Přejít na obsah

Kodování Octavie IV


Dixik2

Doporučené příspěvky

Presne tak apps sú za kredity a tie za € 🙂.

RS téma na mojom VC po dekódovaní:

20220918_115826.thumb.jpg.2465627ec3ec02be4093cb689b544eb6.jpg

nie sú tam číslice 0 - 8 a nejde animácia otáčok, takže úplne na nič.

Cornering lights pri metrixoch je myslím zbytočnosť a g meter som zatiaľ nedal, možno nabudúce doplním.

Značky potrebujú FEC/SWaP kódy existujú aj nejaké generátory ale je to celé zložité ( patch, generátor, potrebný ODIS ap.) a nakoniec sa to dá aj dokúpiť za 73€. Ak ponúknu nejakú zľavu asi to kúpim.

Editováno: , autor: rodolfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 9. 2022 na 9:16, Krosta napsal:

Číslo zařízeného stupně v D dokodovat nelze (není to o kódování), max. možná nějaký chiptunning by věděl.

Rozpoznávání dopravních značek dokodovat nejde (SWaP).

Vypnutí start stop zatím snad lze jen pomocí nějakého modulu.

Zna nekdo duvod, proc se neukazuje zarazeny rychlostni stupen v rezimu D? Ve vsech koncernovych autech to jde, tak proc ne tady? Hlavne ze v rezimu S a M to krasne ukazuje. 
Dodatecnou instalaci rozpoznavani znacek vidim blede. Kdyz jsem si to nainstaloval (kdyz to jeste slo), tak mi to radeji po mesici vzdalene odinstalovali a vratili penize a tuto moznost zrusili z nabidky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, rodolfo napsal:

Presne tak apps sú za kredity a tie za € 🙂.

RS téma na mojom VC po dekódovaní:

20220918_115826.thumb.jpg.2465627ec3ec02be4093cb689b544eb6.jpg

nie sú tam číslice 0 - 8 a nejde animácia otáčok, takže úplne na nič.

Cornering lights pri metrixoch je myslím zbytočnosť a g meter zatiaľ som zatiaľ nedal, možno nabudúce doplním.

Značky potrebujú FEC/SWaP kódy existujú aj nejaké generátory ale je to celé zložité ( patch, generátor, potrebný ODIS ap.) a nakoniec sa to dá aj dokúpiť za 73€. Ak ponúknu nejakú zľavu asi to kúpim.

Mas opravdu v nabidce dokoupeni DS? Ja uz ji tam nemam. Kdyz jsem to tenkrat nainstaloval, tak se pridalo do asistentu, ale nic to neukazovalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minute ago, Tomas_cz1 said:

Mas opravdu v nabidce dokoupeni DS? Ja uz ji tam nemam. Kdyz jsem to tenkrat nainstaloval, tak se pridalo do asistentu, ale nic to neukazovalo. 

Riesili sme to teraz v topicoch pre VC/dopravne znacky. Vyzera to tak, ze opatovne spristupnili dodatocne dokupenie znaciek, ale vyhradne pre auta od MR23, Rodolfo take ma... ale dokym to niekto nekupi, tak nevieme ci to naozaj funguje aspon pre nove vozy.
https://availability.skoda-auto.com/004/en-com#/childservice/39/72

 

10 minutes ago, rodolfo said:

Presne tak apps sú za kredity a tie za € 🙂.

RS téma na mojom VC po dekódovaní:

20220918_115826.thumb.jpg.2465627ec3ec02be4093cb689b544eb6.jpg

nie sú tam číslice 0 - 8 a nejde animácia otáčok, takže úplne na nič.

Cornering lights pri metrixoch je myslím zbytočnosť a g meter som zatiaľ nedal, možno nabudúce doplním.

Značky potrebujú FEC/SWaP kódy existujú aj nejaké generátory ale je to celé zložité ( patch, generátor, potrebný ODIS ap.) a nakoniec sa to dá aj dokúpiť za 73€. Ak ponúknu nejakú zľavu asi to kúpim.

Corner hmlovky pri matrixovych svetlach asi fakt nejak extra nepomozu, mozno pri uplnej tme a prudkom zabacani. Ale predsa, v SVK cenniku si zato pytaju extra 120€ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Tomas_cz1 napsal:

Zna nekdo duvod, proc se neukazuje zarazeny rychlostni stupen v rezimu D? Ve vsech koncernovych autech to jde, tak proc ne tady? Hlavne ze v rezimu S a M to krasne ukazuje. 

Jen doplním, že to není pravda, že to je ve všech koncernových vozech stejné. Golf 8, tedy ekvivalent pro Octavii 4, také neukazuje rychlostní stupně. Viz fotka z Golf 8 MR2022. Kvalita fotky mizerná, ale "D" je tam vidět.

image.thumb.png.a0b6816b10773fe0f2406deb901ef96d.png

Prostě to u automatu nepotřebuješ vlastně vidět. Nebo jestli tím chtějí připodobnit k elektromobilům, kde v D máš taky prostě jen D, kdo ví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomas_cz1 Je na 100% jak píše @Krosta a jak jsem ti já psal už tak 3 měsíce zpět.

 

Tu potřebu to tam mít chápu, taky jsem byl z toho nesvůj, když jsem měl auto nové, ale ono to je fakt úplně k ničemu. Pokud má člověk D, tak prostě jede na pohodu, šlape na plyn a brzdu a nezajímá ho, co tam je za kvalt, protože ta informace je pro něj stejně uplně na nic.

