Přejít na obsah

Karoq MR 2021


Jan R.

Doporučené příspěvky

V 29. 7. 2020 na 22:26, j.jurasek napsal:

Pokud při havárii nebudeš mít obuto to co mas ve VTP tak ti pojišťovna může krátit nebo i odmítnout vyplatit náhradu.

Blbost, musí prokázat příčinnou souvislost, tzn. že jiný neschválený rozměr kol zapříčinil nehodu. No a tímto pojišťovací koutek v tomto tématu končím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz, moj stryko robil 25 rokov likvidatora pre Allianz, Pri akomkolvek plneni kasko poistenia sa ako prve pozera rozmer a stav pneu a rozmer diskov. Pokial tie rozmery neboli homologovane (nepozera sa na to, ci je to v konkretnom TP, nie vzdy ma auto zapisane vsetky homologovane rozmery, takze nezalezi, ci je to v TP, zalezi, ci by ti vyrobca na to dal COC na dodatocny zapis. Napr. Fabia 3 ma aj pri najslabsej 1.0MPI rozmery od r15 do r17, rovnako ako TSI motory, ale len Monte Carlo ma R18, pretoze len Monte Carlo ma zosilnene diely na prednej naprave a na hociaku inu Fabiu 3 po facelifte uz jednoducho R18 oficialne nezapises). 

Ziadna pricinna suvislost sa dokazovat nemusi, pretoze ak mas na aute obute disky o palec sirsie, pneu o 20mm sirsie ako mas povolene, tak auto nemalo na ceste co robit a poistovna ak chce moze kratit alebo odmietnut plnenie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pawouk napsal:

Blbost, musí prokázat příčinnou souvislost, tzn. že jiný neschválený rozměr kol zapříčinil nehodu. No a tímto pojišťovací koutek v tomto tématu končím.

Ono to je tak, poistovna zasle dopis ze nebude plnit res bude kratit, ak sa to nepáči ides na sud a tam sa bude dokazovat. A je otazka ako to skonci a kolko potom taka sranda bude stat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@melmel Není pravda, R18 jsou z výroby na F3 HB + sportovní podvozek a potom má patřičně upravený podvozek, ale pokud z výroby R18 nevezmeš, tak v TP nejsou (ani u MC) a máš smůlu. Takže to může být uplně stejné i u Karoqa, jednotlivé díly podvozku se liší dle použitých kol, třeba i naladění bývá rozdílné pro různá kola. Tedy že SportLine může mít klidně R19 ještě nic neznamená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad budu mít u Karoq Aktive napsaná aspoň 17....:/. Ještě mě zarazilo, že píší na rok 2021 u Active  ve standartní výbavě - Roletový kryt zavazadlového prostoru. tzn, že tam bude místo plata roletka? Dříve to dávali jenom u Varioflex zadních sedadel. A ještě jeden dotaz bude mít u modelu 2021  Radio Swinq 6,5" zrcadlení z mobilu. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával v úterý 28.7. termín dodání 30.9.2020. Nejdříve jsem chtěl T-ROC 1,6 tdi v březnu jsem zaváhal a  už je jenom  2,0 tdi a cena taky někde jinde... Ještě jsem se díval na Q2 ta se zatím dělá s 1,6tdi, ale doma to neprošlo a ani mě nemuseli přemlouvat. Ten Karoq má pořád něco do sebe. Před 5 dni jsem se šel zeptat na Karoq,  tam mi řekli, že tento týden je poslední pro objednání tohoto motoru. Tak prostě černý Karoq a pěkný kola...to mi stačí :) Jinak jsem měl  zatím Toyoty,  asi 20 let a spokojenost, ale už není co bývala, hlavně v dieselu  :( . Tak zkusím Škodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ve Fabii a jsem s tím spokojený, Kessy to není (to je zase o level výše), ale nosím klíč v kapse, přes kapsu si auto odemku/zamknu a startování neřeším. Po úpravě kódování lze zamknout auto s bežícím motorem a s klíčem odejít. Já bych do toho šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nechám ten klíč. A budu šetřit na pořádný kola. Ještě mám 2 měsíce čas, ale moc to neutíká. Ještě si koupím černý rámeček přední masky a suchej  zip na přidělání  SPZ. Docela mě těší tvoje spotřeba nafty. Auto jsem objednával jako poslední co bude mít 1.6.tdi ta močovina  mě sice  štve, ale je to něco co je až za motorem...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Kessy a taky bych si vystacil jen s tlacitkem. Kvuli bezpecnosti stejne v 90% auto zaviram klicem+dotyk na kliku aby se kessy vyplo. A ted v lete u baraku zasadne auto otviram podrzenim na dalce aby se otevrela vsechna okna a auto se provetralo. Plus od doby co jsem si zabouchl klice v kufru uz pri zamykani musim mit klice vzdy na dohled :))

Editováno: , autor: lukas_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tlacitko je reseni na pul, nedava smysl.

Kam davas klic v aute ?
Priklad: Prijdu k autu vytahnu klic z tasky odemknu tlacitkem, nastoupim a kam s klicem ? Kdyz jej nekam odlozim zapomenu, davat do kapsy nepohodlne, zeny sukne apod..

To uz je lepe skladovka mr2020 kde byly vsude zamky.

Pokud mr2021 tak doplatit Kessy, pak na klic nemusis sahat. Vypnout to muzes vzdy ?, ale dodala at to je za trest.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...