Přejít na obsah

Jirik.DC

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

dá se dodatečně domontovat alarm ve Škoda servisu, který by mě upozorňoval na mobil?

Díky

PZL

Alespoň podle zkušeností tady od nás.. dáš auto sice do Škoda servisu, ale oni ho obratem dají do servisu, který pro ně namontuje např. jablotron..tam zas totiž jablotron trvá na tom, že alarm musí montovat někdo jím vyškolený..a pokud to není přímo nějaký technik ze servisu, tak si to nechají udělat takhle externě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Já si ho chci montovat sám

A proč by ne? Já ho taky montoval sám..do současného i do předchozího auta..

A co jsis tedy vybral?

http://www.stualarm.cz/produkt/ds400-autoalarm-can-bus-uni/

ten alarm na tom to odkazu se mi celkem zamlouvá, posila to taky textovky na mobil?

Sice tam budu mít alarm(seriovi), imobilizer a konstruk,ale rad bych tam dal ještě jeden nezavisli alarmový okruch když to tak nazvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alarmy ako originálne príslošestvo zvykli u škodovky byť vždy Meta.

U O2 ale veru neviem - pokiaľ dobre viem, Meta zatiaľ nemá žiaden alarm podporujúci CAN, aspoň nie vo voľnom predaji...

Tak som sa povrtal v dostupných podkladoch a tu je rozuzlenie:

* BKA609001 je Meta HPV6/WFS

* BKA609002 je Meta HPB6/WFS

Podľa Škoda webu teda oba podporujú CAN, rozdiel medzi nimi by mal byť len ten, že typ 001 má pre alarm extra ovládač s 2 tlačítkami, kdežto 002 používa na ovládanie alarmu štandardný diaľkový ovládač k auta (a dá sa použiť len ak auto už má diaľkový centrál)...

Zdravim ,

Vie mi niekto povedat, ci sa da na tomto type HPB6/WFS aktivovat zvukova signalizacia zapnitia a vypnutia alarmu. Mam zapnutu len signalizaciu smerovkami a dost mi prekaza sa stale obracat a kontrolovat, ci mi to blika.

Dakujem

Zatím u všech alarmů, co jsem viděl, to bylo jako možnost. Ale nastavení a kodování se může lišit, chtělo by to manuál..žádný k tomu není? Nebo se zeptat v servisu, když je to office příslušenství..

Zdravim, vie niekto ako by sa to dalo nastavit aby pri zamknuti vozidla aj sirena pipla,diky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau , tak dnes jsem si nechal namontovat alarm značky Gemini Can-Bus 7833 včetně náklonových čidel a myslím si, že to není taky špatný zabezpečení. A taky zapojit dojezdy oken při zamknutí. měl jsem tuto značku alarmu i na předešlím voze (Toledo 2 ) a spokojenost. Jo ted mam O II.

Editováno: , autor: Mir@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty tam máš i seriový alarm, jak ti fungujou ty alarmy dohromady? Já stím mám trochu problémy.

podle mě v poho ten athos nema s can bus nic spolecnyho/akorat asi dveře /

To jo, akorat když to je zapojený na reset 1 tak když zamkneš auto kličenkou od jablotronu tak se zamkne auto a i aktivuje alarm, ale když chceš odemknout tak se odblokuje jen jablotron a auto zustane zamčené a origo alarm aktivní, takže musiš ještě odemknout origo dálkou. Když je to na reset 2, tak funguje skoro vše jak má akorát když je auto zamčené a aktivní oba alarmy, tak když otevřeš kryt motoru tak dojde k polachu origo alarmu a hned se vypne jablotron, děla to udajně proto že ten origo alarm rozbliká blinkry a snaží se ještě zamknout auto, pravě ten reset 2 je zapojenej na blinkry a central. Takže ani jedno řešení není optimální, jinak to chodí perfektně. Nemám sice OII, ale nový toledo ale ty alarmy jsou stejný. Řešil jsem to s několika lidma, který montujou jablotrony a nikdo nenašel řešení, leda přehrát konfortku aby byla NEalarmová, ale ani to není jistý. Jinak to máme v druhém autě kde není origo alarm a tam to chodí v resetu 1 jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

no ano, ale co v pripade, ked pride k autu nejaky chytrak s rusickou GSM signalu, tebe SMSka samo o naruseni nepride.. a potom to je len otazkou par sekund a auto mas fuc..

takze diskusia toto je fajn, toto funguje.. asi by sa k tomu mal vyjadrit nejaky autickar, co sa snazi tie systemy nejako okabatit a auto slohnut ako ten, kto sa tym systemom iba ubezpecuje, ze je super funkcny.. hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš sice pravdu že když to vyruší nepříjde sms, ale mám to napojený na pult centrální ochrany. A s tím pultem ten alarm komunikuje přes gprs a když to s nima přestane komunikovat tak okamžitě volaj na mobil. Jinak samozřejmě jde obejít všechno, nic není 100%.

no ano, ale co v pripade, ked pride k autu nejaky chytrak s rusickou GSM signalu, tebe SMSka samo o naruseni nepride.. a potom to je len otazkou par sekund a auto mas fuc..

takze diskusia toto je fajn, toto funguje.. asi by sa k tomu mal vyjadrit nejaky autickar, co sa snazi tie systemy nejako okabatit a auto slohnut ako ten, kto sa tym systemom iba ubezpecuje, ze je super funkcny.. hm?

