Přejít na obsah

1,5 TSI s manuálnou prevodovkou - hrkotanie pri preradovani


xtrazz

Doporučené příspěvky

Ptal jsem se na to v servisu dvakrát. Dvakrát mně bylo řečeno, že nějaký zvuk je normální. A konkrétně u mého vozu něco slyšet je, ale není to ještě na reklamaci a že kdyby se to zhoršilo, tak mám přijet. Záruka mně končí letos v prosinci. Problém je v tom, že s mým nájezdem max. 5000 km za rok se to do prosince zřejmě výrazně nezhorší. Nepřijde mi, že by se to totiž nějak zhoršovalo. Jasně,  s mým nájezdem těžko postřehnout nějaké zhoršování. Otázka je jestli se to nerozsype třeba po 20, 50 tis. km.... Každopádně mám v plánu počkat do září a zavolat do servisu, že se to zhoršilo a že to chci řešit jako reklamaci. Případně zkusit jiný servis. 

Mám z techniků takový pocit, že moc dobře ví, kde udělali soudruzi ze škodovky chybu, ale nechtějí se k tomu postavit čelem. "Po záruce za tvoje prachy ti to klidně opravíme.." (Možná se pak už konečně dozvíme co je tam špatně...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Randomek napsal:

Ptal jsem se na to v servisu dvakrát. Dvakrát mně bylo řečeno, že nějaký zvuk je normální. A konkrétně u mého vozu něco slyšet je, ale není to ještě na reklamaci a že kdyby se to zhoršilo, tak mám přijet. Záruka mně končí letos v prosinci. Problém je v tom, že s mým nájezdem max. 5000 km za rok se to do prosince zřejmě výrazně nezhorší. Nepřijde mi, že by se to totiž nějak zhoršovalo. Jasně,  s mým nájezdem těžko postřehnout nějaké zhoršování. Otázka je jestli se to nerozsype třeba po 20, 50 tis. km.... Každopádně mám v plánu počkat do září a zavolat do servisu, že se to zhoršilo a že to chci řešit jako reklamaci. Případně zkusit jiný servis. 

Mám z techniků takový pocit, že moc dobře ví, kde udělali soudruzi ze škodovky chybu, ale nechtějí se k tomu postavit čelem. "Po záruce za tvoje prachy ti to klidně opravíme.." (Možná se pak už konečně dozvíme co je tam špatně...)

To normální určitě není u nového auta. 

Motor se po sešlápnutí zatřese a zařechtá jako kůň, takový vydává zvuk,abych to vůbec k něčemu přirovnal . Najezdím kolem 3 tisíc měsíčně ,budu to sledovat a popřípadě tedy reklamovat.Pokud se něco dozvím ,budu Vás ihned informovat.

Zatím děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Lukáš Babka napsal:

To normální určitě není u nového auta. 

Motor se po sešlápnutí zatřese a zařechtá jako kůň, takový vydává zvuk,abych to vůbec k něčemu přirovnal . Najezdím kolem 3 tisíc měsíčně ,budu to sledovat a popřípadě tedy reklamovat.Pokud se něco dozvím ,budu Vás ihned informovat.

Zatím děkuji 

Jasně, pokud se Vám motor takto zatřese normální to určitě není. Teď mně to  připomíná, že vlastně ani nevím jestli se mi motor takto viditelně zatřese. Musím vyzkoušet. I kdyby ne, tak jen ten samotný zvuk určitě normální není. Vlastně u žádného jiného auta jsem nic takového nezaznamenal. Mám ještě Oct. 2 nájezd 350 tis. a je bez tohoto nežádoucího zvuku.

Budu rád, když dáte vědět pokud něco zjistíte. Samozřejmě i naopak, dal bych vám vědět.

