Přejít na obsah

DVR kamera


Yexup

Doporučené příspěvky

Pořídil jsem přední DVR kameru, která je v celkem zdařilé kopii plastového krytu zrcátka, resp. asistenčních snímačů. Výhodou je tedy na první pohled originál zástavba výbavy auta,  tzn. třeba při jízdě  třeba v Rakousku nemusím nic sundavat.

Jednoduchá montáž, připojení do pojistkové skříně. Jelikož v sadě byly micro pojistkové mosty, použil jsem pro pro trvalé napětí 12V pozici 9=napájení USB zásuvky, pro spínaných 12V pozici 37= levý světlomet.

20200404_174820.jpg

20200404_174823.jpg

20200404_174832.jpg

20200404_174523.jpg

20200404_174636.jpg

20200404_174727.jpg

20200404_175839.jpg

20200404_181313.jpg

20200404_185445.jpg

20200404_185853.jpg

20200406_103929.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Yexup napsal:

Pořídil jsem přední DVR kameru, která je v celkem zdařilé kopii plastového krytu zrcátka, resp. asistenčních snímačů. Výhodou je tedy na první pohled originál zástavba výbavy auta,  tzn. třeba při jízdě  třeba v Rakousku nemusím nic sundavat.

Jednoduchá montáž, připojení do pojistkové skříně. Jelikož v sadě byly micro pojistkové mosty, použil jsem pro pro trvalé napětí 12V pozici 9=napájení USB zásuvky, pro spínaných 12V pozici 37= levý světlomet.

 

Hezký, také jsem před časem něco takového sháněl, než jsem dělal svou instalaci. A také se jako předřečník obávám toho no-name provedení, tzn. kvalita záznamu atd. Jak je to ovládané/ konfigurované? Nějaká smartphone aplikace? Neměl by jsi ještě pár foto finální provedení?

 

Jinak to Rakousko, tj. omílaná "urban legend". Pokud už tě zastaví (a budou se na to ptát), je potřeba jen správně odpovědět a netvrdit, že to je pro nahrávání ostatních účastníků "premávky" pro YouTube (!). Ani v Rakousku to není taxativně nějakým konkrétním zákonem zakázané to mít v autě nainstalované. Jen se hlídá případné porušování zákonů na ochranu identity, tzn. např. plánované umístění takové nahrávky někam do veřejného prostoru apod... Na to jsou opravdu alergičtí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to sice čína, ale alespoň "papírové" parametry nejsou tak špatné:

 

F2.0 Large Aperture, 170 Degree Wide Angle 1080P HD

Video Recording, Resolution 1920*1080 Pixels

Sensor: SONY IMX323 / Novatek 96658

 

Je možno stahnout jakoukoliv WIFI-DVR appku, spousta jich je však mizerných a neodladěných (mám Android).

Jako nejlepší jsem finálně vyhodnotil TimaCam - stabilní, intuitivní ovládání, vcelku pěkně graficky zpracována.

Záznamy se ukládají na SDHC kartu, s tou lze po vyjmutí z kamery standardně pracovat.

 

V reálu jsou záznamy kvalitní, takže cena (cca 70 USD) / užitná hodnota je dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, bojler napsal:

Neměl bys nějaké postřehy ohledně nabízených typů? Nemám kameru pro LA, ale tohle mě přijde jako elegantní řešení a asi bych šel do toho.

Jasně, kupoval jsem na Alli stačí vyhledat dotazem WiFi DVR Camera for Skoda Superb. Typ bude asi pouze jeden, liší se výbavou (kapacita SDHC karty, možnost připojení zadní kamery, atd.).

Mmj. u kamery je ještě video výstup CINCH - lze tedy připojit k video vstupu jednotky radia v kastlíku u spolujezdce a následně přehrávat záznamy na zobrazovací jednotce rádia. (K tomu je zapotřebí propojovací kabel 000 979 009 E do kostky jednotky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, bojler napsal:

Nestudoval už někdo, jestli ten kryt neovlivňuje nějakou jinou funkci. Na tělese senzoru/zrcátka je mřížka. Není to k čidlu vlhkosti?

 

obrazek.thumb.png.d23a2eafa2c82a99af614800f51443a3.png

Myslím si, že to bude pouze kvůli zamezení příp. kondenzace mezi tepelným mostem teploty skla a teploty vzduchu v interiéru. Ale je to pouze má domněnka.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S velkou kamerou to vypadá, že tam průduchy jsou sice jinak tvarované, ale relativně zachované. U té menší nevim nevim. Senzor vlhkosti by měl být právě za tou mřížkou. Možná to risknu a objednám.

