Přejít na obsah

Jirik.DC

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

 

Čaute, mám otázku ohledně originál alarmů do Octavie 2 rok 2006 komfortní jednotka 1K0 959 433 BT. Chci dodělat alarm sehnal jsem si tlačítko, sirénou aji čidla, ale díval jsem se do dílenské příručky a tam je jen zapojení na jinou jednotku která má o konektor víc. A přitom jsem ten alarm bral bez kabeláže z vozu se stejnou jednotkou. Má otázka je jestli nevíte jak to zapojit na tuto jednotku.

 

Předem děkuji

Nashle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem vyměnil jednotku alarmu se sirénou, koupil jsem ji na aliexpressu, vyšla na 45 EUR a funguje na výbornou. Jak již psal někdo přede mnou, doporučuju oddělat oba podběhy a vyndat směs listí a země-je tam toho docela dost. ...Jo a jednotka je na straně spolujezdce nahoře v blatníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj tak mě asi taky odešel alarm. Minulý týden v noci auto z ničeho nic začalo blikat(houkat nevím neslyšel jsem) a tak jsem ho několikrát odemkl zamkl. A dneska si všiml že LED alarmu po zamknutí párkrát zabliká a pak už jen svítí. Je to ten problém s vyteklou baterkou? Hodí mě se někdo odkaz z Číny jakou koupit aby pasovala na mé auto? Díky

 

Je toto to co mám případně objednat pokud vytekla baterka nebo k tomu ještě něco jiného?

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim pani, chystam sa zapojit alarm keetec na origo central do octavie 2 len mi nie je jasna znacka na dverovych ko taktoch co znamena... Vie mi niekto poradit? Ked to zapojim na priamo, dvere sa po chvilke uspia, bez toho sa zase nevypne alarm... Hladal som vsade mozne a tuto znacku neviem nikde najst. Dakujem

IMG_20190908_161202.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,Mám takovej problém a chci se zeptat jestli není možný že by to mohlo být alarmem.Tak teda: Odešla mi baterka na autě a auto mi začalo z ničeho nic houkat.Tak jsem si myslel že to bylo kvůli poklesu napětí v baterii.Baterie je vyměněná za novou ale auto prostě přestalo startovat.Vše je v pořádku jen čerpadlo z nádrže netlačí naftu.Tak se chci zeptat jestli se s tím už někdy někdo setkal a popřípadě jak to vyřešil.Myslím si že to prostě dělá ten alarm že asi blokuje to čerpadlo v nádrži.Díky za odpovědi a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alarm nic neblokuje, alarm je alarm. Pokud něco blokuje, pak je to imobilizér. V tvém případě ale nejspíš odešlo podávací čerpadlo v nádrži. Změř si napětí na svorkách čerpadla při zapnutém klíčku (vpravo pod zadním sedadlem) a uvidíš sám.

Editováno: , autor: Namor Rapsaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Namor Rapsaj napsal:

Alarm nic neblokuje, alarm je alarm. Pokud něco blokuje, pak je to imobilizér. V tvém případě ale nejspíš odešlo podávací čerpadlo v nádrži. Změř si napětí na svorkách čerpadla při zapnutém klíčku (vpravo pod zadním sedadlem) a uvidíš sám.

Tam právě nejde napětí z relatek. Když čerpadlo napojíme na proud tak normálně jede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Namor Rapsaj napsal:

Potom na diagnostiku (VAG) . Takto se blbě odhaduje. Pokud odejde baterka (že je stará) pak se nemůže zablokovat imobilizér. Závada bude někde jinde. Ještě mě napadá prohlídnout všechny pojistky.

