Přejít na obsah

Tažné zařízeni Kodiaq


PoolCreative

Doporučené příspěvky

Nemáte někdo tip jak legálně domontovat tažné zařízení na Kodiak Scout 4x4 2.0 TDI s nosností 2500kg na bržděný? Všude jsem našel, že to jde jen z výroby a potom máte smůlu a může být jen 2300kg. Divné je však, že hromada prodejců nabízí tažná pro Kodiak i s nosností 2500kg (tedy né oficiální servis, tam mi řekli, že mají originál s nosnosti těch 2300kg). Pokud jsou nějaké nápady.. sem s nimi. Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ono to snad nějak takhle bylo, že 2,5t pouze z výroby a pak ti v případě, že nemáš tažné z výroby napíše už jen 2,3t. Přes to se asi nedostaneš. Montér ti napíše 2,5t s odkazem na VTP a tam bude 2,3t, takže ti zapíší jen typ spojovacího zařízení a hmotnosti neřeší, páč je zapsal výrobce.

Mě na octávce proběhlo naprosto to samé, tažné 2000kg, ale VTP byl předvyplněný od ŠA, takže jen zapsali spojovací zařízení A50-X a hmotnost mám 1600kg

 

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahojte.Trosku ozivim tuto temu.

Ludia ktori mate Kodiaqa facelift bez tazneho z vyroby,co mate zapisane v technickom preukaze?Tazne hmotnosti 0 alebo tam nieco zapisane je?Ide mi o dodatocnu montaz tazneho na Kodiaq facelift,ale podla udajov z eshop skoda, pokial auto nemalo zakupenu pripravu na tazne z vyroby,tazne sa vraj neda namontovat.

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/17/2023 at 7:31 PM, bajky said:

Ahojte.Trosku ozivim tuto temu.

Ludia ktori mate Kodiaqa facelift bez tazneho z vyroby,co mate zapisane v technickom preukaze?Tazne hmotnosti 0 alebo tam nieco zapisane je?Ide mi o dodatocnu montaz tazneho na Kodiaq facelift,ale podla udajov z eshop skoda, pokial auto nemalo zakupenu pripravu na tazne z vyroby,tazne sa vraj neda namontovat.

 

Dakujem

Fyzicky ťažné ide dorobiť, originál aj "aftermarket", problém je iba tá legálna časť. Ak už máš raz v technickom preukaze hmotnosť pre ťažné 0 kg, nezmenia ti to.
U Škodovky posledných pár rokov si jednoducho treba objednať nové auto minimálne s predprípravou pre ťažné ak nie rovno s ťažným z fabriky. Ja napr. ťahať nebudem, ale pre istotu som si predprípravu pre ťažné na Superba objednal tiež. Človek nikdy nevie a pri predaji auta to je plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže není ve velkým TP hodnota tažného vleku apod, tak není šance tažný zlegalizovat. Namontovat by třeba i šlo a bylo by i funkční, ale na dopravce ho nenapíšou do TP. I do auta bez přípravy to lze, ale je nutný ověřit jestli je domontáž možná(viz TP a specifikace ověření v servisu Škoda. 

BTW na některý modely měla škodovka přípis na výměnu sahar, chladičů apod. , ale z praxe víme, že jestliže se za autem netahá karavan, vozík s koňma apod tak to lze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Přikládám dokumenty které jsem si postahoval pro dodělání tažného na Kodiaq 2017 1.4 TSI, Automat, 7 míst. Vyšlo mě to na cca 10.000 i se zápisem před 2 roky. Něco je pro Kodiaq něco pro Karoq ale info se tam dá najít. Hledání zabralo dost času, tak dávám sem, pokud by to někoho zajímalo.

- tažné z bazaru 565.803.881.b cca 3.000,-
- jednotka z cz eshopu 5q0907383n cca 2.000,- (měla tam být 5q0907383h ale nakonec šla i tato)
- příprava z eshop škoda cca 2.000,- (teď už tam není tak ale jde dohledat na netu - 565 971 658 F)- v autě nebyla ani příprava
- pár dílů jako tlačítko atd. s cz eshopu
- instalace cca 2.000,-
- zápis

Pokud bude zájem dám kontakt na servis který mi to montoval (střední morava).

upload.7z

Editováno: , autor: Jakub Bukaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za upload komplet balicka.

Nemal som k dispozicii sice navod pri montazi,ale ked som to porovnal tak co do elektriky je to takmer totozne so Superbom 3.

Co mi ale nieje jasne,preco pri montazi tazneho je potrebne kupvat set na easy open? Ma niekto skusenost ze prelepil povodny a fungoval?

Ja si niesom isty ci fungoval pred montazou tazneho,ale po montazi nejde vobec.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...