Škoda, že se odmlčel autor tohoto tématu xtrazz. Řešil to taky u Škodovky, ale nevíme jak dopadl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 24. 6. 2021 na 15:29, p2p napsal:

normalni to neni spatna vzpera pod motorem...

absolvoval som vymenu osadenia motora, teda dvoch silentblokov a spodnej vzpery. trasenie ustupilo o cca 10%. zda sa ze na ukor ticha v kabine sa motor takto kyve, lebo silentbloky na vzpere su makke. skusim to este riesit zavedenim vlozky powerflex do spodnej vzpery aby bola pevnejsia a uvidim. motorom pri preradeni netrasie az tak ked pridam plyn potom uvolnim plyn a s malym oneskorenim zatlacim spojku. vacsinou som toto stlacanie pedalov robil skoro naraz. 

Editováno: , autor: peroncikm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, mate nekdo nejaky zaver ze servisu ?

Potreboval bych to vedet kupil jsem noveho tiguana pred 2 mesici a taky mi to dela.

Je to ted na kontrole v servisu. Tak jsem zvedavi co mi reknou.

Prvni zpravy ze servisu, ze to je u vsech manualu a ze to neni na zavadu a nema to vliv na funkcnost.

Dejte vedet kazda rada dobra.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lovz napsal:

Zdravim, mate nekdo nejaky zaver ze servisu ?

Potreboval bych to vedet kupil jsem noveho tiguana pred 2 mesici a taky mi to dela.

Je to ted na kontrole v servisu. Tak jsem zvedavi co mi reknou.

Prvni zpravy ze servisu, ze to je u vsech manualu a ze to neni na zavadu a nema to vliv na funkcnost.

Dejte vedet kazda rada dobra.

Diky.

ja som tiez zistil ze to kyve s motorom aj pri skoro novom tiguane. na octavke je ten vykyv o dost mensi. daval som vlozku do spodnej vzpery na spevnenie. nieco to pomohlo ale zas sa to kyve v silentblokoch motora a prevodovky a pribudli aj male vibracie. kebyze su spevnene aj tie tak motor by sa tak nekyval ale v kabine pri dvojvalcovom rezime by bolo pocut a citit dost vibracie. pokial taketo vyrobne nedostatky budu koncit na urovni servisu (ze vyrobny stav) nikde sa to nepohne. ja volim tu jednoduchsiu cestu a ucim sa teda radit ako som uz pisal. takze ak nieco zistite ako to poriesit a napisete sem potesi to. popripade sa pripojim k hromadnej staznosti adresovanej vyrobcovi (nie importerovi).

Editováno: , autor: peroncikm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lovz napsal:

Me to pri hlavne preradovani z 1 na 2 pri pustani spojky cuka s celym autem a je slyset takove ryncani.

Da se to reklamovat kdyz je to v zaruce?

Jine zbozi kdyz 3X reklamujete se stejniu zavadou tak mate narok na novy vyrobek.

treba skusit dat najprv nohu z plynu a az potom s oneskorenim zatlacit pomaly spojku ( nie rychlo) a zaradit dvojku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lovz napsal:

Me to pri hlavne preradovani z 1 na 2 pri pustani spojky cuka s celym autem a je slyset takove ryncani.

Da se to reklamovat kdyz je to v zaruce?

Jine zbozi kdyz 3X reklamujete se stejniu zavadou tak mate narok na novy vyrobek.

este sa chcem spytat ci niekedy pri radeni do dvojky necitite ze to ide cez zuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte, na mojom Supiku 1.5tsi mam prob ze ked vyslapnem spojku tak to zahrkoce, nieco ako ta-ta-ta-ta. Toto sa deje pri 1, 2, 3 ak sa rozbieham pomalicky, tiez to pocut, ale slabsie. V servise predajcu Karireal v BA mi povedali ze je to normalne a ze vyrobca o tom vie. Kto to pocul, povedal ze to nie je normalne, ci servisaci ci laici. Ale v Karireale ma odpinkali. Tak som porovnaval s inymi 1.5 tsi s manualom a prisiel som na to ze vec je asi uplne ina - ja tam pocujem take cvaknutie, nie viacnasobne ta-ta-ta. Co si aj myslim ze asi je to co vyrobca spomina v jeho vyjadreni, ktore mi ukazali. Cize si myslim ze cvaknutie je asi ok. Ale nie take hlasite ako v tom videu, to si myslim je zle. Navyse auto sa nepohybuje takze spojka vlastne nezaberie, len sa zaradi a vyradi. To podla mna nie je normalny zvuk. Slabe cvaknutie pri zabere je podla mna ok. No a to co mam ja - neviem co s tym, ale dojem je ako keby to bol stary srot. kto to pocul, si uz sotva kupi Supika, Velke sklamanie zo Skody a Karirealu. Neviete niekto pomoct?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mne to robi v podstate rovnaky zvuk, pri zosliapnuti spojky medzi 1 a 2. stupnom dost vyrazne to pocujem ked parkujem u seba doma v podzemnej garazi. Vo stvrtok som s tym bol v servise a ich odpoved bola ze skontrolovali vsetko a ze vsetko je v poriadku. Mne sa to teda nezda a na dalsi kontrolu idem najblizsiu stredu kde sa na to pozrie iny technik tak som zvedavy. 
 