Všechny pojistky jsou v pořádku. Zkusíme diagnostiku ale předtím to nic nehlásilo. Zkusíme znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl odejít čtecí kroužek (cívka) na čip v klíčku (ale to by měla svítit kontrolka imo). Ale rozhodně to taky nemá spojitost s baterkou. Jinak ta pojistka pro čerpadlo je tuším čislo 34 a  je to 10A pojistka . Taky může být v háji relé, jak říkám, moc možností. Třeba VAG COM pomůže odhalit chybu.  ;-) A jen ještě dodám, taky by bylo fajn vědět co máš za auto a jakej rok  :-)

Editováno: , autor: Namor Rapsaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj lidi, kvůli nedávnému incidentu, kdy mi zloději vnikli do auta (O2FL RS TDI CR), rozhrabali věci uvnitř, aby nakonec otevřeli kapotu a ukradli xenony s AFS, bych rád znovu oživil téma ohledně aktuální nabídky alarmů a jestli ten TYTAN je stále dobrá investice + plánuji zámek na kapotu od Constructu. Nicméně, vzhledem, k tomu, že jsem měl auto otevřené celé, tedy překonali nějak zámek, aniž by jej poškodili, řeším i to, jak zamezit vniknuté, respektive je vystrašit v případě vniknutí aby neměli klid na dokončení práce.

 

Můj plán je tedy - 

Nutné:

1) zámek kapoty (https://www.construct.cz/produkty/construct-hood-lock) do 5000,- - výhoda je, že mi to udělají i v domovském Skoda servise (jsou autorizovanými partnery)

 

Následně postupně řešit:

2) alarm - zde se chci zeptat, jaký typ, mám vyhlídnuto +-1-2k Kč je to nastejno ... nevím, kolik jsou montáže atd. u varianty B je údajně výhoda certifikace u pojišťoven (tedy nižší sazba pojistného)

      a)  https://www.kanaco.cz/zbozi/4974/can-bus-gsm-alarm-pager-tytan/ 

      b) https://eshop.rex.eu/bezpecnost-a-sledovani-vozidla/kompletni-produkty-pro-vozidla-jednotka-sluzba/i86-nejlepsi-zabezpeceni-vozu-proti-kradezi/

 

Myslíte si, že jdu správným směrem?  Nebo máte nějaké jiné a hlavně osvědčené doporučení? . Třebas i ta místa na poškrábání atd? Je to hrozné ale zoufalá doba a situace si žádá zoufalé řešení :(

 

Jinak na ta světla jsem dostal zajímavou radu ... dost destruktivní mi přijde, co vy na to?

 

cituji "Ale klidně zkus ten alarm + na těch plastových matkach uřezat pacičky pilkou na kov a dotahnout to tak, aby to nešlo povolit ručně, ale abys nestrhl ten plastový závit.

+ je dobré vylámat pacičky na konektorech, kterýma se připojují světla, aby se světlo, když ho vytahujes ven, samo odpojilo... nejhorší je pro servisy natahnout novou elektriku...

+ ty svetla zezadu pořádně poskrabat, aby to aspoň ty čorky nemohly prodat + případně zepředu mimo paraboly"

 

 

Díky všem za jakékoliv informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by soused z P8? 😄

Jakýkoliv poškrábání je o ničem, stejně se to prodá.

Úprava konektorů? Tak cvakne kabel a odpojí to doma v klidu.

Prasit nějak ty matice apod. taky nemá význam.

 

Alarmy lze všechny obejít, odpojit, nemusí to ani pípnout. Pokud to chce někdo vybrat, tak to prostě udělá. Navíc za houkajícím autem se 99% lidí ani neohlídne, maximálně když to bude někomu ve 3 ráno houkat 5 minut pod oknem, ale to ten zloděj bude dávno pryč se všema dílama co chtěl.

Stejně tak pokud chce někdo ukradnout auto, tak ho klidně naloží a odveze i když tam bude VAM, Igla, Pandora apod..

GSM a GPS je úplně zbytečný, na to jsou rušičky.

 

Nejlepší řešení je tak:

1. havarijní pojištění all risk s nízkou spoluúčastí

2. garážové stání

3. Sherlog

Ale má to smysl platit u starýho auta?

4. zámek OBD https://www.construct.cz/produkty/construct-obd

5. pro dobrý pocit ten zámek kapoty https://www.construct.cz/produkty/construct-hood-lock

Stejně pokud ty světla chce a bude na to mít čas, tak je vytáhne. Což v týhle ulici je dostatečná tma a klid...

