastové podložky se vydřou.

Kdo má čas si  vybrousit třeba ze silonu či kovu nové, tak ušetří 312,- Kč za nový omezovač.

 

 

A teď k zadním omezovačům. Ty mě ještě čekají. Uživatel alien27 tu svůj postup napsal. Je to dost složité.

Nestačilo by jen sundat tapecírunk a omezovač protáhnout nějakou dírou (záslepkou). Třeba i za pomocí struny či drátu.

Na fotce tam 2 velké kruhové záslepky jsou. Nechce se mi oddělávat plech dveří a odvrtávat nýty. Co pak dám místo nýtů? I na nýtovací matice nemám kleště... :kol-32:

Demontáž tapecu je popsaná třeba zde  http://forum.skodahome.cz/topic/75852-mokr%C3%BD-tapec/page-2

 

Díky za rady všem, co už to dělali, zda by to takto jednodušeji šlo provést.

post-72464-0-59334500-1406015336_thumb.j

Editováno: , autor: Ubo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ubo taky sem zkoumal jak si výměnu zadních omezovačů ulehčit, ale  bez sundání stahovaček to nejde ani náhodou.
Nebo si nějaký takový způsob u našel?

 

Co se týká nýtovacích kleští měl sem možnost si je půjčit, ale myslím, že by se to dalo i bez nich.

Snad by se daly zmáčknout pomocí šroubu, jen by to chtělo notnou dávku trpělivosti a obezřetnosti - šlo by o větší námahu na závit než je při lisování.

 

Ještě je varianta dát tam zpět nýty, jako z výroby, dají se koupit u škody, ale jsou dost velké a jsou na to tedy potřeba hodně pořádné nýtovací kleště.

 

Ať se dílo daří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za přání. Zatím jsem žadný super způsob nenašel - ještě jsem to nedělal. Jen jsem nakouk pod odtržený spodní tapec a mám tam naštěsí šrouby (r.v. 12/2002), tedy pokud jsem tou poodtaženou škvírou viděl dobře.

Jak jsem nastudoval, tak vyndání nosníku agregátu (to je ty stahovačky) je složité. Znamená to vyndat vpodstatě vše ven včetně kliky i zámku... Ach jo.

 

Zeptám se tě aliene27 a ostatních na toto. Nejde tu stahovačku jen povolit a lehce odtáhnout, abych vyndal ten omezovač dveří?  Nechce se mi vše rabovat ven.

Vím že pořád vymýšlím, ale jak se říká 2x měř a jednou řež...

Kdyby výrobce udělal záslepku z boku dveří, tak by výměna omezovače byla otázka minuty (vytočení 3 šroubů)! Ale plakat mi nepomůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ubo můžeš slavit, páč šrouby jsou půl práce .)

Kliku a zámek sem nevyndaval. Stačí opatrně stahovačku naklápět a právě na místo u zámku dát bacha.

Odpojení skla od stahovačky se nevyhneš - neměl bys prostor pro manipulaci se stahovačkou, aby sis vytvořil prostor pro vyndání stahovačky.

 

Určitě si stahovačku po montáži objeď nějakým silikonem jinak ti tam poteče.

 

Mimo mísu - ty ucpávky jak navrhuješ by asi museli dělat všude a jak se ukazuje i to není stopro, páč v podlaze sem měl pořád vlhko a ejhle dvě ucpávky chyběly úplně :)

 

Dílu zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chtěl bych se zeptat koupil jsem fabku r.2002 provoz 2003 a u všech dveří me taky čeká postupná výměna. Co jsem předběžne zjistil tak na lev.předních dveřích už někdo zkoušel oddělovat ten jeden šroub omezovace co je na dveřích tento je pekne ojetý co s tím když nepůjde povolit musí se nějak odvrtat odeslat co je z druhé strany uvnitř dveří jak tam drží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...