Editováno: , autor: brot1cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš sice pravdu že když to vyruší nepříjde sms, ale mám to napojený na pult centrální ochrany. A s tím pultem ten alarm komunikuje přes gprs a když to s nima přestane komunikovat tak okamžitě volaj na mobil. Jinak samozřejmě jde obejít všechno, nic není 100%.
no ano, ale co v pripade, ked pride k autu nejaky chytrak s rusickou GSM signalu, tebe SMSka samo o naruseni nepride.. a potom to je len otazkou par sekund a auto mas fuc..

takze diskusia toto je fajn, toto funguje.. asi by sa k tomu mal vyjadrit nejaky autickar, co sa snazi tie systemy nejako okabatit a auto slohnut ako ten, kto sa tym systemom iba ubezpecuje, ze je super funkcny.. hm?

souhlas se vsim.mam to na res 1 a jak to funguje mi dokonce vyhovuje.kdyz by ti nekdo sebral klice ta se na 50% muze stejne seknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Pani jedna otazka k original alarmu. Ako je mozne ked auto zamknem a zapne sa alarm. Mozem ho v pohode odomknut klucom cez zamok a nasadnut a alarm ani nepipne. Na co mi je taky alarm. To si niekto otvori moje auto bez pipnutia a potom si tam robi co chce.

Pokud po odemčení strčíš klíč do zapalování (cca do 15s), tak to deaktivuje alarm. Pokud tam klíč nestrčíš, tak by po té dpbě měl automaticky spustit alarm. Mě to tak funguje, no problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Potřebuji poradit: nemám origo alarm, chtěl bych namontovat Jablotron Athos 1203 v režimu reset2. Dájí se někde pod palubkou sehnat impulsy k zamčení/odemčení dveří - je to potřeba k ovládání toho alarmu. Nebo to je v OII všechno po sběrnicích až do dveří a musím táhnout dráty k jednomu motoru zamykání až do dveří? Ještě bych potřeboval poradit, kde vzít signál od dveřních spínačů? Četl jsem tu, že z lampičky se to nedoporučuje, proč? Je tedy jediná možnost vzít to z každých dveří zvlášť přes diody?

Dík.

Editováno: , autor: mlcoch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Potřebuji poradit: nemám origo alarm, chtěl bych namontovat Jablotron Athos 1203 v režimu reset2. Dájí se někde pod palubkou sehnat impulsy k zamčení/odemčení dveří - je to potřeba k ovládání toho alarmu. Nebo to je v OII všechno po sběrnicích až do dveří a musím táhnout dráty k jednomu motoru zamykání až do dveří? Ještě bych potřeboval poradit, kde vzít signál od dveřních spínačů? Četl jsem tu, že z lampičky se to nedoporučuje, proč? Je tedy jediná možnost vzít to z každých dveří zvlášť přes diody?

Dík.

Ne pod palubkou impulsy nenajdeš, musíš do dveří (řidiče). Dveřní spínače v klidu můžeš připoji na vodič, co rozsvěcí lampičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravim ,

Vie mi niekto povedat, ci sa da na tomto type HPB6/WFS aktivovat zvukova signalizacia zapnitia a vypnutia alarmu. Mam zapnutu len signalizaciu smerovkami a dost mi prekaza sa stale obracat a kontrolovat, ci mi to blika.

Dakujem

Zatím u všech alarmů, co jsem viděl, to bylo jako možnost. Ale nastavení a kodování se může lišit, chtělo by to manuál..žádný k tomu není? Nebo se zeptat v servisu, když je to office příslušenství..

Zdravim, vie niekto ako by sa to dalo nastavit aby pri zamknuti vozidla aj sirena pipla,diky za info

>>> Ano riesil som to asi pred rokom. Na Garancke 30000 mi to chlapik v Skoda servise nastavil. Teraz zamknem pipne a zablika 2x a pri odomykani pipne a blikne 1x . Mam METu HPB6/WFS (BKA609002) . Dokonca zistil, ze nemam aktivovany ten elektronicky kluc, co sa pouziva pri deaktivacii alarmu .... samozrejme mi ho aktivoval . A to som si vsetko daval robit pri kupe noveho auta priamo v skodovke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji poradit: nemám origo alarm, chtěl bych namontovat Jablotron Athos 1203 v režimu reset2. Dájí se někde pod palubkou sehnat impulsy k zamčení/odemčení dveří - je to potřeba k ovládání toho alarmu. Nebo to je v OII všechno po sběrnicích až do dveří a musím táhnout dráty k jednomu motoru zamykání až do dveří? Ještě bych potřeboval poradit, kde vzít signál od dveřních spínačů? Četl jsem tu, že z lampičky se to nedoporučuje, proč? Je tedy jediná možnost vzít to z každých dveří zvlášť přes diody?

Dík.

tady je schema osobné bych dal reset 1 :palec2:

Instalace_autoalarmu_CA.doc

Editováno: , autor: kvaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...