Přejít na obsah

Octavia IV reklamace


Zdenek.J

Doporučené příspěvky

Ahoj, u nove Octavky IV se mi obcas vyskytuji nejake mouchy jako (indikace nefunkcnich svetel, nemoznost nacist mobilni telefon, ...). Vzdy po vypnuti motoru a nastartovani se vse vrati do normalu. V servisu mi rekli, ze se na to popdivaji a bude to trvat asi 4 dny (prijede se na to podivat Skodovka, ...). Chapu, ze novy model ma sve mouchy, nicmene bych ocekaval zapujceni nahradniho vozu po dobu opravy. 4 dny je opravdu moc a navic Skoda-Auto pomaham vyladit jejich novou vlajkovou lod. Mate podobne zkusenosti pri reklamaci noveho modelu? Dekuji Zdenek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U kodiaqa jsem řešil nějaké reklamace, první hned po 100 km. Bohužel na zapůjčení náhradního vozu není nárok. Teda je, ale pouze v případě, že servis uzná, že auto je nepojízdné z důvodu dané poruchy. Což tento případ nebude. Takže záleží na servisu, jestli udělá něco navíc pro zákazníka. A Octavia, byť nová generace vlajková loď není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

S novou octaviou som vcelku spokojný (combi vo výbave ambition plus), avšak problémov s elektronikou je viac ako dosť. V servise sa len usmievajú :)

 

Uvediem tie hlavné:

  • Ovládanie klimatizácie častokrát nefunguje (je potrebné vypnúť a zapnúť motor),
  • Vypínanie lane assistu z volantu často iba preblikne a musím ísť cez displej,
  • Kessy musím vypínať cez nastavenia. Málokedy funguje vypnutie cez kľúčik a priloženie prstu ku kľučke,

  • Covery na rádia sú kapitolou samou o sebe - neustále errory a fungujú iba miniatúry,

  • Telefón neustále odpája (apple carplay), niekedy vypnem motor a zapne rádio aj keď bolo vypnuté.

Neostáva nič iné ako čakať na nové updaty...

Editováno: , autor: makiaka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Můžete se majitelé nové Oktávky podívat zespodu na dveře, jestli jsou souvisle lakované? Ideálně u tmavší barvy, bude tam prosvítat bílá a na bílé to není tedy vidět. Hlavně v oblasti reproduktoru, tj. blíž k pantům. Protože u FIII to tady kdysi někdo vyfotil a byla to hrůza a já mám na Scale taky nedolakováno a jen mě zajímá, jestli to takhle odrbávají i u vlajkové lodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hojec,

 

taky mám novou ovci IV a chyby po softwarové stránce jsou past za pastí a přibývají stále nové a nové.

Výbava combi Ambition plus nejčastější chyby:

• po nastartování nedostupný tempomat (vždy nutné znovu nastartovat)

• během jízdy vypadávají jízdní asistenti (lane assist, front assist, tempomat)

• detekce pásu, auto hlásí že nejsem během jízdy připoutaný a přitom jsem (nutné vypnutí motoru a zamknutí vozu na nějakou dobu aby chyba zmizla)

• při vyvolání nabídky asistentů přes tlačítko na volantu jenom problikne (zjistil jsem, že když vypnu rádio tak už to funguje, jakmile ho opět zapnu tak opět jenom problikne)

• hlášení o tom, že nesvítí jedno přední denní svícení a přitom svítí bez problému

• při couvání nedostupný park assist

• vypadávání ovládání klimatizace, nutno vždy restartovat rádio

• rozsvícení zadního osvětlení interiéru samo od sebe když jedu po tmě

a vůbec nejčastější je vypadávaní ovládaní rádia přes volant.

 

Jako vím, že nová verze vozu nese své chyby, ale tohle jsem nečekal. V servisu se k tomu staví hodně laxně bez půjčení náhradního vozu. Jsme zvědavý jaký bude update softwaru a jestli nebudou naskakovat další chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bobmaster napsal:

Ahoj, chystám se koupit OIV a docela by mě zajímal vliv týdnu (měsíce) výroby vozu vůči zjištěným závadám. Jestli se jim už podařilo tyto předpokládám prvotní dětské nemoci odstranit... prosím napište přesnější datum výroby vozu.

 

současný ifotainment má spoustu chyb v sw a hlavně se bude ještě ladit i hw (uvolnění někdy koncem roku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bobmaster Souhlas s názorem @Georgius. Teď jsem dával do tématu Octavia IV odkaz na článek, v němž je popsáno, že samotná fabrika VW ve Wolsburgu  (software se týká i Škodovky) rezignuje na vývoj a předává ho do AUDI, které má údajně větší zkušenosti a lepší výsledky. Dělej jak myslíš s tou koupí, já bych raději počkal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 7/16/2020 at 4:54 PM, Georgius said:

 

současný ifotainment má spoustu chyb v sw a hlavně se bude ještě ladit i hw (uvolnění někdy koncem roku)

Vseobecne plati pravidlo, ze neni dobre kupovat cerstvou novinku, ale je lepsi si pockat nez se vychytaji mouchy (rok po uvedeni modelu by to mohli mit doladene, vzhledem ke korone to ted muze trvat o neco dele).

To same plati o vybehovych modelech, ty se zase nadruhou stranu osekavaji coz se projevuje na kvalite (hlukova izolace, vibracni vyztuhy,...).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V 16. 7. 2020 na 14:12, Bobmaster napsal:

Ahoj, chystám se koupit OIV a docela by mě zajímal vliv týdnu (měsíce) výroby vozu vůči zjištěným závadám. Jestli se jim už podařilo tyto předpokládám prvotní dětské nemoci odstranit... prosím napište přesnější datum výroby vozu.

Proboha nekupujte, rychle pryč a radši kupte něco úplně jiného, protože taková tragédie jako O4 to nikdy nebude. To auto mě trápí už dva měsíce a za ty nervy to vážně nestojí. Obhajovat škodovku můžou v této situaci asi jen zarytí příznivci, co s tím ještě nejeli.

Nejhorší je, že nefunkčnosti a chyby z počátku výroby nejsou do dneška opraveny a čeká se údajně na prosinec 2020.

Editováno: , autor: Gater
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 7. 2020 na 14:12, Bobmaster napsal:

Ahoj, chystám se koupit OIV a docela by mě zajímal vliv týdnu (měsíce) výroby vozu vůči zjištěným závadám. Jestli se jim už podařilo tyto předpokládám prvotní dětské nemoci odstranit... prosím napište přesnější datum výroby vozu.

 

počkal bych .. poslední auta jsou už vcelku ok, a mají spíš jen drobné mušky.... vlastně všechny největší průsery jsou fixlé, a zlobí spíš drobnosti .. dá se to přežít, nelituju ... ale pokud nutně nepotřebuješ kupovat ted, tak bych počkal do příštího léta na další modelový rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2020 na 11:00, stanmar napsal:

Bohužel je to často realita a ne mýtus, že po náběhu výroby se ještě pár měsíců dolaďují nějaké ty nedostatky a chybky.

Nevěřím tomu, že je tomu odteď od nové Octavie jinak. 

No není tomu jinak. Mám auto 14 dní a měl jsem velké problémy s infotainmentem. Po reklamaci výměna řídící jednotky a už mi nefunguje ani spojení s telefonem. Prý se čeká na nějaký upgrade systému. Kdy to bude nikdo neví. Takže ten systém je nedodělaný, nedoladěný a v servisu mi bylo řečeno, že s tim mají problémy u většiny aut co předávají zákazníkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...