Přejít na obsah

Volba jízdního režimu


Danigo

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám asi trošku blbý dotaz, ale nedá mi to spát. Plánuji nákup Škody Scala, v provedení Style a mám dvě varianty, jedna je koupit ze skladových vozů a mít ho ,,hned", nebo si ho nechat na konfigurovat a mít delší dodací lhůtu, můj dotaz spočívá v tom, že jsem našel přesně vyhovující skladový vůz, akorát nemá volbu jízdních režimů, kterou bych chtěl. Ta stoji při nakonfigurování do 2500 Kč.  Chci se zeptat, zda je to jen softwarová a tlačítková záležitost a lze dodělat později např. v servisu nebo prostě musí být hned z výroby jinak už dodělat nelze. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká reakce na plyn a ztuhnutí řízení, je to softwarová volba, ale jsou tam jiné tlumiče s přepínatelnou tuhostí. Sám jsem chtěl změnit konfiguraci po objednání vozu, ale údajně to nejde, jakmile je konfigurace zavedena do objednávkového systému. Na druhé straně ale někteří uvádějí, že není moc velký rozdíl mezi těmi dvěma režimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám volbu jízdního režimu, ale nemám ty "přepínatelné" tlumiče. Sice se jedná o SW řešení reakce na plyn, ale je to hodně znát, jestli jedu na režim Normal nebo Sport. Sport je opravdu mnohem živější, bral bych ho jako výchozí režim. Co se týká Eco režimu, ten jsem snad ještě nezkusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Mav07 napsal:

Mám volbu jízdního režimu, ale nemám ty "přepínatelné" tlumiče. Sice se jedná o SW řešení reakce na plyn, ale je to hodně znát, jestli jedu na režim Normal nebo Sport. Sport je opravdu mnohem živější, bral bych ho jako výchozí režim. Co se týká Eco režimu, ten jsem snad ještě nezkusil.

Tohle jsem myslel, nejde mi o ty tlumiče tolik, spíš jako ty módy. Zkoušel jsem to u kamaráda a taky mi přijde, že to jde docela poznat. Proto by mě zajímalo jak to jde řešit a dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V módu Sport to auto jde krásně za plynem. Při předváděcí jízdě jsem se tomu přepínači trochu smál vzhledem k motorizaci - co to asi tak bude dělat s litrovým motorem. Takže kdybych to nevyzkoušel, nechybí mi to. Ale po vyzkoušení Sport režimu je to taková radost z jízdy :) Takže pokud máš možnost, nechal bych si to tam určitě dát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...