Přejít na obsah

Jirik.DC

Doporučené příspěvky

Aha, tak to bude asi i můj problém.... :-( zeptám se... jak poznám, jestli tam tento "C" typ bude fungovat? Dá se to nějak zjistit dopředu? Pomoci VIN nebo tak něco?

 

Další věc, možná bych ji od tebe vzal... napadá mě jen poznámka, když je to z roku 2008, nebude ta baterka taky v hájí? V návodu píší, že baterka má životnost 6 let. Dá se ta baterka vyměnit?

 

Díky.

 

suča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

baterka je prakticky nesmrtelná" a to téměř ve všech případech (mnozí říkají mylně opak)  ... problém není v kapacite baterky ale v jejím vytečení (vyvzlínání) a rozleptíní spojů na TS 

zkukošel jsme dva vyteklé kusy  a plně nabitá baterka svítila na zkušební žárovičce asi 40min - a

 

Typ C" funguje asi od roku 2007 - kdy CAN-BUS byla nahrazen tou (nevzpomenu) druhou komunikací 

 

Na obráku je zobrazen pokus o opravu ... tíšták původně vypadal asi 10x hůř .. 

Pokus se sice povedl ..ale asi po týdnu houkačka opět nehoukala .. 

Testoval jsme i VAGEM .. a jednou se tam oběcvila, podruhé zase ne  ..

Já to už moc neřeším - mám GSM samodomo Alarm z mobilu.

 

Opravit by šla asi každá -ale záleželo by v jakém stádiu rozleptání to je? 

Pokud houkačka vynechává a občas pípne :) - pak má smmysl jí opravovat - jinak je KO

 

post-2371-0-52889400-1382125794_thumb.jp
post-2371-0-04886100-1382125809_thumb.jp
post-2371-0-49208700-1382125740_thumb.jp
Editováno: , autor: jirkadj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozleptaná je teda pěkně... :-(

 

vzal bych ji od tebe... jen potřebuju zjistit, jestli je to ten správný komponent....

 

Pořád se nemůžu dozvědět, jak to zjistit... nikdo neodpovídá... :-D

 

ještě mi řekni, co je to za ten tvůj alarm GSM? Jak to funguje a co to popř. obnáší? Resp., jestli se to dá napojit na stávající origo...

 

Díky.

 

suča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u verze C" fakt  nevím to bys musel vyzkoušet

 

A GSM alarm - jsme si vyráběl ze starýho mobilu .. ještě v dobách kdy ještě nikdo anio netušil že to jde .. Můj umí i na dálku chcípnout auto. Nabíjení a logiku se mi podařilo nacpat do prostoru baterie od mobilu + včetně baterie .. bylo tam místo ještě na cca 4x AAA.

Je to ale analogovej BASTL a na každý auto se to musí uzpůsobit jinak ..je to práce a úpravy na hodně hodin / dní.. a znova to vyrábět - to už asi nikdy :)   / Dnes už se to dá bězně koupit hotový (na Can-Bus)  jako krabička kolem 1-2tis Kč

Editováno: , autor: jirkadj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem zjistil číslo jednotky, a měl bych tam mít 1K0951605C, je to ta, co se ti "válí" doma? Potřeboval bych ji :-) ale funkční tedy... :-)

 

Jinak ta krabička, o které mluvíš (na Can-Bus) - ta se dá přidat k tomuto originálu? Resp. je možné něco přidat k orig. alarmu, aby to něco poslalo na mobil?

 

suča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj , tak verzi C já zrovna mám  .. u mě na O2 rok 2006  (can bus) nefunguje. Předpokládám tedy že verze C" patří do O2 od roku 2007  ... nutno vyzkoušet.
Moje cena je 500Kč  (někde jsme zahídl - cenu od 2000 - do neuvěřitelných 3500Kč)

Co se týká original GSM alam - nevím vím že existuje ,ale kam se to v autě zapojuje vůbec netuším.
Ale pokud na to vzpomenu - můžu se zeptat kamaráda co má už nejkej rok zkušenost a peníze v chip tuningu jak u Koncernu tak i jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim borci. Chtel sem se zeptat zda ma nekdo zkusenost s magicarem M 881 A CAN BUS. Mam tak trochu problem se zamykanim prez pager na moji OII. Vse ostatni funguje korad auto prez pager nezamknu do save locku a nezamyka vicko nadrze. Nevite vcem by mohl byt problem? Dik za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, nemáte někdo nebo nevíte o siréně na prodej? 1K0951605C (levně ale funkčně :-)

 

jirkadj mi jednu slíbil, ale nějak se teď dlouhou dobu neozývá.... a potřebuji to už řešit.

