Přejít na obsah

Octavia 1.2 TSI škubání motoru


Jan Rezek

Doporučené příspěvky

Zdravím, chtěl bych se zeptat na radu. Při sešlápnutí plynu, zejména u rychlostí 2.-3. stupně a otáčkách kolem 2000-2500, čas od času začne s autem trhat jako kdyby se přerušovala funkčnost pedálu. Nestává se to pokaždé a teď na jaře je to lepší než to bylo v zimě, ale když sešlápnu plyn až na podlahu, je téměř jisté, že to kopne. V autech se vůbec nevyznám, takže nevím, jestli to popisuji dobře, ale má někdo tušení, o co by mohlo jít? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdravím,

jsem nováček na tomto fóru, něco jsem k tématu škubání našel jinde pro 1.4 tsi, tak bych se rád zeptal tady.

Mám 1.2 tsi, 2013, motor CJZA, 77 kw.

Koupil jsem toto auto, O3, kdy se mi začalo projevovat občasné škubání při přidání plynu, někdy se mi také zobrazí chyba EPC, která prozatím vždy po znovunastartování zhasne.

Někdy, nepravidelně ráno či odpoledne, je start velice nestandardní, je to takové bafání, motor se třepe, většinou se to ustálí a jde pak normálně, ale někdy to přejde do chyby motoru, další start vesměs zase ok a kontrolka nesvítí. 

Někdy se objevuje chyba autostop, občas a nepravidelně, prozatím vždy během 1km hláška zmizela.

Co se dívám na výfuk, tak je docela černý, což ještě před cca 2 tis. km byl docela čistý, při výměně svíček byly svíčky také docela černé, ale když jsme měřili dříve tlaky ve válcích ještě před výměnou svíček, tak měly zdravou barvu a byly čisté, kontrolní emise (na stk)  také ok.

Auto někdy švihá pěkně, někdy zase se mu nechce, přičemž ani EPC ani kontrolka chyby motoru nesvítí.

Motor bere olej cca 0,25l na 1000km.

 

Obd elm diagnostikou jsem vyčetl tyto chyby:

p0300 random multiple misfire

p0303 cylinder 3 misfire

p0304 cylinder 4 misfire

p0302 cylinder 2 misfire

p2293 fuel presure regulator 2

p2188 system too rich at idle

 

přičemž:

všechny svíčky jsou aktuálně nové, originály 04E905601B

všechny zapalovací cívky jsou nové NGK 48408

byly zkontrolovány tlaky ve válcích, jsou ok, všechny kolem 12,5

nový vzduchový filtr

nový olej shell - specifikace 504.00, najeto cca 1500 km

kapacita baterie cca 80-90%

 

Někde zde jsem se dočetl, že

- u 1.4 tsi pomohlo nahrání nového sw, tak pokud to někdo řešil přehráním sw i u 1.2 tsi, tak budu rád za info, případně kolik stojí přehrání sw, zda jen u SA nebo to jde i jinak

- kabely od lamda sond chutnají kuně, tak jak to zjistit, že jsou poškozené? vizuálně mi nepřipadají pokousané, ale kuny asi v poblíž jsou

- může to mít mnoho příčin, např. brzdová světla, vadný plynový pedál atd.. viz výše. jak najít skutečnou příčinu? je někdo z okolí OV, kdo ví, jak najít příčinu?

Díky za rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim mam octavku 1.2 tsi uz s remenem CJZB pri studenem startu motor cuka a lechce strili do vejfuku a blika kontrolka motoru a po chvilce se vse uklidni. Diag hlasi na 1. a 2. Valci vynechani zapalovani...probehla vymena svicek a modulu vse origo.VAG a vymena ventylu rizeni vacky. Uz nevim cl s tim po chvilce se motor uklidni a jede krasne ciste ale kazde rano to udela ...prosim o radu nikdo si nevy rady uz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, přečetl jsem si váš problém se škubáním motoru a podle toho co popisujete mám úplně stejný problém.

Můžu se zeptat jestli jste odhalil příčinu, případně jak jste to vyřešil.

Jak píšete příčin může být spousta a nejhorší je, že auto chvíly jede zcela normálně, pak začne škubat a po chvilce jede zase bez problémů a je jedno jestli je motor studený nebo zahřátý, někdy to udělá hned po krátké jízdě, něky třeba až po 50km, někdy se rozsvítí závada start/stop, ale po chvíly zase zhasne, takže se v podstatě nedá nic zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...