Přejít na obsah

Základní audio - hrozný zvuk


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

nedávno jsem pořídil skladového Karoqa, který měl (bohužel) jen základní repro. Kvalita zvuku mě ovšem nemile překvapila, skoro si říkám, že až tak špatné to být nemůže. Hrál jsem si s nastavením basů, středů a výšek, ale nemůžu se dostat na nějakou, alespoň přijatelnou, úroveň.

 

Jaké máte zkušenosti vy ostatní se základním audiem, popř. je nějaký jednoduchý upgrade, jak kvalitu zvuku vylepšit?

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem skoncil na optimalizaci Ridic misto Vse, mozna jen o chlup posunute dozadu. Dle meho subjektivniho vjemu to dela rozdil. Jinak jsem stredy nechal a vysky o chlup a basy o vetsi chlup vyraznejsi. Taky dela rozdil zdroj zvuku. Napr. pres Spotify to hraje lip nez DAB radio. Dokonce i nektera radia hraji podstatne lip nez jina. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak už bylo psáno, dost záleží co a z jakého zdroje přehráváš. Mám Amundsen, nastavil jsem si vše v nastavení, taky mám zapnutou optimalizaci na řidiče a jediný problém co jsem měl na začátku bylo, že mi hudba přes BT hrála moc potichu. Zjistil jsem, že to bylo tím, že jsem měl ztlumený telefon :) Jinak kvalita dle mě, úplně v pohodě (a to mám i basy cca na polovině). Přehrávám hudbu z SD karty (MP3) nebo Spotify (normální kvalita).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Velku zmenu dokaze spravit aj stiahnutie stredov uplne dolava,do minusu co najviac,pretoze pokial to je na 0,pripadne v pluse,je to nepocuvatelne a upistane.A skusit niekde stiahnut hudbu vo formate FLAC/neviem ale,ci to zakladne audio zvlada/,to sa potom deju divy.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...
V 19. 5. 2020 na 20:12, Patrik1971 napsal:

Velku zmenu dokaze spravit aj stiahnutie stredov uplne dolava,do minusu co najviac,pretoze pokial to je na 0,pripadne v pluse,je to nepocuvatelne a upistane.A skusit niekde stiahnut hudbu vo formate FLAC/neviem ale,ci to zakladne audio zvlada/,to sa potom deju divy.

 

V 19. 5. 2020 na 20:12, Patrik1971 napsal:

Velku zmenu dokaze spravit aj stiahnutie stredov uplne dolava,do minusu co najviac,pretoze pokial to je na 0,pripadne v pluse,je to nepocuvatelne a upistane.A skusit niekde stiahnut hudbu vo formate FLAC/neviem ale,ci to zakladne audio zvlada/,to sa potom deju divy.

Čau tak skúsil som hudbu vo formáte FLAC ale nie je to až taký veľký rozdiel ako som čakal. A základné audio a Bolero zvláda tento formát prehrávať, jedna skladba má okolo 30 MB. Hlavne čo sa zmenilo k lepšiemu sú basy. Mám ešte Octaviu 3 vo výbave Busines a tam je kvalita hudby neskutočne dobrá a tiež je tam  základné audio tak ako mám v Karoq u. Myslím že to je aj podľa výplne dverí izolácie a tiež že v Octavii sedím nízko to znamená pri dverových reproduktoroch kdežto v Karoq u sedím s hlavou podstatne vyššie. Zrejme iná akustika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 10. 2021 na 13:31, baginpk napsal:

 

Čau tak skúsil som hudbu vo formáte FLAC ale nie je to až taký veľký rozdiel ako som čakal. A základné audio a Bolero zvláda tento formát prehrávať, jedna skladba má okolo 30 MB. Hlavne čo sa zmenilo k lepšiemu sú basy. Mám ešte Octaviu 3 vo výbave Busines a tam je kvalita hudby neskutočne dobrá a tiež je tam  základné audio tak ako mám v Karoq u. Myslím že to je aj podľa výplne dverí izolácie a tiež že v Octavii sedím nízko to znamená pri dverových reproduktoroch kdežto v Karoq u sedím s hlavou podstatne vyššie. Zrejme iná akustika. 

OPRAVA- dnes nadlhšej ceste cca 500 km som zistil že je to fakt veľký rozdiel,  FLAC. klobuk dolu. Vďaka za radu Patrik1971

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...