Přejít na obsah

Občas nejde nastartovat 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám na dílně Škodu Rapid 1.2 TSi 2013 a majitel má problém že občas nemůže nastartovat, motor točí a nechytne. Už se mu to stalo po druhé a chtěl by to opravit. Problém je že to udělá jenom někdy, takže zatím nemáme co měřit a chyba může být kdekoliv. (Alternator, ECU, Panel přístrojů, Gateway, Kabeláž atd.) Nesetkal, nebo neřešil někdo obdobnou závadu.

 

Na autě bylo zatím provedeno, (rozvody + olej + filtr, svíčky NGK, akumulátor Varta, ventil odvětrávání) 

 

V příloze zasílám Log VCDS Hex-Can

Log-RAPID-1.2-TSi-TMBAN6NH6D4041142-169790km.txt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, mám rapida r.v. 2014 . Začalo zlobit startování, strčím klíček do spínačky do první polohy rozsvítí se všechny kontrolky začne hrát rádio prostě klasika. Ve chvíli kdy chci nastartovat nic se nestane, startér se ani nehne. Takhle to opakuju třeba 10 x a na 11. pokus auto nastartuje. Zkoušel jsem i vytáhnout klíč a postup opakovat a nic. Někdy auto startuje např. se sekundovou prodlevou, někdy startuje na první dobrou. Napadlo mě, že by to mohl být imobilizér nebo spínačka. Nemá tu někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Takhle podobně se mi chová Yeti z roku 2009, když je teplý motor. Dokud nevystydne, baterka točí, ale motor nenaskočí. Už mám vyměněnou lambda sondu, vyčištěný karburátor a novou baterku. Vše v autorizovaném servisu Škoda.

Po výměně baterky se 14 dní zdálo, že to bude dobrý a včera se to zopakovalo po té, co auto chciplo při parkování po snížení otáček. A zase nešlo nastartovat.

Jezdím 30 let a auto mi opravdu normálně nechcípá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon omlouvám se, spletla jsem se. Motor je pro mne dost virtuální záležitost :-)

Čistili klapku sání, prý se tam při krátkých jízdách dostává olej z turba.. 

A ještě ten motor během jízdy sám zvýší otáčky. Když přidám plyn, zase se to srovná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...