Přejít na obsah

1,5 TSI s manuálnou prevodovkou - hrkotanie pri preradovani


xtrazz

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých, chcem sa spýtať na superb 3 facelift s týmto motorom v názvu r.v. 2020, či je normálne keď pri preraďovaní a zošliapnutí spojky je počuť hrkotanie. Na videu je to počutelné aj pri rozjazde keď je spojka v zábere a idem sa rozbiehať a následne zošliapnem spojku a je pocut ten hrkotavý zvuk. Robi to aj vám ktorý mate tento motor s touto manualnou prevodovkou u faceliftového superbu 3? 

Editováno: , autor: xtrazz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som bol v dvoch autorizovaných servisoch v jednom mi povedali najprv že nič  nepočuť,potom zrazu že to je normálne, že nejaké zvuky to musí robit. No v druhom ešte stále čakám na vyjadrenie. Preto som chcel vedieť či to je počuť aj na iných autách s týmto motorom a prevodovkou.

Editováno: , autor: xtrazz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Podařilo se vám zjistit něco nového ohledně tohoto zvuku?

Mám též Superb 3 fl (koupený v prosinci 2019) motor 1,5 tsi, nájezd 2 500 km. Při přeřazení z jedničky na dvojku je slyšet takové kovové cvaknutí, hrknutí (při řazení ve vyšších stupních už tento zvuk není slyšet, nebo jen nepatrně). Ten stejný zvuk je slyšet i když auto jede pomalu na jedničku a sešlapne se spojka. Myslím si, že jde o stejný poznatek, který popisuje Xtrazz. V jeho videu to sice zní trošku jinak, ale může to být zkreslené.

Superb je v záruce a chystám se do servisu, ať mi řeknou jestli je toto normální. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Randomek napsal:

Podařilo se vám zjistit něco nového ohledně tohoto zvuku?

Mám též Superb 3 fl (koupený v prosinci 2019) motor 1,5 tsi, nájezd 2 500 km. Při přeřazení z jedničky na dvojku je slyšet takové kovové cvaknutí, hrknutí (při řazení ve vyšších stupních už tento zvuk není slyšet, nebo jen nepatrně). Ten stejný zvuk je slyšet i když auto jede pomalu na jedničku a sešlapne se spojka. Myslím si, že jde o stejný poznatek, který popisuje Xtrazz. V jeho videu to sice zní trošku jinak, ale může to být zkreslené.

Superb je v záruce a chystám se do servisu, ať mi řeknou jestli je toto normální. 

 

ano to iste robí aj mne, takove hrkotání to video v garaži je extrem aby to bolo počut že ked mam spojku v zabere teda pomali sa ako keby chcel rozjet tak v zapätí hneď stupnem na spojku a v tom ten zvuk. ale inak sa auto chova rovnako ako popisujete. v servise som bol asi mesiac na späť a stale žiadna odpoveď,takže sa tam zase chystam. dajte vediet ako ste vy dopadli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, deathskull napsal:

na svem FL MR2020 (vyroba srpen 2019) to nemam (1,5TSi, manual), najeto cca 6k km a zatim jsem nic podobneho nezaznamenal. Video bych rad natocil, bohuzel nemam garaz, takze by to nebylo porovnatelne (v garazi je toho od sten slyset vice).

ono video by stačilo kludne aj vonku pri rozjazde a a preradovaní z 1 na 2-ku keby to niekto nakrucal. V každom prípade ďakujem za vaše info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, xtrazz napsal:

ano to iste robí aj mne, takove hrkotání to video v garaži je extrem aby to bolo počut že ked mam spojku v zabere teda pomali sa ako keby chcel rozjet tak v zapätí hneď stupnem na spojku a v tom ten zvuk. ale inak sa auto chova rovnako ako popisujete. v servise som bol asi mesiac na späť a stale žiadna odpoveď,takže sa tam zase chystam. dajte vediet ako ste vy dopadli.

Musím to zkusit stejně jako Vy a to na místě při snaze se rozjet (když je spojka v záběru) a následně ji vyšlápnout. Doteď jsem to pozoroval hlavně při otevřeném okně, pokud jedu pomalu na jedničku a střídavě mačkám a pouštím spojku. Slyšet je takové hrknutí, jakoby nějaká vůle. Zkusím natočit video a dám ho sem, ať to můžete porovnat. 

