Přejít na obsah

Zapojení autokamery přes spínanou pojistku


Janek93

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřeboval bych pomoc. Chtěl jsem si udělat odbočkou z pojistek napájení onboard kamery po otočení klíčkem (abych nemusel pořád zatahovat a vytahovat kabel z autozásuvky, kde je pořád napětí 12V). Koupil jsem teda na ali průchozí pojistku s odbočkou a dal na pojistku zadního stěrače - č.27 (obě pojistky 15A). Zadní stěrač funguje, ale zásuvka nefunguje. Nevíte, kde dělám chybu? Mám octavii 1, r.v. 2001, německý provedení. Díky

slot pro kamerovou pojistku.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, misocko napsal:

vieme

bud je chyba v čine alebo si nepripojil minus na kostru

merak nemas?

Měřák mám, na zásuvce ale nic nenaměřím... mínus jsem na kostru taky dal... Čína mě taky napadla když jsem objednal první kus propojky, ale u druhýho mi to (ne)dělá taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

su to dva droty , je to to minimum s cim sa mozes v elektrike stretnut.

takze predpokladam ze tam obe poistky

zober merak a prepni na cca 20V , cerveny kabel na vyvod z toho činskeho zazraku, cierny drot niekde na kostru , zapnute zapalovanie , nieco okolo 12V musis namerat

za predpokladu ze si nasiel spravnu poistku a ze do nej ide šťava po zapnuti klucika

Editováno: , autor: misocko
doplnini info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, misocko napsal:

vav , zasuvka, kde , ako zapojena?

Respektive mám u sebe jen zkoušečku od testboye, která měří od 6V a víš... tou nic nenaměřím... tak to jedině zkusím ještě s multimetrem až se k němu dostanu. 

Mám toto: https://www.aliexpress.com/item/32837878581.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.19aa4c4dw1Kkyj

Co myslíš tím vav? Nemám vyfocený, jak jsem to měl zapojený… mínus jsem dal mezi šroub a podložku (na obr zakroužkovaný - ) 

IMG_20200209_111655.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6V a vyssie ti bohate staci

odmerias to aj obycajnou 12V ziarovkou, akovkolvek (smerovky, brzdovky....)

dva droty, nic viac

zmeras ci ide napetie do poistky kludne ju vytiahni a strc tam drot aby si to mohol odmerat, potom uz len ci mas napetie na tej zasuvke

a nakoniec, s cim som sa uz stretol, ten zdroj ku kamere , nedociahne na stredny (plus) kontakt v zasuvke

dva droty, + a - , nic viac..... (to ma daleko od elektriky :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, misocko napsal:

6V a vyssie ti bohate staci

odmerias to aj obycajnou 12V ziarovkou, akovkolvek (smerovky, brzdovky....)

dva droty, nic viac

zmeras ci ide napetie do poistky kludne ju vytiahni a strc tam drot aby si to mohol odmerat, potom uz len ci mas napetie na tej zasuvke

a nakoniec, s cim som sa uz stretol, ten zdroj ku kamere , nedociahne na stredny (plus) kontakt v zasuvke

dva droty, + a - , nic viac..... (to ma daleko od elektriky :-) )

Ta pojistka po otočení klíčku má 12V, akorát ta propojka to asi dál nedává. Zásuvku jsem proměřoval a nebylo na ní nic (ani v tom pinu uvnitř). Odstřihl jsem jí, jestli v ní není přerušený plus pol... Ale ani na tom červeným dratu nic není... Takže leda zkusit, jestli to nedělá už ta rozdvojka v pojistce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...