Přejít na obsah

Hučanie pri jazde


patrik1177

Doporučené příspěvky

Zdravím, som tu nový, preto mi prosím prepáčte, ak som založil tému v zlej kategórii.

Mám niekoľko mesiacov F2 FL HTP. Nejazdím na nej denne. V posledných dňoch sa pri jazde začalo ozývať divné hučanie. Auto som vzal za známym mechanikom, ten 45 minút pozeral podvozok, aj sa previezol a nechápal, pretože na podvozku, nápravách je vraj technicky všetko v poriadku (to mu verím, poznám ho už dlhšie, mechanik je to dobrý).

Dnes som sa bol previezť so zameraním na tento problém a udávam bližšiu charakteristiku, čo sa vlastne deje:

1) na voľnobehu keď auto stojí žiaden neobvyklý zvuk, tak isto keď sa na neutráli pridá plyn, motor má zvuk úplne normálny
2) to hučanie je najsilnejšie, keď sa jazdí konštantnou rýchlosťou, a je úplne jedno či 20 km/h, 50 km/h, 100 km/h (čiže keď sa proste udržiava dosiahnutá rýchlosť), pri prudšej akcelerácii a počas brzdenia motorom ten divný hukot stíchne
3) pri jazde na voľnobeh (trebárs dole miernym kopcom, dojazd do križovatky) znie tlmený zvuk ako keby hučanie helikoptéry

Koncom februára som bol na STK, jediná chyba bola 6.1.1.SK.1 Upevnenia (spojenia) dielov nosnej konštrukcie chýbajú, sú uvoľnené, prípadne narušené tak, že pevnosť (tuhosť) nosnej konštrukcie je zatiaľ dostatočná. Môže to mať niečo spoločné s tým? Od STK na aute pribudlo len cca 500 km. Budem rád za každú rozumnú radu, moc technický typ nie som a moc sa nevyznám 1f642.png Prešiel som rôzne fóra/diskusie, ale nič čo by sa podobalo môjmu problému som nenašiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...