 

obrazek.thumb.png.7f9c008bdd2cd1f88ac943b520450ac3.png

 

Když bys pak dodal vzorový záznam, bylo by to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pridam foto pro verzi bez Lane Assistu resp. Auto Light Assistu. Spatne jsem odhadl delku tunelu pro kabely. Ten se dodava dlouhy a je urcen ke zkraceni podle konkretniho umisteni zrcatka a vzdalenosti ke stropnici.  Na krytu kamery je nekolik naznacenych rysek pro odriznuti. Na prvni pohled to vypadalo presne na jednu z rysek, ale skutecnost byla jina. Od ridice to nastesti prakticky nejde videt. Ve vysledku pro Superb neni ani jedna z naznacenych rysek pouzitelna.

 

IMG_0263.thumb.jpg.a8b402e60178a3ddfcd1057ec11be373.jpg

 

IMG_0264.thumb.jpg.851ea4e5ceb82dff11181c7abbcf117a.jpg

 

 

IMG_0265.thumb.jpg.84793efe3338c8a5e507e8c6462cde2a.jpg

 

 

Pokud by nekoho tento typ kamer zajimal, existuje nekolik variant, ktere se lisi podporou zadni kamery, podporou parkovaci funkce (coz u me nema smysl) nebo osazenym cipem.Objednal jsem druhou kameru do sluzebni OIII. Originalni kryt pro kabely k destovemu senzoru u OIII je mimochodem shodny s krytem v Superbu.

 

Zajimavost, kterou overim zitra je, ze puvodne kamera nedrzela systemovy cas. Neschopnost udrzet cas potvrdil i prodejce. Dnes to ale pri osazovani 32GB kartou a zmene ovladaci aplikace na "MioCam" vypada, ze mozna cast drzet umi. Jaky vliv by na to ale mohla mit karta nebo aplikace...

 

Vyzkousel jsem nekolik ovladacich aplikaci. MioCam vypada nejjednoduseji, nejsvizneji a nema balast v podobe sdileni videi z ciny apod. V prostredi aplikace se nastavuje rozliseni (mimochodem, nektere z typu mensi rozliseni prevzorkuji do "vetsiho"), delka jednotlivych zaznamu, citlivost G-senzoru (zatim nijak netestovano) a heslo k wifi kamery.

 

Testovaci videa za svetla a tmy dodam pozdeji. Obraz vypada zatim obstojne. Nakonec jsem pochopil i zpusob zapojeni, nebylo nutne rozdelavat pojistky. Instalace bude podruhe na 10 minut, to same demontaz v pripade potreby. Kamera pro me splnuje klicovy pozadavek - je pri beznem pouzivani kamera prakticky nepostrehnutelna, nehyzdi. A kdybych blbe neuriz ten tunel, bylo by o vadu na krase mene. Zvenku kamera neni moc videt. Sice nedoliha na predni sklo a je delsi nez puvodni kryt destoveho senzoru, ale nijak to nerusi. Cena v prepoctu 900Kc.

 

Rezim umi automaticky - po zapnuti zapalovani sepne, po skonceni jizdy za par sekund vypina.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zatim nevim presnou pricinu, ale dnes jsem nenastartoval. Je pravda, ze auto jezdi kratke trasy. Na druhou stranu relativne nedavno probehlo dobiti do plna, experimentalne doslo asi pred tremi tydny k rozpojeni kabelu "inteligentniho" napeti.

 

Auto nahozeno, pripojeno na nabijecku a uvidim, co se bude dit. Jestli je po ctyrech letech baterka na odpis a nebo byla vyzdimana kamerou. Po cca 15 min jizde auto znovu nastartovalo, byt aktualizace navi uz kvuli nizkemu napeti nedobehla. Je mozne, ze pripojeni na trvale napeti neni s danou kamerou mozne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prisla druha kamera do druheho auta. Je to sw asi i hw jina varianta. V nabidce ma "driving asistance", jestli je tim mysleno hlidani jizdnich pruhu nevim.

