Přejít na obsah

Motorovy olej


Petris

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chystám se měnit olej v motoru, ale nikde ani v příručce jsem nevyčetl, kolik je ta náplň včetně filru. Mám 1.9 TDI PD 96 kW tak kdyby někdo věděl, budu rád za upřesnění. Díky :palec2: Eventuelně jestli má někdo tabulku, ve které jsou uvedeny olejové náplně pro všechny motory, nebylo by od věco to "vyvěsit". Nedohledal jsem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Zdravím přátelé, nedávno jsem koupil Škoda Octavia Combi Tour 1,9TDI PD, r.v.2006, označení motoru AXR. Nyní bych chtěl vyměnit olej a nevím jak olej nejlépe dát. Momentálně je v motoru olej Shell 5w30 a nevím zda použít ten samý nebo jak mi poradil známý v servisu že by tam dal 5w40, hlavně bych potřeboval poradit s normou oleje,mam v servisní knížce i v kufru napsáno QG1 což by měl být interval proměnlivý jestli se nepletu? nevím jestli tedy normu 505.01 nebo 506.01,když jsem hledal na různých forech tak sem nenasel nic moc co by mi pomohlo.Nasel sem jen že do motoru PD QG1 by měla být norma 506.01 tak jestli by mi to někdo potvrdil nebo vyvrátil? díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi to docela jako blbost lít tam co chci,když to má nějakou předepsanou normu?! a hlavně jsem našel jinde že kod QG1 je proměnný takže nezáleží na 15 000km ale na době bud 24 mesicu nebo max 50 000km. Na mou otázku jsem nedostal odpověd kterou sem žádal a ta byla na normu oleje :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já od své Octy (motorizace ASZ, r.v. 2003) liju poslední dobou CASTROL EDGE Turbo Diesel 5W-40 TITANIUM FST, dříve jsem tam lil Castrol Magnatec TXT (ten byl speciálně pro PD). V podstatě tam liju již 14 let různé typy Castrolu odpovídající specifikaci. Měním po 15 000km, po první servisní prohlídce byl proměnlivý interval výměny přestaven na pevný. Momentálně mám namotáno 282t km, motor startuje napoprvé a dolévám mezi výměnami max 0,5l.

castrol.thumb.jpg.1fba7713d92a93b3b6b96246eed15949.jpg

Motorový olej 5W-40, API SN/CF, ACEA C3, BMW LL-04, GM Dexos 2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C917-A, MB 226.5/229.31/229.51, Renault RN 0700/RN 0710, VW 502.00/505.00/505.00

Editováno: , autor: Mira96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...