Přejít na obsah

Mytí auta


Celestis

Doporučené příspěvky

Sa ti machruje, keď máš natiahnutú keramiku... :DDD

Keby som mal garáž, šiel by som do toho sám... 

Zatiaľ som odkázaný na coating... Najbližšie sa chystám prubnuť Carbon Collective Hybrid coating, má dobré recenzie a výdrž cez 3 mesiace... Prdnem ho na káru koncom jesene a uvidím koľko vydrží... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, provit napsal:

Jsem ze staré školy. Když jsem měl ještě 120 GLS, tak ve Světě motorů to propagovali, jako nejšetrnější mytí. :) Jasně, že smeták musí být pod proudem vody, nebo ten nandaný na hadici. Pořád lepší jak houba nebo hadr. Sice mám Wapku, ale tam mám strach o gumová těsnění. Tou dělám jenom traktory :)

A houba je lepší než drátěnka, ale není lepší koupit mycí rukavici? Stojí pár korun, dobře se s ní dělá a je šetrná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Kane13 napsal:

Umývat auto smetáčkem mi přijde podobně dobrej nápad, jako sprchovat se s drátěnkou. 

 

 

Neveril by si, ale jeden môj známy sa rozhodol vypucovať škvrny od hovien či čoho na tmavom laku hubkou na riad - pre istotu tou stranou so silonovou drátenkou, veď je to z plastu tak čo sa môže stať... 

Aký bol výsledok snáď ani písať nemusím... Popravde, mal som slzu v oku, keď som to videl... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřil. Známá udělala to stejný a strašně se divila, že tam "má flek".

 

Jinak za sebe doporučuju tohle, když jde o coating. Mám to teď na služebáku a je to super.

 

https://www.carmedia.cz/gyeon-q2m-cure-400-ml-detailer-s-sio2-pro-udrzbu-keramickych-povlaku/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To hej, pokiaľ je chytený len krycí lak... Ak je to skrz až na primer, pomôže jedine prelakovať... 

@Kane13 Toto má jednu chybku - je to sprej. Spreje nemám rád, po intenzívnom pumpovaní mi tŕpne ruka (asi nábeh na syndróm karpálneho kanála :)... Mám Wetcoat, ale dávam ho len na disky...

Uprednostňujem coating, ktorý môžem narvať do napeňovacej pištole... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda myslíte, že na nové černé  auto používat tvrdovosk od Sonaxu je blbost ? Nic jiného jsem 25 let nepoužíval bylo to na doporučení souseda automechanika a celkem  spokojenost. Parkování mám v zastřešeném přístřešku a náklady  200Kč za jeden rok taky super :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se primárně "naučil" na něčem jednoduchým, ideálně krémovým na bázi karnauby, třeba https://www.carmedia.cz/auto-finesse-radiance-carnauba-creme-500-ml-kremovy-vosk-na-bazi-syntetickych-polymeru/

 

Velice důležitý taky je auto na vosk připravit, tedy POŘÁDNĚ umýt (ne kartáčem), dekontaminovat (chemicky - odstraňovačem polétavé rzi, mechanicky - clay), odmastit a pak až voskovat. Není nic horšího než auto pošudlat šamponem a pak tam dát jen tak nějaký vosk. Osobně si myslím, že existují lepší (a ne nutně dražší) značky než Sonax.

 

Tím se tě rozhodně nechci nijak dotknout, ani kamaráda, ale dobré je si to nejdřív trochu nastudovat. Zvlášť, když dnes je, ve srovnání s minulostí, trh doslova napěchovaný kvalitní dostupnou chemií.

 

Za sebe určitě doporučuji YouTube kanál AMMO NYC. Pokud trochu ovládáš angličtinu, frajer tam moc pěkně ukazuje co, jak a hlavně proč dělat. A ve finále se potom s mytím a údržbou nadřeš mnohem míň. Mně nezabere běžný udržovací mytí déle než 15 minut.

 

@stafa Taky spreje nemusím, ale tady stačí párkrát stříknout a uděláš celý auto. Spotřeba minimální, efekt super. Píšou výdrž cca šest týdnů, aktuálně jedu sedmý týden a zbytky na autě ještě jsou, takže i z tohoto pohledu dobrá věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aká je výdrž toho vosku? 

Ak má človek čas a kryté státie, zlatou strednou cestou je Soft99 Fusso coat, ten vydrží do 12 mesiacov, ale vhodné je nanášať 2x ročne. Samozrejme, umývať auto len pH neutrálnym šampónom - nenarušuje voskovú vrstvu, miesto hubky mikrovláknovú alebo ženilkovú rukavicu a osušiť kvalitným sušiacim uterákom z mikrovlákna... Alebo fúkačom na lístie... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kane13 Premyslím, uvidím... Možno skôr na leto... Každopádne, vďaka za typ... 

Ešte musím vyčvachtať ten Autoglym Polar seal. 