 

Kazdopadne doslo k prehozeni drive nakoupene do OIII a tato sla do SIII. Puvodne jsem tunel pro kabely zkratil moc, tentokrat presny zasah. Pri presne delce pocitejte s vyrazne obtiznejsi montazi. Jak tunel doleha, musi se pri nasazovani hodne pritlacit. Nasledne je potreba kryt nasadit tak, aby zapadl do drazek na telese drzaku zrcatka. Kamera se ale ted ani nehne.

 

Do doby vysvetleni odberu kamery je bohuzel zatim stejne nefunkcni.

IMG_0346.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Po pomerne dlouhe dobe jeste dodam informaci dokreslujici vyhody i nevyhody obchodu s Cinany. Dve hlavni vyhody jsou cena a unikatnost produktu. Nechtel jsem nic lepit na sklo, resit draty apod. Takto jde o idealni reseni, zevnitr prakticky neviditelne, zvenku velmi nenapadne. Cena do tisicovky (bejvavalo, ceny vyletely vyrazne nahoru), obraz obstojny.

 

Druhou stranou mince je to, ze se clovek musi obrnit trpelivosti, pokud neco nejde. Na Aliexpresu jsem neprisel na cestu, jak se branit u nefunkcniho produktu. Budto se kamera pomatla v souvislosti s vybitou baterkou a nebo uz z vyroby mela chybny SW. Zkratka a dobre nejprve nahravala i kdyz nemela (tedy pri vypnutem aute a vypnutem parkovacim modu), po nahrani vyzadaneho update softwaru kiksla pri pokusu o vytvoreni wifi spojeni. Protoze posledni dobou bohuzel zazivam jednani s Cinany i v profesnim zivote, postupoval jsem s obrovskou trpelivosti. Nakonec ne prodejce, ale vyrobce Kampacar po rade urgenci dodal nahradni (a funkcni) FW. Nahraval jsem vicemene smireny s tim, ze nepomuze stejne jako dva predchozi pokusy, ktere vyustily v celkovou nefunkcnost. Uz je tedy funkcni i druha kamera v Superbu.

 

U druhe koupene kamery je novejsi cip a horsi cocka. Pokud tedy nekdo bude vybirat, je lepsi volit variantu s lepsi cockou, rozdil je pomerne vyrazny. Jestli se dostanu k tomu, abych jel zhruba ve stejny cas obema auty, zkusim vyrobit srovnavaci zaznamy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Jedna drobnost k tomuto typu kamery. Shodou okolnosti jsem si ve ctvrtek vsiml, ze kamera nenahrava. Misto blikani modreho svitila cervena. V logu byly chybove hlasky, nasledne pri vlozeni sd karty kolabovala. Tovarni reset + opetovny format na fat32 kupodivu zabral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 4. 2020 na 12:19, Yexup napsal:

Myslím si, že to bude pouze kvůli zamezení příp. kondenzace mezi tepelným mostem teploty skla a teploty vzduchu v interiéru. Ale je to pouze má domněnka.....

Táto mriežka je pravdepodobne kvôli  Lane Asistentovi. Nie som si ale istý či práve tento asistent. 

Dorábal som si totiž USB konektor do krytu. Keď som mal ten kryt preč, tak sa mi zdá, že mi nefungoval pri jazde lane asistent. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám, že je také nová verze kamery, kdy se u verze bez LA mění jen přední část krytu senzoru (a je menší). Právě nacvaknutí přední části místo instalace "tunelu" je mnohem jednodušší. Existuje stále varianta napojení na pojistky a pak taky pro napojení na elektriku senzoru. Ale nepochopil jsem moc info, kde se píše, že napojení na senzor funguje v jednom případu z deseti...

 

image.thumb.png.128b673e99258b5b6a78640241e236ca.png

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pošli link prosím, kde takúto variantu kúpim. 

Je to určite lepšia voľba ako mám teraz. 

Dík. 

 

Už mám... 

€ 52,70  47%OFF | For Skoda Octavia Kodiaq Fabia Superb for Volkswagen Golf Polo Passat tiguan for Seat Ibiza LEON Arona Car Dvr Dash Cam Camera

https://a.aliexpress.com/_mMiqOH S€ 52,70  47%OFF | For Skoda Octavia Kodiaq Fabia Superb for Volkswagen Golf Polo Passat tiguan for Seat Ibiza LEON Arona Car Dvr Dash Cam Camera
https://a.aliexpress.com/_mNXmSre

 

Len to je tuším na úzku časť. 

Ja mám už širokú. 

-1106380730-632614458.jpg

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...