Přejít na obsah

Kodování Octavie IV


Dixik2

Doporučené příspěvky

Před hodinou, rodolfo napsal:

Dnes dokódovaný tempomat - "Regulačné zariadenie" 🤣.

OBD dlhé kódovanie ponúka vo forme ako u adaptácii:

Dlhé kódovanie
    Riadiaca jednotka: 13 Adaptive Cruise Control
    Hodnoty: 
        Cruise_control_mode: 
            Pôvodná hodnota: Deactivated
            Nová hodnova: activated

V skutočnosti zmení v byte 6, bit 7 z 0 na 1.

 

20221101_174028.thumb.jpg.8fce663d1392a818550bf7e4d67d64b0.jpg

 

Jsem rad, ze se konecne nekdo pochlubil dokodovanym tempomatem bez ACC. Mam ted objednany OBD11, tak uvidim, jaky preklad bude do cestiny😉 Ale at uz bude jaky chce, bude se s tim jezdit jedna basen😉👍 + si 🚗 nastavim jak budu chtit…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, rodolfo said:

Dnes dokódovaný tempomat - "Regulačné zariadenie" 🤣.

OBD dlhé kódovanie ponúka vo forme ako u adaptácii:

Dlhé kódovanie
    Riadiaca jednotka: 13 Adaptive Cruise Control
    Hodnoty: 
        Cruise_control_mode: 
            Pôvodná hodnota: Deactivated
            Nová hodnova: activated

V skutočnosti zmení v byte 6, bit 7 z 0 na 1.

 

20221101_174028.thumb.jpg.8fce663d1392a818550bf7e4d67d64b0.jpg

 

Ako sa to správa pri novom naštartovaní? Na EN fórach som sa dočítal že keď to takto dokóduješ, vždy je default klasický tempomat a auto si nepamätá poslednú voľbu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to naopak pochopil tak, že je deafultně vždy AAC zapnuté (což bych já preferoval) a při každém zapnutí "hloupého" tempomatu se vždy ozve upozornění, že není aktivní udržování vzdálenosti... Jak jsem psal už jidne, ze začátku jsem hloupá tempomat hrozně chtěl, ale nakonec jsem zjistil, že to člověk absolutně neoptřebuje a naopak mi na starém autě strašně chybí a už jsem párkrát musel prudce brzdit, protože jsem (zvyklý z octavie) čekal, že bude auto brzdit samo daleko dříve :D... Stačí se naučit a zvyknout si na ACC (stejně jak si člověk kdysi zvykal na hloupý tempomat).

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 11. 2022 na 12:30, Nesh napsal:

Ako sa to správa pri novom naštartovaní? Na EN fórach som sa dočítal že keď to takto dokóduješ, vždy je default klasický tempomat a auto si nepamätá poslednú voľbu. 

@Nesh u mňa je to tak na polovicu pravda čo si sa dočítal 🙂.

Auto si fakt nepamätá poslednú voľbu ale po naštartovaní je vždy zapnutý ACC a nie klasický tempomat. Dnes som to niekoľko krát vyskúšal. Ale problém to fakt nie je, stačí si na volante zapnúť asistentov a vybrať si 😎

Editováno: , autor: rodolfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze zmenit nastaveni ACC pri prekroceni rychlosti? Priklad. Dalnice,  ACC nastavene na 130km/h, blizim se k vozidlu, dam blinkr, slapnu na plyn (musim pac jedou dalsi auta v levem pruhu), rychlost na 140, zaradim se zpet, pustim plyn a auto zazne brzdit. A nebo nezacne brzdit, kdyz neprekrocim 137km/h. Tzn. stacilo by posunout hodnotu +7 treba na +15… A ja si rikam, proc nekteri ridici brzdi pri predjizdeni a on to za ne dela system ACC🙈

Editováno: , autor: Tomas_cz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, feraf napsal:

Nevíte někdo nějaký postup na trvalé vypnutí lane assist přes OBDeleven?

zapamatování posledního nastavení, tedy i vypnutí - jednotka A5 - Long coding - Configuration_for_lane_departure_warning_Kl15 - změnit z activated na last_setting

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušeno jiné kódování Lane Assist (pro auta bez Travel Assist a kapacitního volantu). Za mě na dálnici použitelnější než standardní nastavení, kdy asistent pouze omezuje a signalizuje přiblížení se k čárám. Toto opravdu udržuje auto mezi čarami a částečně samo řídí. Samozřejmě vyžaduje držení volantu.