Teraz by som skôr potreboval niečo na preklenutie zimy, aby som sa nemusel s tým v januári srať... Ten CC Hybrid coating - písal dáky Škót, že mu to vydržalo celú zimu, vyše 4 mesiace... Takže by som tomu dal šancu, no... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, stafa napsal:

Aká je výdrž toho vosku? 

 

Radiance od AF, co jsem dával odkazem, v řádu jednotek měsíců. Píšou tři, já bych řekl spíš dva. Proto u služebních aut razím cestu keramickýho detaileru. Je s ním mnohem menší sraní při aplikaci a výdrž (ber to s rezervou) skoro stejná. 

 

Rád bych, až někdy dokončím fun car, vyzkoušel tohle https://www.carmedia.cz/angelwax-enigma-wax-33-ml-keramicky-vosk-s-sio2/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kane13

Jo, myslel som výdrž toho vosku zo Sonaxu, čo spomínal provit... :) 

 

Ako, keramika je môj sen, ale ako som spomínal, nemám doma vhodné podmienky pre aplikáciu... 

 

Toto by som dal, ale je to raketa:

https://www.ahifi.sk/carbon-collective-nero-self-healing-ceramic-coating-30-ml.html

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kerami je hlavne potreba naprosto hladky povrch pro dlouhou zivotnost tak ue klidne i prelestit. Jinak na zimu a na rychlo klidne Gyeonu wet coat, nebo i sonax bsd ale tam na to musis sahnout i rukama. Ja pouzivam vosk Finish Kare P1000 a jak psal kolega je to taky osvedseny a cena za 239,- za 50g baleni.  Zacatecnik si rekne kolik toho asi tak z tech 50g udela ? Odpoved je dost. Treba trojkovyho superba 3x ve dvou vrstvach ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, akýkoľvek vosk je lepší ako nič... Pokiaľ ho pri najbližšej príležitosti nezderieš kefou a jarovou vodou... Potom sú to vyhodené peniaze.

 

Ohľadom tvrdého vosku Sonax - oficiálne spomínaná len dlhodobá ochrana, na inom mieste výdrž 4-6 mesiacov, na ďalšom odporúčanie aplikovať 4x do roka... Nuž...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám  Sonax tvrdý vosk používám 25 let a nemá chybu. Až přijede syn, tak pošlu tu fotku červený A3  (r..v. 04), aby byla fotka aktuální. Na opláchnutí používám jenom vodu ze zahradní  hadice wapka se mi nechce vytahovat :) . Tam, kde mám vodu mám zase slabší jistič, který vyhazuje.... Tak beru ten zatracovaný smetáček. Samozřejmě to nedřu na sucho. Podle mě je důležitější pro auto celoroční stání pod přístřeškem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kryté státie je nadovšetko... Aj záhradná hadica stačí... K tomu ženilkovú rukavicu za pár kačiek a pH neutrálny šampón napr. Dodo Juice Born to be mild /vydatnosť, penivosť, lubrikácia + nepoškodzuje voskovú vrstvu/, k tomu lepšiu /hustú a chlpatú/ mikrovláknovú utierku alebo sušiaci uterák a je vybavené... Nič viac netreba, pokiaľ sa tomu človek nechce výraznejšie venovať.

Ak si dobre pamätám, voľakedy sa celé auto ponorilo do vane s farbou a následne do vypaľovacej pece... Teraz striekajú roboty farbu na vodnej báze na auto vo vrstve rádovo mikrónovo hrubej... Tam je ten rozdiel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 4. 9. 2020 na 8:20, provit napsal:

Jak říkám  Sonax tvrdý vosk používám 25 let a nemá chybu. Až přijede syn, tak pošlu tu fotku červený A3  (r..v. 04), aby byla fotka aktuální. Na opláchnutí používám jenom vodu ze zahradní  hadice wapka se mi nechce vytahovat :) . Tam, kde mám vodu mám zase slabší jistič, který vyhazuje.... Tak beru ten zatracovaný smetáček. Samozřejmě to nedřu na sucho. Podle mě je důležitější pro auto celoroční stání pod přístřeškem.

Posílám tu fotku A3 stará přes 16 let a mytá hadicí ošetřena celou dobu jenom Sonaxem tvrdý vosk (náklady 150 Kč na jeden rok)  a lak v pohodě .. tak se mi na novém  Karogu nechce měnit něco co funguje.

audi 2.jpg

audi 3.jpg

audi1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá pěkně na tak starý lak. Mě na celým mytí nejvíc nebaví sušení. Mám černý lak a jak to po mytí neutřu do sucha, vypadá to hrozně. To už je lepší nemýt to vůbec než jen šampon a nechat oschnout, když chvátám. Teď jsem koupil nějaký aktivní šampon po kterým se nemusí auto sušit a neměly by zůstávat zaschlý kapky. Kapky sice nezůstávají, ale za to hnusný ohraničený táhlý skvrny od stékající vody po oplachu s tím šamponem. Mě mytí prostě nejde ?.

Editováno: , autor: Martin Z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...