 

Díky za případné info. (nejlépe do soukromé zprávy)

 

suča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, hlásím se do klubu nahodile houkajících sirén (O2, rv 2006(mr2007),elegance,origo alarm), po odpojení čidel (vnitřní prostor a náklon) to houká po týdnu klidu zas. nevíte někdo co s tím? ve výčtu chyb:"převodník naklonění voz. 323".  díky

 

Editováno: , autor: robca
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, chci se zeptat. Měl jsem také problém s houkačkou, přestala houkat, po rozdělání byla rozleptaná, opravil jsem ji a cca 14 dní fungovala a teď už ani nepípne. Číslo dílu je 1K8951605A, od známého jsem sehnal houkačku ale číslo dílu je 1K0951605B. Na internetu jsem hledal, že by mělo být stejně. No po připojení auto při zamknutí nepípne. Když připojim přímo na baterii, tak repráček šumí. Musí se nějak dokódovat? nebo prostě tahle mi nebude fungovat? Mám O2 RS FL 2010. D9ky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj chlapci. Sirena k alarmu všude cena kolem 4 000 Kč, na Auto kelly dokonce skoro 5 000 Kč. Našel jsem tohle a cena lidová. Kdyby někdo potřeboval jako já . http://www.automultimedia.cz/cz/shop/jine-15/1k0951605c-poplachovy-system-sirena-houkacka-alarmu/

Editováno: , autor: Namor Rapsaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já osobně, pokud bych měl dodělávat chybějící alarm, tak bych naprosto jistě šel cestou nesériového kvalitního a osvědčeného typu + otřesový + ultrazvukový senzor + imobilizer + tajný přepínač čerpadla. Např. https://www.levnealarmy.cz/eshop/zabezpeceni-vozidel/autoalarmy/na-puvodni-dalkove-ovladani/can-bus-autoalarm-s-ultrazvukovym-snimacem-keetec-ts-can-u.html Díky komunikaci přes CAN umí další doplňkové funkce, např. dotahování všech oken apod.

Místo samotného pageru lze využít GPS modul se záložní Li-pol baterií, který umí v případě aktivace sirény (vstupu 12V) poslat přes GSM informaci o napadení vozidla včetně jeho polohy. Samotnou polohu lze zjistit pouhým zavoláním ve zpětné SMS. Z Číny se dá základní dostačující typ poslat za 320,- Kč https://www.aliexpress.com/item/mini-waterproof-gps-tracker-for-car-motorcycle-scooter-vehicle-truck-real-time-online-tracking-and-monitoring/32536233599.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dKwDhU2

Editováno: , autor: TomXP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo tohoto alarmu bych raději volil značkový alarm Tytan, který už má vestavěný GSM/GPS modul. Ovládání přes aplikaci v češtině je podstatně pohodlnější. navíc umí hlídat i napětí baterie ve vozidle a další funkce. Mám ho v autě a je naprosto super:

https://www.levnealarmy.cz/eshop/zabezpeceni-vozidel/autoalarmy/gsm-a-gps-alarmy/can-bus-gsm-gps-autoalarm-tytan-ds512gps.html

 

Editováno: , autor: Filas1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Auto jsem teď koupil, tak přemýšlím jestli sirénu rozdělat a zkusit vyčistit plošňák + vyměnit baterku nebo objednat novou.

Našel jsem ji i na Aliexpressu a vyjde něco málo přes 1000Kč.

 

https://www.aliexpress.com/item/New-Electronic-Alarm-Horn-Siren-Cable-For-VW-Jetta-Golf-MK5-MK6-Passat-B6-Tiguan-CC/32856779373.html?spm=2114.search0104.3.29.6b9053e9oGBakG&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_204_5727215_318_319_10059_10884_5727315_10887_10696_100031_320_10084_10083_10103_452_10618_10304_10307_10820_532_10821_10302,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=409856fa-a24b-426b-a443-4d3a140008a2-4&algo_pvid=409856fa-a24b-426b-a443-4d3a140008a2&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=0

 

Je jich více typů, nebo mi tam tahle určitě půjde ? Pozná někdo z ETKy ? Ještě ji nemám nainstalovanou.

 

Díky

 

 

Editováno: , autor: Dutch_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyčistit nepomůže, je to třívrstvý plošňák. Možná ti to potom pojede měsíc nebo dva a stejně to budeš muset vyměnit. Vlastní zkušenost. ETKu bohužel nemám. Auto mám 1,6 TDI 4x4  CR rok 2011 a ta co jsem dal odkaz je pro víc ročníků, je to tam myslím vypsaný.

VIN auta veřejně nikam nedávej, je to jak napsat svoje rodný číslo ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...