Též mám takový pocit, že pokud je motor studený hrkání je hlasitější. Nemáte taky takový poznatek? Dělalo Vám to hned na začátku? Moje první zaregistrování tohoto projevu bylo až zhruba od 500 km. Možná to dělalo od začátku a jen jsem si nevšiml. Při normální jízdě se zavřenými okny to totiž moc slyšet není a při řazení na vyšší stupně 3,4,.... už vůbec, nebo maximálně při přeřazení na 3 jen lehce. Motor jinak jede pěkně, je tichý, řazení jde lehce, žádné jiné projevy. 

 

Pokud se v servisu něco nového dozvíte, určitě dejte vědět. Stejně tak pokud se já něco dozvím, nenechám si to pro sebe. Díky. 

Editováno: , autor: Randomek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Randomek napsal:

Musím to zkusit stejně jako Vy a to na místě při snaze se rozjet (když je spojka v záběru) a následně ji vyšlápnout. Doteď jsem to pozoroval hlavně při otevřeném okně, pokud jedu pomalu na jedničku a střídavě mačkám a pouštím spojku. Slyšet je takové hrknutí, jakoby nějaká vůle. Zkusím natočit video a dám ho sem, ať to můžete porovnat. 

Též mám takový pocit, že pokud je motor studený hrkání je hlasitější. Nemáte taky takový poznatek? Dělalo Vám to hned na začátku? Moje první zaregistrování tohoto projevu bylo až zhruba od 500 km. Možná to dělalo od začátku a jen jsem si nevšiml. Při normální jízdě se zavřenými okny to totiž moc slyšet není a při řazení na vyšší stupně 3,4,.... už vůbec, nebo maximálně při přeřazení na 3 jen lehce. Motor jinak jede pěkně, je tichý, řazení jde lehce, žádné jiné projevy. 

 

Pokud se v servisu něco nového dozvíte, určitě dejte vědět. Stejně tak pokud se já něco dozvím, nenechám si to pro sebe. Díky. 

Ja to zjistil cisto nahodne pri otevrenem okne priblizne pri 1500km ,takze take nevim ci to robilo od nova. Ked bude video rad to kuknem abych porovnal. V Hodonine kde jsem auto kupoval sem byl prvne a tam mna odbyli s tym ze to je normalne. Ale tady na slovensku ked sem byl tak to aspon posunuli na technika ve skode,takze cekam ci sa nekdo ozve ale budem tam muset zajet nech to trosku urgujou. Ale take poznatky jak pisete mam aj ja pri 4 stupni uz neni nic pocutelne . Podle mne ale by to nemalo byt vzdyt obycejna fabia nema taketo zvuky a u superba by to uz vubec nemalo robit.. asi nekde technici ze skody udelali chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2020 na 21:46, xtrazz napsal:

Ja to zjistil cisto nahodne pri otevrenem okne priblizne pri 1500km ,takze take nevim ci to robilo od nova. Ked bude video rad to kuknem abych porovnal. V Hodonine kde jsem auto kupoval sem byl prvne a tam mna odbyli s tym ze to je normalne. Ale tady na slovensku ked sem byl tak to aspon posunuli na technika ve skode,takze cekam ci sa nekdo ozve ale budem tam muset zajet nech to trosku urgujou. Ale take poznatky jak pisete mam aj ja pri 4 stupni uz neni nic pocutelne . Podle mne ale by to nemalo byt vzdyt obycejna fabia nema taketo zvuky a u superba by to uz vubec nemalo robit.. asi nekde technici ze skody udelali chybu.

 

Tak se mi konečně podařilo něco málo zvuků natočit. Bohužel ve zvuku větru se hrkání ztrací a není tolik patrné jako ve Vašem videu z garáže.

Každopádně, auto jede pomalu na jedničku a dvakrát vyšlápnu spojku poprvé v 10 vteřině a podruhé v 15 vteřině. Vždy je slyšet takové dvojité hrknutí.

Bydlíte někde na Slovensku blízko hranice s českem? Pokud by tomu tak bylo, tak mě napadlo, že až otevřou hranice, mohli jsme se někde sejít a zvuky porovnat naživo.