6. zase pro dobrý pocit https://authoralarm.cz/produkty/igla/

Super řešení, malá jednotka, nejde to v autě najít. Nejsou potřeba nějaký klíčenky a ovladače, ale lze to ovládat nastavenou kombinací tlačítek v autě.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, rarach89 napsal:

Že by soused z P8? 😄

Jakýkoliv poškrábání je o ničem, stejně se to prodá.

Úprava konektorů? Tak cvakne kabel a odpojí to doma v klidu.

Prasit nějak ty matice apod. taky nemá význam.

 

Alarmy lze všechny obejít, odpojit, nemusí to ani pípnout. Pokud to chce někdo vybrat, tak to prostě udělá. Navíc za houkajícím autem se 99% lidí ani neohlídne, maximálně když to bude někomu ve 3 ráno houkat 5 minut pod oknem, ale to ten zloděj bude dávno pryč se všema dílama co chtěl.

Stejně tak pokud chce někdo ukradnout auto, tak ho klidně naloží a odveze i když tam bude VAM, Igla, Pandora apod..

GSM a GPS je úplně zbytečný, na to jsou rušičky.

 

Nejlepší řešení je tak:

1. havarijní pojištění all risk s nízkou spoluúčastí

2. garážové stání

3. Sherlog

Ale má to smysl platit u starýho auta?

4. zámek OBD https://www.construct.cz/produkty/construct-obd

5. pro dobrý pocit ten zámek kapoty https://www.construct.cz/produkty/construct-hood-lock

Stejně pokud ty světla chce a bude na to mít čas, tak je vytáhne. Což v týhle ulici je dostatečná tma a klid...

6. zase pro dobrý pocit https://authoralarm.cz/produkty/igla/

Super řešení, malá jednotka, nejde to v autě najít. Nejsou potřeba nějaký klíčenky a ovladače, ale lze to ovládat nastavenou kombinací tlačítek v autě.

Zdar sousede :) Tak jasné, že su tu já, rodilí P8káč :) :) ... zkouším rozvinout sítě všude :) a zde s myslím je dost lidí, kteří o tom hodně vědí, nebo už si tím alespoň prošli :) 
chápu, že jakákoliv snaha nakonec pro totálníhio profíka nebude problém.

Ten alarm jsem pokládal za dobrou věc, ale máš pravdu, rušičku už dneska bude mít dost nenechavců. Není to takový problém sehnat za 5tiscí kapesní dobrou rušičku, nechápu, že to prodávají takhle jen tak :( ... takže docela dobý nápad je ten, co jsi uvedl ta IGLA ... pokud budu mít zámek na haubnu, tak se nedostane pod kapotu, tedy ne normálně, a tudíž mi uvnitř auta nevadí, nic tam nenechávám, ani kamerku za 2k. Jen kabely a USB hub. Takže to by snad mělo pro tyhle příležitosti stačit. A třeba někdy časem ten OBD, GPS lokátor ... nebo třebas i ten alarm, když budou prachy nazbyt :)


Jen tak mimochodem, dostal jsem echo od známého z FB skupiny, že teď tady u nás prostě řádí nějaký gang, že chodí okolo servisu tady kousek, a viděl tam už další oktávu bez světel :( ... bojím, bojím ... respektive, vaří se to ve mě :) takže první bude asi ten zámek na haubnu ... 

 

Garáž, ano, to je řešení, ale pokud vím, tak tady v ulici sehnat je momentálně nemožné, vše je obsazeno. Nebo nevíš o nějakém? Pronájem nebo do vlastnictví.

