Přejít na obsah

Prehrdzaveny vyfuk_Vymena origo/nahrady


maweryk

Doporučené příspěvky

Ahoj,

na rapidecke 1.2 tsi 63kw po 7 rokoch prehrdzaveny koncovy tlmic vyfuku. Hladal som diely a nasiel som len original (250€) alebo polsku nahradu (25€). Nic medzi a rozumnejsie. Asi bude treba nahodit univerzalny. Mate nejake skusenosti, odporucania? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je univerzální koncový tlumič výfuku? Na toho Rapida něco takového existuje a budou tam u něj tedy pasovat ty úchyty? Na každém typu auta je to řešeno přeci jinak, a tak si ani nedovedu představit existenci nějakého univerzálního koncového tlumiče výfuku. Sám jsem kdysi sháněl koncový tlumič výfuku na Fabii II, 1.2 Tsi a kromě originálu, se tehdy nedalo nic pořádného sehnat, ani BOSAL nebyl a ten taky není kdoví co. Raději bych obětoval ty peníze za originál. Vím, že určitá firma tady v ČR dělá tyhle koncové tlumiče z nerezu, ale oni to mají jen na starší typy škodovek, tj, Favorit, Felicie.  Nic jiného a solidního jsem tady v ČR zatím nenašel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked bude cas odfotim a pomeram si aj priemery rury. Vyzera to dost zle riadne vydute to je na 2-3 miestach. Kratke trasy robia svoje. Hnije to zvnutra. Zvuk napodiv stale ok. No a 250€ je pre mna dost. Radsej kazde 2 roky poliaka. A uchyty sa daju navarit. To je najmenej. Skusim vynuchtit este nieco od Bosalu alebo Walkra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@maweryk Tak jsem to objevil. Je to v ČR firma  TYLL a zde máš odkaz na ten tvůj zadní tlumič. Vychází to u nás na 1780,- Kč, přepočet na Euro si proveď sám. Výfuky by to měli být kvalitní, vzpomínám si na testy ze Světa motorů, kde to kvalitativně dávali těsně za originál. Akorát nevím jestli to posílají na Slovensko, zkus si tam zavolat. 

https://kupvyfuk.cz/home/18960-vyfukovy-system-skoda-fabia-ii-12-tsi.html

 

PS: V obchodním podmínkách je zmínka o nějakých pravidlech dodeje na Slovensko, takže podle mne by Ti to měli k vám dodat. Já bych do toho šel, podle mne nic lepšího za ty peníze neseženeš. Dodatečně jsem si všiml, že to máš mít na Rapida, a já Ti poslal odkaz na Fabii II, i když stejný motor, takže si spíše tam zkus zavolat, třeba se tam liší jen to uchycení, oni Ti řeknou,

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyll som pozeral uz pred tym a aj som im uz vcera pisal. Cakam na spatnu vazbu, dam potom vediet.

Cital som aj recenzie na Polmostrow (poliaka), niekto chvali, niekto nadava. Co chvalia, tak ze davaju povrchovu upravu sopovanim (pokovenie hlinikom). Ale ak budeTyll, tak beriem bez vahania.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsme se jim sešli dva s dotazama, tak to třeba zavedou do výroby. [emoji6] Měl jsem TYLL na OCT I a musím říct super. Po 4 letech při prodeji vypadal jak nový, což se o stávajícím v Rapidu nedá říct. Ale zase je asi vicevrstvý a asi rez uvnitř nebude tak moc aby to hrozilo dírou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze oficialna odpoved z Tyllu:

...nyní bohužel ještě v naší nabídce výfukový systém na Váš vůz nemáme. Pokud bude pasovat jiný model Vám bohužel nemůžeme zaručit.

 

Tak som opat na zaciatku. Nasiel som aj originalny diel za zhruba 140€. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale na Fabii I byl originální výfuk kvalitativně úplně o něčem jiném, než v dnešní době na Rapida, Fabii III apod..  Sestra má Fabii I, cca 17 let a výfuk pořád v pohodě, ani ta povrchová rez není nějak moc vidět. Já když měl Fabii II, tak po 1 zimní sezóně jsem ho měl jak lišku a jen jsem nevěřícně porovnával s tím Ségřiným autem.  Ona to má snad omylem z fabriky z nerezu? 

Jinak na ten TYLL se tedy asi musí ještě nějaký ten rok počkat. Všiml jsem si toho u nich již dříve, že výfuky na výběhové typy aut dělají až za pár let po skončení výroby, asi dle stoupající poptávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ale šlo mi o to, jestli zbytečně neplaší, že upadne ta první vrstva nemá na fci vliv a než proreze druhá, tak už se bude dělat i druho výroba, protože těch 10 letých aut s děravým výfukem bude mnohem více.

Schválně se musím podívat na FIII a Polo, jak výfuk vypadá, na Polu byl už lehce orezlý a to auto ještě nemám ani 5 let, i technik na STK říkal, že 16 let jako na FI už nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na STK už budou jistě kecy a jistá buzerace. Když jsem byl ráno pro rapida po reklamaci tak na sousední STK bylo velmi narváno

Už vím proč: 

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/technicka-kontrola-auto-stk-ministerstvo-dopravy-vyhlaska.A200325_183052_eko-doprava_mato

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Výroba výfuků pro modely Rapid je určité plánována, avšak za současné situace je vývoj nových dílů zpomalen. Termín, kdy budou díly pro modely Rapid v naší nabídce aktuálně nejsem schopný sdělit. Děkuji za pochopení a přeji hezký den. S pozdravem/Best Regards Radek Vinš, obchodní ředitel

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani dakujem, tak to este necham tak a budem cakat do prveho zvukoveho prejavu. A ak mam pravdu povedat, tak pokial ma originalny vyfuk vydrzat iba 6 rokov, tak do toho za tie peniaze nepojdem. Mozno ak sa viaceri ozveme do Tyllu, tak ho zaradia skor do ponuky a dal by som radsej Tyll.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 6. 5. 2020 na 12:00, ben06 napsal:

Tak na STK už budou jistě kecy a jistá buzerace. Když jsem byl ráno pro rapida po reklamaci tak na sousední STK bylo velmi narváno

 

Ne nutně. Ověřil jsem si předem, jestli bude na STK vadit prorezlý plášť výfuku (fotky výše jsou velmi slabý odvar). Bylo jim to jedno, nefotí se to, nemají na to kolonku a hlavní je, aby šly změřit emise. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mě na Rapidu taky prorezavěl vrchní obal poslední části výfuku. V kovošrotu jsem sehnal kus nerezového plechu z kouřovodů velkých kotlů, uřízl na rozměr, na stáčečce stočil na potřebnou trubku a stáhl nerezovýma páskama. Myslím, že Rapida přežije. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...