len pre doplnenie mam Octaviu r.v. 2021

Editováno: , autor: mlukac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

No keďže som túto tému zakladal ja tak po nejakom čase dám aj ja vyjadrenie, servis reklamáciu niekolko krát odmietol s tym že tiež vedia že to neni normálne ale škoda im nezaplatí opravu takže to riešiť nebudú. V skratke je to normálny jav pri tejto motorizácii. Nič sa nezhoršuje, nájazd je tam uz nejakých 20 000km. Takže dalšie moje auto už Škoda nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj,

 

řešíme teď ten samý problém. Máme Karoqa, rv 2021. Před rokem jsme reklamovali rachot (cinkani) od převodovky. Reklamace uznána, povoleny šroub v převodovce - vada z výroby. Po roce to opět začalo. Auto je od pondělí v servisu. V úterý volali, že je to běžný zvuk dle standardu a máme si auto vyzvednout. Manžel trosku vybouchl, že ani omylem a ze požadujeme opravu. Dnes volali, ze za týden a půl dojede technik z Mlade Boleslavi se na to podívat. Tak jsme fakt zvědavý jak to dopadne. Kontaktovali jsme par známých mechaniku a dle všech se rozhodne nejedna o běžný zvuk.

 

Ma někdo i pozitivní zkušenost s reklamaci tohoto problému? Nebo to všem zamítají, že je to OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bella58 Ale co se týká problémů s uvolněným šroubem, tak dle vseho to byl trosicku jiný projev ne? Projevovalo se to jakoby hucivym zvukem jak na volnobeh nebo pri jízdě. Kde pri vymacknuti spojky vymizel.

To co popisuju já je cinkavý zvuk pri prerazovani, nebo rychlém vymacknuti spojky pri rozjezdu. Tady na tomto videu je to pěkné slyset... 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bella58 Ale co se týká problémů s uvolněným šroubem, tak dle vseho to byl trosicku jiný projev ne? Projevovalo se to jakoby hucivym zvukem jak na volnobeh nebo pri jízdě. Kde pri vymacknuti spojky vymizel.

To co popisuju já je cinkavý zvuk pri prerazovani, nebo rychlém vymacknuti spojky pri rozjezdu. Tady na tomto videu je to pěkné slyset... 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 9. 2023 na 18:15, mastibruch napsal:

@Bella58 Ale co se týká problémů s uvolněným šroubem, tak dle vseho to byl trosicku jiný projev ne? Projevovalo se to jakoby hucivym zvukem jak na volnobeh nebo pri jízdě. Kde pri vymacknuti spojky vymizel.

To co popisuju já je cinkavý zvuk pri prerazovani, nebo rychlém vymacknuti spojky pri rozjezdu. Tady na tomto videu je to pěkné slyset... 

 

 

 

 

 

Ne, u nás to byl opravdu úplně ten stejný zvuk. Prostě cinkání u řazení 1,2,3. Po opravě to přestalo dělat a teď po roce úplně ten stejný zvuk. Cinká to u řazení 1,2,3. Taky nám tvrdí, že se jedná o jinou závadu. Ale oba se doma shodneme, že ten zvuk je úplně stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...