Přejít na obsah

Při zabrždění cvaknutí brzd od zadní nápravy


haceink

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

Nikde jsem nenašel téma tak založil jsem nové.

 

Mám OCT III 2.0 TDI 4x4 

Při normální jízdě dopředu a prudkém zabrždění není problém.

Ale když dojedu a chci např. zaparkovat takže dám zpátečku couvám a zabrzdím od zadní nápravy se ozve silné hlasité cvaknutí nebo klepnutí. ale když pustím brzdu a couvám dále a zase zabrzdím už to nejde slyšet už to neudělá. Ale když dam rychlost do předu jedu a zabrzdím tak to udělá. takž je to vždy po změně směru dozadu nebo dopředu a naopak . Neřešil již někdo ?? 

 

Díky za info 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není "problém". Brzdové destičky mají (musí mít) v uložení ve třmenu vůli (aby se mohli volně pohybovat). Při brzdění směrem dopředu se destička opře o jednu stranu třmenu, z druhé strany destičky je vůle. Když se změní směr otáčení, tak se destička pohne a opře se o druhou stranu. Buď rád, že se to hýbe, to znamená, že to dobře odbržďuje.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky jsem teď po výměně zadních kotoučů a desek, řešil stejný problém. Začalo cvakat při brzdění, ale jenom párkrát za den. Tak jsem se vrátil po čase do servisu zpět a bylo zjištěno, že v držáku brzdového třmene je to už vychozené, takže má vůli. Jedině výměna držáků třmene (možná by stačila výměna vodicích pouzder), ale není to nutné. Říkal mi, že tím jak zadní brzdy dlouho správně nebrzdily, tak se toto právě stalo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...