Přejít na obsah

Superb 2 vs Fabia 3


jozef.sterdas

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých, pozerám sa po aute a v rovnakej cenovej relácii sa mi ponúkajú superb 2 alebo fabia 3, 14 v superbu je 1.9tdi bez dpf filtra, fabia má 1.4tdi čo by ste mi poradili na behám tak 100km za deň ,takze preto nafta ona vozy sú v podobnom stave veľmi zachovalé fabia je samozrejme o 6 rokov novšia rodinu nemám na veľkosti mi nezáleží chodím diaľnica 60%mesto 10% a okrsky 30%,dolezity je pre mňa hlavne komfort spotreba a spoľahlivosť, so súperom 2 som jazdil a vyhovoval mi, ale nebola by predsa istejsia voľba fabia? Ďakujem za odpoveďe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S2 nemá dpf a nebude tak prolezlý ekoterorismem. F3 s TDI podle recenzí není dobrá volba. Doporučil bych F3 1.2tsi. dá se v tom přežít i celodenní cesta na dovču pokud nejedou v autě 2 metrové osoby. To se dá udělat i průměr 5,5 s naloženým autem za předpokladu jízdy dle předpisů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leon s 1.6 tdi po roku 2013 je už mimo môj rozpočet keby som ho chcel v slušnom stave, 

Tu pridávam linky na tie autá :

Superb:https://auto.bazos.sk/inzerat/109735261/superb-ii-19tdi.php

Fabia:https://auto.bazos.sk/inzerat/108446085/skoda-fabia-2016.php

 

Poprípade niečo v tejto cenovej relácii čo by ste vedeli doporučiť? Som otvorený, všetkým možnostiam. 

Ďakujem vopred za odpovede 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by člověk věřil, že ty kilometry jsou poctivý, tak jednoznačně ten superb. Ale že by za 11 let najel jen 250 tkm je nepravděpodobný. Zvláště u takovýho lákadla jako je 1,9 TDI bez DPF. I ta blbá fabia zvládla za 4 roky 185 tkm. Proto bych se klonil raději k mladším ročníkům.

 

DPF je sice komplikace, ale zase na druhou stranu se dá docela dobře diagnostikovat a podle jeho stavu se dá přibližně posoudit jestli nájezd může odpovídat. A denní nájezd 100 km není tak moc aby se to nedalo pohodě zvládnout menším autem, ale je dostatečný na to aby s filtrem nebyly žádný problémy.

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DPF v dnešní době zas takový majlant nestojí, spíš bych se bál o to 1.4 TDI, jestli už ho majitel nepřevařil. U Superbu musíš brát v úvahu, že nákupem investování jen začne, jestli nechceš jezdit vrakem. Já bych to řešil kompromisem FII FL 1.6 TDI s kvalitní servisní historií.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď budeš pozerať na obrázky, tak sa nič nedozvieš. 

Osobné vyskúšanie a kontrola na diagnostike ti povedia viac. 

Ak máš takto našponovaný rozpočet, tak by som riešil lacnejšie auto. 

Rátaj, že po kúpe meníš rozvody... 

Možno brzdy...

Letné pneu... 

A skryté závady. 

 

Inak. Ten Superb.. "systém podržania pri rozbehu do kopca". Je to manuál a táto funkcia funguje iba na automatoch. 

Tá verzia bez DPF je tuším PD a to by som už radšej nebral. 

 

Zase... Fabia je malá... A čistý low-end. 

 

Každopádne riešiš dve diametrálne odlišné autá. 

Jedno na diaľnicu (aj keď 5kvalt.. Heh) a druhé do mesta. 

 

Pohľadal by som niečo iné... 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, r_e_n_e napsal:

Keď budeš pozerať na obrázky, tak sa nič nedozvieš. 

Osobné vyskúšanie a kontrola na diagnostike ti povedia viac. 

Ak máš takto našponovaný rozpočet, tak by som riešil lacnejšie auto. 

Rátaj, že po kúpe meníš rozvody... 

Možno brzdy...

Letné pneu... 

A skryté závady. 

 

Inak. Ten Superb.. "systém podržania pri rozbehu do kopca". Je to manuál a táto funkcia funguje iba na automatoch. 

Tá verzia bez DPF je tuším PD a to by som už radšej nebral. 

 

Zase... Fabia je malá... A čistý low-end. 

 

Každopádne riešiš dve diametrálne odlišné autá. 

Jedno na diaľnicu (aj keď 5kvalt.. Heh) a druhé do mesta. 

 

Pohľadal by som niečo iné... 

Ďakujem za odpoveď, vy by ste s mojim rozpočtom a požiadavkami rozmýšľal nad akými autami? kľudne aj iná značka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...