Přejít na obsah

Vibrace motoru 2100 - 2300 ot./min.


jimmmik

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni supáci. Řeším takový nešvar a leze mi to na budku, proto prosím radu nebo zkušenost. I kdyby nakrásno jsem chtěl origo servis Škoda, musím jim vyoslit, o co jde a ne vždy vědí a jen vyměňují náhradní díly. Někdy je mechanik lepší než mechanik ve Škoda auto za nekřesťanský prachy a předražený díly. Popíšu závadu nebo lépe situaci:

Jedná se o Superb combi II 103 kW, 2.0 TDi CR DSG 4x4 najeto 235 tis. km r.v. 2012

Všiml jsem si, že při jízdě mi v pásmu 2100 – 2300 ot/min vibruje auto od motoru. Nijak, že by se mělo rozsypat, ale vibruje – není asi nejlepší pro motor. Je jedno jestli je v tahu nebo podřazuje při brždění. Pak jsem si všiml, že to samé, ale jemněji, dělá i když stojí a při sešlápnutém plynu na cca 1800 ot/min je cítit vibrace. Vše je závislé na otáčkách, nikoliv na rychlosti.

Byla měněná dvouhmota kvůli cinkání, ale tento projev byl i před tím. Prolezli jsme na zvedáku všechny silentbloky (nápravy, motoru, výfuku…), jako nové, vlnovec neporušen.

Mám podezření na vstřiky, ale nepřijde mi, že by špatný vstřik se projevoval i jinak..

Auto táhne, nedusí se, nečoudí (myšleno viditelně v zrcátku, mírně je koncovka výfuku tmavší, ale saze neodkapávají :) ), startuje na první cvrknutí, má pravidelný chod…

Provedl jsem test přepadu vstřiků a výsledek je níže. Prosím, pokud někdo ví, jestli tyto hodnoty jsou OK, nebo nejsou OK a jaké by měly být, sem s tím.

Po 5 min měření přepady daly:

1 vstřik:           40 ml (480 ml/hod.)

2 vstřik:           32 ml (384 ml/hod.)

3 vstřik:           15 ml (180 ml/hod.)

4 vstřik:           15 ml (180 ml/hod.)

Vím, že by měly dávat všechny cca stejně, ale třeba 180 ml/hod. je taky moc, proto se ptám na limity.

Jinak malá vsuvka, originál hadička na přepad co jsem odpojil kvůli měření, tak pod mírným tlakem dávala zpět ven naftu a vytékala do prostoru motoru (obalil jsem hadrem :) )

 

Prosím o radu, čím jsou nebo mohou být způsobeny vibrace,

Jestli přepady jsou v limitních hodnotách…

 

Moc moc děkuji za rady nebo zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...