Přejít na obsah

Kodování Octavie IV


Dixik2

Doporučené příspěvky

Godzinę temu, JirikHL napisał:

Jinak jsem si všiml, že toho dost přibylo na aplikacích OBD11. Třeba i ten klasický tempomat, který bych hlavně ve větším provozu někdy ocenil, ale za 100 kreditů.. Fuha... 

 

Obdeleven se stale zlepsi. V posledni dobu i na dvojkovou fabie jsou nove aplikace (nove veci). Mrzi toto, ze musis mit vzdycky kredit, body nebo jakhle se tomu rikas.

jinak zpet k tematu kodovani O4 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2022 na 15:59, JirikHL napsal:

Jinak jsem si všiml, že toho dost přibylo na aplikacích OBD11. Třeba i ten klasický tempomat, který bych hlavně ve větším provozu někdy ocenil, ale za 100 kreditů.. Fuha... 

 

Jinak kredity pro OBD eleven si můžeš přes jejich aplikaci naklikat i "zadarmo", resp. za zobrazení reklamy. Každý den lze takto získat max. 5 free kreditů, každý za zobrazení reklamy na cca 30 vteřin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v autorizaku na kodovani a jejich moznosti jsou velmi omezene. Pry je vyrobce do hodne veci vubec nepusti. Mel jsem 8 pozadavku na upravu a dokazali vyresit jen 1🙈(Deaktivace signalizace nezapnutych pasu na zadnich sedadlech) Jako bonus jsem alespon dostal zobrazeni: vykonu, tociveho momentu, mnozstvi k cerpani a plniciho tlaku. Bohuzel to co bych chtel nastavit zatim neumi ani OBD eleven…

DFB259BD-CB74-4527-94BC-9F639D4A9320.jpeg

58D1C770-0A26-44EE-B15E-2869EE1B545D.jpeg

3ABDEB00-D739-49D2-B895-0D1449E2BDC8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chtel bych nastavit:

- vypnutí akustické signalizace po otevření dveří

- vypnutí akustické signalizace, když je klíček mimo vozidlo

- zobrazení zařazeného rychlostního stupně v jízdním režimu D

- Line Assist - po nastarování vozidla pamět posledního stavu nebo ve výchozím stavu  vypnuto 

- Jízdní mód - po nastartovani vozidla pamět posledního stavu
-doplneni tempomatu bez ACC

 

V autorizaku to neumi. Ted jsem v jednani s vyrobcem…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No a potřebuješ ho opravdu? Já totiž že začátku taky strašně chtěl obyčejný Tempomat. Plánoval jsem si (nejen kvůli tomu) koupit obd11. Hlavně do většího provozu a tak jsem ho chtěl... Ale teď jsem jezdil s hondou kde mám obyčejný a málem jsem naboural párkrát protože jsem zvykjy na acc 😂😂. A právě chci říct, že jsem zjistil, že obyčejný vlastně už ani nepotřebuji a nechybí mi... Spis mi v Honde chybí ACC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 7. 2022 na 21:16, JirikHL napsal:

No a potřebuješ ho opravdu? Já totiž že začátku taky strašně chtěl obyčejný Tempomat. Plánoval jsem si (nejen kvůli tomu) koupit obd11. Hlavně do většího provozu a tak jsem ho chtěl... Ale teď jsem jezdil s hondou kde mám obyčejný a málem jsem naboural párkrát protože jsem zvykjy na acc 😂😂. A právě chci říct, že jsem zjistil, že obyčejný vlastně už ani nepotřebuji a nechybí mi... Spis mi v Honde chybí ACC

ACC je fajn, ale zacina brzdit moc brzy, pokud se priblizim k jinemu vozidlu. Pokud by sla snizit tato vzdalenost (citlivost), tak obyc. tempomat nepotrebuji… Ale jelikoz to kodovani je dosti omezene, tovarne prakticky zadne, tak si myslim, ze to nedokaze nikdo  prenastavit…(?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 7. 2022 na 16:52, Tomas_cz1 napsal:

ACC je fajn, ale zacina brzdit moc brzy, pokud se priblizim k jinemu vozidlu. Pokud by sla snizit tato vzdalenost (citlivost), tak obyc. tempomat nepotrebuji… Ale jelikoz to kodovani je dosti omezene, tovarne prakticky zadne, tak si myslim, ze to nedokaze nikdo  prenastavit…(?)