Pokud mám M nebo S, tak se počítá s tím, že třeba jede člověk sportovně a to už se samozřejmě hodí vědět, jaká rychlost je zařazená, proto to tam ukazuje.

 

@Nesh@rodolfo Corner Lights samozřejmě funguje i "s" matrix světly, hlavně proto, že to jsou světla do města, případně pro zatáčení v nízké rychlostí, což samozřejmě matrixy nefungují (jsou vypnuté - a matrixy myslím dynamickou dálkovku). Corner svítí výrazně více do boku a hned pod autem, kam nedosáhne ani svazek potkávačky z hlavního světlometu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopĺňam, že vloženie FEC / SWaP kódov už  ide aj OBD11:

https://www.youtube.com/watch?v=rgAVFoQQ6v4&list=WL

 

@JirikHLJa by som aj tak chcel vedieť aká je rýchlosť v D móde aj keď idem na pohodu, každý človek je iný a mne to ako technikovi chýba 🙂. Potom by nemuseli dávať ani v S ani M, veď máš otáčky a rýchlosť. A ak je to príprava na elektro pohon tak to ma ešte viac zlostí. 

 

Včera som si večer zapol predné hmlovky a možno, že si tie nastavím ako corner lights. Až to urobím dám vedieť.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chápu, taky jsem technický typ a chybělo mi to, stejně jako "hloupý" tempomat, ale postupem času jsem zjistil, že to je jen lpění na věcech, na které jsem zvyklý, ale nemá to žádné jiné racionální opodstatnění. Ale 100 lidí 100 chutí...  

 

K těm mlhovkám, co přesně jsi s nimi zapínal, koukal jsem do výbavy, že jsi měl mít přední mlhovky v základu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 17. 9. 2022 na 22:39, rodolfo napsal:

Ahoj, kúpil som si OBD11 PRO pack bez kreditov.

Zatiaľ som nakódoval cez adaptácie a dlhé kódovanie:

  •  LA last setting
  • teplota DSG
  • moment
  • výkon
  • disable seat belt warning
  • RS vzhľad VC (najprv som si to pomýlil s RS car view on VC - to nechcem)

Ten RS vzhľad je nedokonalý, nemám tam číslice 0 - 8 a nejde mi animácia otáčok foto dodám zajtra.

Potreboval by som nakódovať ale neviem ako:

  • číslo zaradeného prevodového stupňa v D móde DSG
  • vypnutie štart/stop
  • čítanie dopravných značiek

Dlhé kódovanie je najmä o štítkoch (labels), OBD 11 pre moju OIV nemá štítok (popis bitov) ani pre jednu z 35 riadiacich jednotiek ( skúšal som aj db iných jazykových mutácii DE, RU, CZE, ANJ,...), niečo málo vo forme podobnej nastaveniu adaptácii má na každú jednotku - ak sa to použije v skutočnosti sa zemní bit v príslušnom bajte, prečo to tak robia neviem.

Všetko je vo vývoji dúfam, že časom sa to zlepší.

 

Nezkoušel jsi dokodovat i tempomat bez ACC? S kredity to dle nabídky jde. Nebo někdo kdo to má aktivované by se nenašel? (foto)

Pak bych asi uvažoval o koupi OBD11 a donastavil těch pár věcí co mě štvou (je to nějak párované na VIN nebo uživ. účet?)

Zvládnu adaptace a dlouhé kodování? Je to někde popsané? (stačí mi ten LA last setting)

Případně nebudeš mít cestu do Brna, nechal bych to za úplatu na tobě:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

stačí nainštalovať do mobilu app OBDeleven a naštudovať. App jeným klikom zvládne každý a dlhé kodovnie je tiež popisané v mobile a nie je to nezvládnuteľné, predtým sa dá urobiť záloha všetkých RS. Ale po zápise novej hodnoty to automaticky zapíše samo do mobilu. Po pripojení k autu to máš prístupne.

Do Brna nemám plánovanú cestu 🤢

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera dokódované predné hmlovky ako corner lights. Po dokódovaní sa to ihneď nespustilo až dnes ráno, v tmavej garáži to je pekne vidieť. Tiež som dokodoval plniaci tlak ale ten ako aj VRS mod neukazuje dynamicky sa meniace hodnoty. Pre tlak je statická hodnota 0,0 a VRS bez číslic a bez otáčok. Možno, že @Krosta by vedel pomôcť? Tlak potrebuje čidlo, možno že ho tám nemám ale otáčky určite auto pozná len ich nevie prepojiť s VRS módom na VC.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, bohužel, netuším, prakticky nic jsem na O4 nedělal. Může to být ale třeba taky kvůli nějaké starší verzi SW motoru/cockpitu, že neposílá tu informaci správně nebo vůbec pro dané zobrazení. Snad se najde někdo fundovanější, kdo bude vědět :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes dokódovaný tempomat - "Regulačné zariadenie" 🤣.

OBD dlhé kódovanie ponúka vo forme ako u adaptácii:

Dlhé kódovanie
    Riadiaca jednotka: 13 Adaptive Cruise Control
    Hodnoty: 
        Cruise_control_mode: 
            Pôvodná hodnota: Deactivated
            Nová hodnova: activated

V skutočnosti zmení v byte 6, bit 7 z 0 na 1.

 

20221101_174028.thumb.jpg.8fce663d1392a818550bf7e4d67d64b0.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...