Přejít na obsah

Samolepiace látky ako náhrada tapacíra


Teadoro

Doporučené příspěvky

Zdravím, Mám Fábiu IIIFL a rozmýšľam vzhľadom na to že Fábia má okrem predných lakťových opierok kompletne plastové dvere som (a ten plast ľahko chytá škrabance) či existuje možnosť polepiť plasty dverí fóliou s imitáciou kože/textilu a pod. Ako imitáciu originálneho tapacíra. Napr.:

https://www.carbon3d.cz/SEDA-SAMOLEPICI-LATKA-IMITACE-BROUSENE-KUZE-ALCANTARA-140cm-x-30cm-d3486.htm

Má stým niekto skusenosti? Ak áno, aký typ sa oplatí?? Aká je trvácnosť materiálu na opotrebenie?? Vopred ďakujem za Vaše odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Vzal jsem si pečící papír manželky a naznačil jsem si kde asi tak.

Přenesl jsem to s okrajem na koberec a pak doladil na dveřích.

Zrcadlově jsem přenesl doladěný kus na druhou stranu.

Lepeno na vodu s jarem.

Dělal jsem rovnou dvě jiný auta , docela to šlo dobře.

Ten koberec samolepící se pěkně dal fenem tvarovat.

Jinak pochvala od takového mistra potěší :-)

 

Editováno: , autor: Čečulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 7. 11. 2020 na 19:01, Čečulák napsal:

Vzal jsem si pečící papír manželky a naznačil jsem si kde asi tak.

Přenesl jsem to s okrajem na koberec a pak doladil na dveřích.

Zrcadlově jsem přenesl doladěný kus na druhou stranu.

Lepeno na vodu s jarem.

Dělal jsem rovnou dvě jiný auta , docela to šlo dobře.

Ten koberec samolepící se pěkně dal fenem tvarovat.

Jinak pochvala od takového mistra potěší :-)

 

@Čečulák Máš to nalepeno i na vnitřní straně té kapsy a taky na dně, nebo jen na té jedné viditelné straně, jak je to vidět z fotky? A drží to po vyschnutí té jarové vody OK? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověd je složitější :-)

Lepil jsem v jeden na den na zkoušku F3 a VW Caddy.

Caddy tím vylisovaným lemem dle mého vypada lépe a použitý materiál drží výborně.

Vystřihl jsem si i dno samostatně a stranu co není vidět jsem též vylepil, aby bylo zaručeno nedrnčení předmětů.

Jsem s tím spokojen, líbí se mi to a slouží to dobře.

Drobný nedostatek je pouze v tom, že při denním používání auta musím občas kapsu vysát, ten bordel nejde jen tak vybrat rukou.

 

U F3 jsem na tom tak, že při pohledu na nalepený koberec jsem nekopíroval v místě kde kdysi bývala okenní klička vylisovaný uhel a nedojel jsem tak na konec dveří :-) a to mi docela štvalo, jsem puntičkář. Všiml jsem si toho až když bylo hotovo.

Rovněž jsem viděl rozdíl s Caddy, kde je takový prolis a ten koberec se do něho jako zapasuje, což F3 nemá.

Tak jsem na to tak čuměl až mi druhý den prdlo v hlavě a sundal jsem to :-).

Na Caddy to evidentně drží víc, dle mého jsem tolik nevysušil fénem a myslím, že to byla moje chyba.

Nevidím v tapecu velký rozdíl a tím důvod, aby jeden držel a druhý ne.

Sundaný  koberec měl na rubu docela hutnou vrstvu lepidla v takové gumové konzisteci.

Až se rozhoupu a udělám to znova, tak již nepodcením vysušení a udělám to do sucha, což jsem u tohoto druhého auta neudělal a proto si myslím, že držel koberec méně než u VW. Jinak doporučuji dostatek času a odstranit z okolí rušící elementy,

chce to trpělivost na první stranu, druhou přenesením tvaru má člověk za tretinu času.

Editováno: , autor: Čečulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...