Jump to content
Lukemob

Nefunkční bluetooth Columbus / iOS

Recommended Posts

Ahojte,

poslední dobou mám problém (pravděpodobně to začlo s aktualizací mého iPhone 11 / iOS 13.5), že nelze přijmout příchozí hovor - ani pomocí tlačítka na volantu, ani v rámci infotainmentu. Pokud hovor přijmu přímo na telefonu, automaticky hovor pokračuje na telefonu.

Naopak, když někomu zavolám přes telefon v autě, tak hovor funguje, ale zase nejde ukončit.

Vypadá to, jako by se systém zaseknul. Jediná možnost jak tento zaseknutý stav ukončit je odpojit a připojit bluetooth. Hudba ale funguje bez problémů, včetně přepínání.

Přes Apple CarPlay (připojení USB) vše funguje bez problému.

Díval jsem se i na aktualizace firmware, ale web hlásí, že žádné nejsou k dispozici (po zadání VIN). Jiný telefon jsem zatím nezkoušel.

Vůz: Kodiaq

Infotainment: Columbus

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nějaké nápady, jak to řešit?

Předem moc díky,

Lukáš

Skús sa pozrieť do sekcie Kodiaq, prípadne to tam aj napíš...

Toto je sekcia Octavia 3.

Mám poslední iOS a Columbus. Vše mi jede vpořádku. Jedině co mi zamrzává, tak je teď Waze. Když zamknu obrazovku na telefonu, tak se mi navigace zasekne a nepokračuje. Když odemknu mobil, tak Waze pokračuje v navigování. 

Aktualizacia v pozadi je zapnuta a rezim nizke spotreby vypnuty?

V 8. 6. 2020 na 10:53, Lukemob napsal:

Ahojte,

poslední dobou mám problém (pravděpodobně to začlo s aktualizací mého iPhone 11 / iOS 13.5), že nelze přijmout příchozí hovor - ani pomocí tlačítka na volantu, ani v rámci infotainmentu. Pokud hovor přijmu přímo na telefonu, automaticky hovor pokračuje na telefonu.

Naopak, když někomu zavolám přes telefon v autě, tak hovor funguje, ale zase nejde ukončit.

Vypadá to, jako by se systém zaseknul. Jediná možnost jak tento zaseknutý stav ukončit je odpojit a připojit bluetooth. Hudba ale funguje bez problémů, včetně přepínání.

Přes Apple CarPlay (připojení USB) vše funguje bez problému.

Díval jsem se i na aktualizace firmware, ale web hlásí, že žádné nejsou k dispozici (po zadání VIN). Jiný telefon jsem zatím nezkoušel.

Vůz: Kodiaq

Infotainment: Columbus

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nějaké nápady, jak to řešit?

Předem moc díky,

Lukáš

Áno, mám ten istý problém na Superbe III s IOS 13.5, doteraz nebol žiadny problém a Škoda nemá nový soft na to... Treba zrejme čakať

On 6/8/2020 at 9:03 PM, Jaro92 said:

Aktualizacia v pozadi je zapnuta a rezim nizke spotreby vypnuty?

Ano. I přesto to pořád dělá. 

On 6/11/2020 at 4:10 PM, judrboss said:

Áno, mám ten istý problém na Superbe III s IOS 13.5, doteraz nebol žiadny problém a Škoda nemá nový soft na to... Treba zrejme čakať

Díky za info, předpokládám, že budeme muset počkat. Jen přemýšlím, jestli o tomto Škoda ví 😊řešili jste někdo nahlášení podobné věci přímo na Škoda auto?

On 6/8/2020 at 6:24 PM, klakson23 said:

Mám poslední iOS a Columbus. Vše mi jede vpořádku. Jedině co mi zamrzává, tak je teď Waze. Když zamknu obrazovku na telefonu, tak se mi navigace zasekne a nepokračuje. Když odemknu mobil, tak Waze pokračuje v navigování. 

Tohle se mi neděje, s Wazem jezdím často. Možná zkusit přeinstalovat Waze. 

Ahojte,

update: zda se, ze aktualizace na verzi 13.6 problem vyresila.

Lukas