 

Jednotka A5 - Long Coding - HC Variant změnit na Variant 1 a Point Of Intervention změnit na Early .

 

Funkčnost viz zde:   Lane Assist Early + Variant 1 - YouTube

  • Líbí se mi 1
  • Díky 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vyzkousim az si aktivuji verzi PRO a prokousu se nastavenim… Zatim jsem zkousel jen prednastave: vypnout open door alarm, zmena sice probehla, ale je to nefuncni, stale signalizuje. Tak jsem si zatim alespon pro radost aktivoval vrs cockpit (mam i funkcni otackomer, to tady nekterym po aktivaci nefungovalo) a jsem spokojeny. Vidim vse co potrebuji a nove i teplotu oleje😉 

 

49B917AA-60DA-4031-A5F8-A371826407B6.jpeg

Editováno: , autor: Tomas_cz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2022 na 20:27, rodolfo napsal:

Dnes dokódovaný tempomat - "Regulačné zariadenie" 🤣.

OBD dlhé kódovanie ponúka vo forme ako u adaptácii:

Dlhé kódovanie
    Riadiaca jednotka: 13 Adaptive Cruise Control
    Hodnoty: 
        Cruise_control_mode: 
            Pôvodná hodnota: Deactivated
            Nová hodnova: activated

V skutočnosti zmení v byte 6, bit 7 z 0 na 1.

 

20221101_174028.thumb.jpg.8fce663d1392a818550bf7e4d67d64b0.jpg

 

Tak u nas: Regulace , po potvrzeni se napise: Tempomat. Po startu je vychozi stav ACC.

 

9070F8AB-A4BB-428E-99B0-48FB97D042D5.jpeg

2F8BFA3C-6BBC-4BCC-BB75-023F7091D848.jpeg

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 7. 11. 2022 na 20:09, Peppin napsal:

zapamatování posledního nastavení, tedy i vypnutí - jednotka A5 - Long coding - Configuration_for_lane_departure_warning_Kl15 - změnit z activated na last_setting

Ahoj, nezkousel jsi vypnout akustickou signalizaci otevrenych dveri u ridice? Nastavil jsem pres apps, ale je to nefuncni. Nemuzu to v dlouhem kodovani najit. Diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tomas_cz1 napsal:

Ahoj, nezkousel jsi vypnout akustickou signalizaci otevrenych dveri u ridice? Nastavil jsem pres apps, ale je to nefuncni. Nemuzu to v dlouhem kodovani najit. Diky. 

Ahoj, zkoušel, mně to funguje, ale pouze při "zapnutém klíčku", při nastartovaném motoru to stejně nadává

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Tomas_cz1 napsal:

Ok. Neni to tedy na 100%, radeji bych ocenil vypnuti pri bezicim motoru, ale aspon neco. Napises prosim kde to najdu? Hledam a nic🙈

No já to dělal aplikací, teoreticky by to mohlo být 17/Long Coding/Ignition key warning device , ale nezkoušel jsem to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam to bohuzel neni. Proskenoval jsem a prosel vsech 33 ŘJ a nikde nic. Tak nevim. V aplikaci to vypisuje OFF, ale stav je stejny jako pred zmenou, tzn. akustika stale funcni. Vsechno co jsem doposud zmenil fungovalo na prvni dobrou.  Na foru obd jsem cetl, ze ma nekdo stejny problem, ale reakce od vyvojaru bohuzel zadna. Posledni vec co mi chybi ke stesti je jeste pamet Lane assistu a uz koncim😉 (nemam zatim PRO, tak cekam, zda to hodi do app - u golfu a leonu to tam uz davno je)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Tomas_cz1 napsal:

Tam to bohuzel neni. Proskenoval jsem a prosel vsech 33 ŘJ a nikde nic. Tak nevim. V aplikaci to vypisuje OFF, ale stav je stejny jako pred zmenou, tzn. akustika stale funcni. Vsechno co jsem doposud zmenil fungovalo na prvni dobrou.  Na foru obd jsem cetl, ze ma nekdo stejny problem, ale reakce od vyvojaru bohuzel zadna. Posledni vec co mi chybi ke stesti je jeste pamet Lane assistu a uz koncim😉 (nemam zatim PRO, tak cekam, zda to hodi do app - u golfu a leonu to tam uz davno je)

Možná je to tou verzí PRO, já ji mám a funguje to, takže kdyby ses chtěl zastavit, můžeme to vyzkoušet. I s tím Lane assistem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...