Nastavení úrovně odstupu
› Posuňte spínač do odpružené polohy
nebo .
Na displeji se zobrazí linie
A označující posun odstupu.
› Spínačem nastavte
požadovanou
úroveň odstupu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Zzzzz napsal:

Nastavení úrovně odstupu
› Posuňte spínač do odpružené polohy
nebo .
Na displeji se zobrazí linie
A označující posun odstupu.
› Spínačem nastavte
požadovanou
úroveň odstupu.

No to bych potřeboval přidat ještě alespoň dvě linie blíže k autu - aby mě to nebrzdilo na dálnici tak brzo 😉 - to myslím štve prave pisatele 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ACC je dosť o zvyku, samozrejme, ja jazdím každý deň, mesačne mám okolo 5000 km, takže pre mňa to už je podvedomá činnosť, adaptívny používam v každej situácii, jazdím s ním 99% času, v meste udržiava rozumný odstup a na diaľnici sa dá prísť na to, v akej vzdialenosti od vpredu idúceho vozidla po zapnutí smerovky ho prestane 'vidieť', vypozoroval som, že pri zapnutom lane assist ( ten používam len na diaľnici, inak je pre mňa otravný) je ta vzdialenosť ešte o kúsok kratšia, ale exaktne to zmerané nemám, viem už pocitovo, kedy zapnúť smerovku aby predchádzané vozidlo ' zmizlo'. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 4 týdny později...

Ahoj, kúpil som si OBD11 PRO pack bez kreditov.

Zatiaľ som nakódoval cez adaptácie a dlhé kódovanie:

  •  LA last setting
  • teplota DSG
  • moment
  • výkon
  • disable seat belt warning
  • RS vzhľad VC (najprv som si to pomýlil s RS car view on VC - to nechcem)

Ten RS vzhľad je nedokonalý, nemám tam číslice 0 - 8 a nejde mi animácia otáčok foto dodám zajtra.

Potreboval by som nakódovať ale neviem ako:

  • číslo zaradeného prevodového stupňa v D móde DSG
  • vypnutie štart/stop
  • čítanie dopravných značiek

Dlhé kódovanie je najmä o štítkoch (labels), OBD 11 pre moju OIV nemá štítok (popis bitov) ani pre jednu z 35 riadiacich jednotiek ( skúšal som aj db iných jazykových mutácii DE, RU, CZE, ANJ,...), niečo málo vo forme podobnej nastaveniu adaptácii má na každú jednotku - ak sa to použije v skutočnosti sa zmeni bit v príslušnom bajte, prečo to tak robia neviem.

Všetko je vo vývoji dúfam, že časom sa to zlepší.

 

Editováno: , autor: rodolfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číslo zařízeného stupně v D dokodovat nelze (není to o kódování), max. možná nějaký chiptunning by věděl.

Rozpoznávání dopravních značek dokodovat nejde (SWaP).

Vypnutí start stop zatím snad lze jen pomocí nějakého modulu.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ak je to off topic, ale väčšina z uvedených vecí by mala ísť nastaviť aj cez Apps? Rozdiel je v tom, že na Apps sú potrebné kredity?

Ohľadom toho RS športového budíka to je škoda, na to som sa celkom tešil, ale keď tam nejde samotná animácia tak je to skoro zbytočné. Je ešte možné že to cez použitie App bude fungovať lepšie?

 

V zozname Apps ma zaujalo ešte cornering lights a g-meter, to si nemal v pláne vyskúšať?

 

Ohľadom značiek som našiel toto na iných fórách:

https://forum.obdeleven.com/thread/14086/traffic-sign-recognition (tu tiež píšu že to nejde bez swap)

https://www.seatcupra.net/forums/resources/enabling-traffic-sign-recognition-tsr-with-vcds-obdeleven-for-vehicles-with-lane-assist.55/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...