Přejít na obsah

Deaktivace start / stop systému


Trachta Vladimír

Doporučené příspěvky

Nevim, zda mas DSG nebo manual. U manualu staci jen opatrne vycvaknout ramecek s manzetou kolem radici paky. Myslim, ze u DSG to bude podobne. Pak uz se da otvorem pro radici paku jednoduse zespodu vymacknout panely tlacitek. Ten chromovy ramecek tam zustane ma miste. Neni potreba nikde nic pacit.

 

SSMM.jpg

Editováno: , autor: OnMiT312
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Modul som nosil v aute v priehradke od 19.4.2022.

Ked mi prisiel, skusil som ho namontovat, no po minute snahy som to vzdal. 2x :)

 

Dnes som si k tomu poriadne sadol, mal som to hotove asi za 10 minut. Najprv som mal problem tlacitka vybrat, potom som mal problem vsunul ten pamatovy modul pod tlacitka.. Nakoniec sa podarilo (snad sa neodpoji).

 

Funguje super zatial (skusal som).

 

Kupoval som konkretne toto / https://www.aliexpress.com/item/1005003000304929.html

Nejake fotky v prilohe

 

20220616_181120.jpg

20220616_180807.jpg

20220616_180510.jpg

20220616_175423.jpg

Editováno: , autor: skdh
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 16. 6. 2022 na 18:29, skdh napsal:

Funguje super zatial (skusal som).

 

Kupoval som konkretne toto / https://www.aliexpress.com/item/1005003000304929.html

 

Tak jsem si to, po tom co jsem to tady četl, objednal taky.

Doma to bylo za 12 dnů.

Sice to nemám do Supa, ale do OIII, nicméně jen chci ostatním, kdo ještě váhají, říct ať neváhají. Modul funguje perfektně. Mám nastavený režim paměti, čili pokud do toho nerypu tak to v podstatě vždy po zapnutí zapalováni S/S vypne. Nicméně mám vždy možnost si jej zapnout.
Instalace byla oproti SIII ještě jednodušší. V OIII není ten konektor tlačítek pevný (aspoň tak mi to z fotek přijde), ale tlačítka jsou připojená volně kabelem, čiže modul se jednoduše zapojil pouze jen jako "prodlužovák".
 

No, dost řečí. @skdh díky za nakopnutí 🙂
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též jsem to nedávno nainstaloval a spokojenost. Předtím jsem měl Start/stop vypnutý diagnostikou, ale někdy by se hodilo ho zapnout (např. popojíždění před omezením s kyvadlovou dopravou, kde se kus popojede a poté několik minut stojí). Funguje podle očekávání.

 

Jen instalace s DSG byla trochu náročnější. Dle rad a fotek výše jsem zkusil nejdříve vycvaknout jen ten malý panel okolo manžety (uvnitř chromového rámečku), to ale moc nepomohlo, protože okolo kulisy DSG není dost místa, aby se dalo šáhnout zespod a vycvaknout tlačítka (narozdíl od manuálu). Tlačítka jsem tedy opatrně pomocí kreditky vycvaknul shora, ale pak jsem zjistil, že přívodní kabel je někde skřípnutý a stejně mi nedovolí tlačítka vytáhnout z panelu natolik, abych se dostal pod ně a mohl odpojit konektor. Takže jsem nakonec musel vycvaknout celý panel včetně tlačítek a parkovací brzdy a pak už to šlo snadno. Navíc se tak ukáže dost místa, kam modul schovat (pod samotnými tlačítky je místa málo a tlačit modul přes kabely někam dolu se mi úplně nechtělo, abych je nepoškodil)...

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Start-Stop se dá deaktivovat i bez potřeby rozebírání čehokoli, kupování nějakých hejnlátek z Aliexpres, a podobných blbostí. Stačí si pořídit www.carly.de s roční licencí pro Škoda (popř všechny značky), a přes něj to jde z telefonu trvale deaktivovat. A jako bonus máte ještě nástroj pro čtení a mazání chyb …

  • Pozitivní 1
  • Negativní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentne si nepochopil pointu. "Predlžovací kábel" z Číny je práve super riešenie pre tých, ktorí nechcú kódovať svoje auto (napr. kvôli záruke alebo leasingu), alebo nechcú úplne prísť o túto funkcionalitu a chcú mať možnosť stop-štart občas aj zapnúť. Ďalšia vec ktorú ktorú síce neviem určite, ale asi to bude podobné ako napr. u Caristy, je to, že nebude to fungovať na ročníkoch 2019+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bude fungovat na všem kde se S/S ovládá tlačítkem a je to pro daný model vymyšlené, tj. osazené takovými konektory, které jsou pro daný model.
Například O IV už to má v infotaimentu a tohle tímto paměťovým modulem ošetřit nelze.
Ale známý má Tiguana MR 2022 a S/S má na tlačítku. Čili s největší pravděpodobnosti bude stačit najít modul s příslušnými konektory.
Není to nic jiného než prodlužka pin to pin a zrovna pin pro S/S je snímaný pomocí uP a jeho stav předávaný dál.
Pak už záleží na sw jak se to bude chovat: Paměť/OFF/Jakoby_Nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...