Přejít na obsah

Nefunkční elektrika tažného zařízení


Lachesis1979

Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc. Mám škodu Karoq, nafťák, 110 kW, objem valcov 1968 cm3, 4x4x, rok výroby 05/2019. Auto má ťažné zariadenie od výroby. Cez víkend som skúšala napojiť auto prvý krát na starý prívesný vozík. V kufri pri rezerve som našla medzikus, ktorý sme použili na do-prepojenie vozíku a auta. Následne keď som skúšala či fungujú smerovky a brzdové svetlá, nič nefungovalo. Palubný počítač mi taktiež neohlásil, že bol pripojený vozík (ani neviem či mal ohlásiť). Prívesný vozík určite viem že je funkčný, nakoľko sme ho následne napojili na starú fabiu kombi a všetky svetlá na vozíku fungovali správne. Je možné že som niečo pri prepájaní zabudla alebo treba niečo manualne nastaviť aby auto detekovalo prívesný vozík? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že "mezikus" je redukce 13/7 pin, takže překontrolovat správné připojení (občas redukce "nedocvakne" do závitu), nebo je možné, že ač starý, je vozík vybaven 13 pin přípojkou … pak by redukce nebyla potřeba. Nejsem si jistý, jestli auto hlásí připojení vozíku, ale minimálně hlásí deaktivaci nějakých asistentů (senzory a asistent vyparkování) z důvodu připojení vozíku a pokud by "spojení" bylo OK a byla vadná žárovka na vozíku, hlásil by infotainment, kterou žárovku je na vozíku třeba zkontrolovat ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano medzikus je redukcia. Redukcia docvakla do zavitu úplne. Redukcia bola potrebná lebo vozík mal inú koncovku. Auto mi neohlasilo žiadne pripojenie vozika ani deaktivaciu asistentov,  proste nič. Žiarovky na vozíku sú OK lebo sme vozík bez problemov napojili na druhé auto. Takže som bezradná. Pravdepodobne vo štvrtok skočím do Autoprofitu Gatanta kde bolo auto kupovane ako predvádzací voz a dám to skontrolovať technikom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Skúsil by som sa pozrieť po niekom, kto má vozík s 13pólovou koncovkou alebo dnes už medzi ľudmi rozšírený nosič na bicykle (na ťažné), ktorým sa dá overiť funkčnosť elektriky na ťažnom. Auto pri zapojení vozíka-nosiča a zaradení spiatočky zobrazuje na displey zapojenie prívesu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý deň potreboval by som radu poradiť? kúpil som si Volkswagen Caddy rok výroby 2015 mám tam ťažné zariadenie galia.Prvý krát som zapol vozík za auto a keď som vyskúšal funguje elektrika,tak keď som dal výstražné alebo smerovku do ľava tak to pipa ale ináč na vozíku svieti len  brzda keď stlačim brzdový pedál. Za skorú odpoveď vopred Ďakujem Zásuvku mám 7 pin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...