V servisu jsem ještě nebyl. Mám toho v poslední době moc a odkládám to jak se dá. Vám se technik ze Škody ještě nevyjádřil?

Jinak souhlasím s Vámi, že obyčejná Fabie za třetinovou cenu toto nedělá a Superb by to též neměl robit a pokud je to u takového auta normální, tak mé další auto už Škoda nebude.

Pokud by toto byl neduh 1,5 TSI v manuálu, musely by to přece dělat i Octavie a Karoq,....... v této motorizaci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak zvuk to robi taky isty , aj ked su tam tie rusive zvuky proudeni vzduchu pri jizde, ale je to tam pocutelne. Vcera sem volal do servisu ,protoze taky nemam nejak moc casu tam zajet a bylo mi povedane ze kvuli koronaviru je vsecko spomalene tak ale ze bude ten problem ve skode ozivovat aby to resili. Ano sem tady hned u hranic z cr ze Skalice. Az by sa to nevyresilo tak mozeme pak porovnat zive. Az budu vedet vic dam vedet. 

Editováno: , autor: Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje - viz pravidla fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 22. 5. 2020 na 6:00, xtrazz napsal:

 

Tak zvuk to robi taky isty , aj ked su tam tie rusive zvuky proudeni vzduchu pri jizde, ale je to tam pocutelne. Vcera sem volal do servisu ,protoze taky nemam nejak moc casu tam zajet a bylo mi povedane ze kvuli koronaviru je vsecko spomalene tak ale ze bude ten problem ve skode ozivovat aby to resili. Ano sem tady hned u hranic z cr ze Skalice. Az by sa to nevyresilo tak mozeme pak porovnat zive. Az budu vedet vic dam vedet. 

Jak dopadla reklamace a vyjádření ve Škodě ? Já jsem byl reklamovat včera a řekli mi, že to musí teprve posoudit. Budu tedy též čekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Randomek napsal:

Jak dopadla reklamace a vyjádření ve Škodě ? Já jsem byl reklamovat včera a řekli mi, že to musí teprve posoudit. Budu tedy též čekat.

No tak ja stále čekam na vyjadreni ze škody a když volám do autorizaku tak stale jim žádne vyjadreni nedošlo. Takže stále stojím na nulovém bode a na ten chrastici zvuk se proste nedá zvyknout..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 21. 7. 2020 na 6:51, Randomek napsal:

Včera jsem volal do servisu.Stále bez vyjádření. Údajně na tom pracují. Nechápu co stále řeší. 

U mne to iste. Nepracujou na nicem,proste ignorujou , pro nich to neni zavada urcite o tom vědi , podle mne je to lozisko na vypinani spojky a nechcu to resit v zaruke.  Zacnu to resit uz razne jak reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahojte... ja mam 1,5 TSI 6°MP, ale v Kamiqu a toto som zatial nepostrehol... budem musiet pocuvat zaradenie prevodov pri otvorenom okne... ja mam skorej problem so zaradenim spiatocky, ze mi tam nedocvakne... chybaju tomu dva, tri milimetre, musim ju tam ako keby dopasovavat a zaradi sa az cez "schodik", ktory musim pretlacat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkuste se na to více zaměřit, nemusí to být problém jen u Superbů v této motorizaci,. Ještě jsem kdesi na fóru našel Tiguana, který má ten stejný problém, nebo tak alespoň vypadalo, že jde o stejný problém. Odepisoval jsem dotyčnému jak to dopadlo, jestli něco zjistil, případně reklamoval, ale odpovědi jsem se nedočkal.

 

Při řazení zpátečky mi občas dělalo něco podobného. Jako by nedocvakla a do koncové polohy zbývalo pár milimetrů. Nezkoušel jsem to přetláčet silou, ale vždy jsem raději vyřadil na neutrál a vyšlápl spojku a pak už zpátečka šla zařadit normálně. Dělalo mi to jen občas asi tak do 3000 najetých km. Teď to vypadá (v současnosti mám najeto cca 5000 km), že se to rozhýbalo a asi si to sedlo, protože to již dlouho neudělalo. Vám to dělá při každém řazení zpátečky, nebo jen občas ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...