Koukám, že Sherlog je 1000 cca na měsíc ten základ. Takže spíš asi ta prostřední varianta, a teda máš pravdu, je to dost ... to je jak povinne s havarijkem dohromady za ten rok ;)

 

Díky za tvé rady. Veškeré informace jsou vítané :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, ja přišel na Praze 8 letos o xenony už 2x, o druhé už po 3 týdnech. Naštěstí jsem mel dobrou pojistku, ale člověk přijde o všechny bonusy, což z toho dělá finančně dost nepříjemnou záležitost. Reálně jsem zvažoval i prodej, ale naskytla se mi možnost nájmu garáže, takže ji to zachránilo před odchodem z domu. Každopádně souhlasím s vámi, pokud někdo chce, vezme si to za každou cenu... kolem domu jsem uz par ocesanych sousedů taky viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2020 na 18:54, georgebiker napsal:

Zdravím pánové, ja přišel na Praze 8 letos o xenony už 2x, o druhé už po 3 týdnech. Naštěstí jsem mel dobrou pojistku, ale člověk přijde o všechny bonusy, což z toho dělá finančně dost nepříjemnou záležitost. Reálně jsem zvažoval i prodej, ale naskytla se mi možnost nájmu garáže, takže ji to zachránilo před odchodem z domu. Každopádně souhlasím s vámi, pokud někdo chce, vezme si to za každou cenu... kolem domu jsem uz par ocesanych sousedů taky viděl.

Mohu mít dotaz, jestli to bylo teď někdy, nebo ze začátku? Mě to tady před barákem stojí už rok, tak mě úplně vykolejila tahle záležitost, že až teď, a jsem dost vystrašenej co s tím budu dělat, jak tomu zamezit, protože je  mi jasný, že se můžou za nějaký čas vrátit (jako u Vás). Až mi to svírá hrudník. Je to jenom auto, ale mě štvou hlavně to okolo, stres, starosti atd. a auto se mi líbí, jsem s ním spokojen hlavně motorově, teď jsem do toho nacpal nějaký prachy (rozvody, DPFko, atd) no prostě mě to s..e :)

 

Jinak se zeptám, jste si jistý, že přijdete o bonusy? To přece v případě havarijka neplatí ??? Já se na to ptal i mý pojišťovačky. Maximálně Vám budou moct zvednout pojistné, ale ne díky snížení bonusu. Není to nic způsobené Vámi a pojišťovna s tím počítala, když Vám dělali cenu ... teda jak říkám, takhle to aspoň říkala ona ... Jsem u Generali ... 

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ajkpark já to měl úplně stejně. Opravdu jsem si ji vymazlil, strávil tím hodně času a peněz a rozhodně jsem ji nechtěl pouštět z domu jen kvůli světlům. Zvažoval jsem všechny zabezpečovací alternativy (viz uvedená doporučení výše nebo koupě Octavie III generace) a vyšlo mi z toho, že ideální řešení je kombinace dobré pojistky a garáže. Není to sice nejlevnější, ale na druhou stranu ti to dodá klid na duši a navíc sedáš v zimě do teplého auta :) 

 

Světla mi odcizili v prosinci 2019 a druhé hned v lednu 2020. Před tím jsem parkoval na stejném místě 3 roky a bez jakékoliv škody. Od té doby ale pravidelně potkávám v okolí Kobylis spoustu totožných případů... Našel jsem dokonce na bazoši hned po krádeži zcela nová světla s pofiderním popiskem výrobním datem odpovídající těm mým. Slečnu jsem zkontaktoval, nicméně nikdy nedojela na místo určení. Pokud si je někdo koupil, tak asi byly moje :D

inzerát Bazos.PNG

received_197964564718780.jpeg

received_469765567306827.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, davam za pravdu, garaz a pojistka, mam aspoň tu pojistku, ta me "zachranila" ačkoliv jsem od ni byl zrazovan. 60k v origo servisu i s elektroinstalaci. 

 

Jinak na slecnu se mrknu, co kdyby , ale bazos sbazar atd jsem projizdel 2 tydny od kradaze a nic, co by odpovidalo, jeste jsem slysel Mratin, ze vykupuje od corek, ale jet se mi tam nechce, a na netu nic takoveho nemaji. Zatim garazuju i kdyz pro me dlohodobe neudrzitelny. Daleko od baraku :) , mezitim si necham udelat ten Hood lock od Constructu (jestli i zámek radicky, ktery bere pojišťovna jako duvod ke sleve pojistneho) a mozna pujdu do Igly, ale to spis casem. Alarm mozna nekdy vyhledove, to jestte nevim. 

 

Diky za tve postrehy :) 

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk nás tu sežere, protože to není úplně o alarmech, tak bude lepší dál řešit jen ty alarmy. 😄 Ale abych odpověděl...

 

Barák u kterýho je to focený, tak měl ještě nedávno jedno parkovací místo volný. Teď tam parkuje jeden velice "příjemný" člověk dvoubarevnou starou šunku. Plus teda mafián z toho baráku začal asi před rokem využívat druhý parkovací místo v garáži, který ani nevím jestli mu patří a platí ho, protože tam celý roky nikdo neparkoval. Ale možná by stačilo obejít tady baráky a poptat parkovací místa. Např. starší pán z protějšího baráku tam má dvě místa, točí tady asi 5 aut, ale často je jedno místo volný. Tak třeba by to pronajal. Ale cenu bych vzhledem k poplatkům hádal minimálně 1500 měsíčně. Nebo zavolat na správní firmu, pan Voják nebo paní Brunclíková by mohli vědět jestli je někde něco volný nebo kdo má víc míst.

 

Krade se tady celý roky poměrně hodně. Auta, kola, světla, rádia, navigace. Před rokem několik bytů a před pár lety tady dokonce přepadali se zbraněma lidi v garážích a domech a pak za jejich přítomnosti ukradli co mohli. Bezdomovci a fetky tady chodí dost často, chrápou tady ve křoví.

 

Tyhle světla se prodávaj na každým rohu. Vrakáče, bazary, servisy, na všech možných bazarových stránkách a pokud je člověk nemá nějak označený, tak je nikdy nenajde. Nejde to ani podle štítku a data výroby. Často ty světla praskaly kvůli W5W parkovačce v horní části, teklo do nich apod., takže to má hodně aut vyměněný a neodpovídá to výrobě auta. Navíc si je moc lidí nepřiplatilo, takže při výrobě se do auta 2011 namontovali klidně 2009.

 

Havarijko je nejlepší řešení. Já bych teď potřeboval i havarijko na motorku (týden vydaný papíry a novej stroj), ale to havarijko vychází stejně draho jako na 2x dražší auto. A to proto, že se nezapočítává doba co má člověk havarijko na auto, takže u motorky jsem na 0 měsících.

 

U předchozích aut jsem měl vždycky zámek řadičky a zamykal i když jsem šel od auta na pět minut. Chtěl jsem to dávat i do O3, dokonce existuje i varianta kdy se to zamkne samo a odemyká se čipem, takže to není tak otravný jako klíč. Pak mi ale jeden člověk ukázal jak to odemkne a zájem mě přešel. Je sranda když si člověk nechává v autě něco dodělávat nebo zapojit např. na pevno kameru a vidíš jak člověk co to umí během okamžiku rozebere půlku auta. Pokud ten zloděj umí, tak si během chvilky vezme co ho napadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, tiež mám problém so sirénou v Octavii 2, r.v. 2006. Písalo mi to závadu `01134 - houkacka alarmu (H12) 004 - zadny signal / komunikace`, siréna nevydávala žiadnu zvuk ani pri teste akčných členov. Pôvodnú sirénu `1K0 951 605B`  som vymenil za druhú z bazáru, `1K0 951 605A` (na konci je `A`, pôvodná bola `B`). Nová sirená už vydáva zvuk pri zamknutí aj pri teste akčných členov, ale pri spustení alarmu nehúka, iba blikajú smerovky. VCDS píše závadu: `01134 - houkacka alarmu (H12) 000 - -`. Netreba ju nejako nakódovať alebo s tým niečo iné spraviť aby húkala? Vopred ďakujem za rady.

CleanShot 2021-12-18 at 19.04.52@2x.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...