Přejít na obsah

Klima a topení vyletuje bílý prášek z ofuků


Leonekkk

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,kolega si před rokem koupil supa 3 11/2016 a před měsícem se mu stala taková věc že když nastartoval auto a měl zapnutou  tak mu zničeho nic začal lítat bílý prášek ze všech ofuků.klimu měl pořád zapnutou celý rok a má climatronic.zkoušely jsme to i že jsme vypli klimu (AC) a problém přetrvává i při zapnutém topení. Jinak klima byla desinfikována a kabinový filtr byl taky měněn v ŠA. Ďela to vždy  ráno a po práci a po minutě jak se to vyfouká tak to přestane.je možné že výparník oxiduje?diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravým, objevil se mi stejný problém s bílým práškem na palubovce. Co mám auto nikdy to neudělalo až poslední měsíc.

Jak tohle řešit? 

Denně čistím (Je to na nasr...)

Air Care v autě nemám a ani možnost ho zapnout nebo vypnout. 

Superb 2015

 

Diky za každou radu👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
před 18 hodinami, guest100 napsal:

Ano, vyřešit se to dá jen jak jsem psal výše, vypnout a nepoužívat Air Care. 

Čau můžu tě poprosit o konkrétní návod jak vypnout Air Care když ho vůbec na panelu ani v nabídce klimatizace nemám. A i když jsem pomoci diagnostiky, teda pomoci mobilu a aplikace Car Scanner. Vypnul tu funkci stejně nic.....

 

Jinak jsem pak zkoušel zapnout ventilator klimatizace na max a nestačil se divit kolik toho letělo ven ofukama. Komplet interiér od toho bílého bordelu 🙈🙈🙈🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemám vyzkoušeno mám stále zapnuto na AUTO- A/C měním jen teplotu...

 

Někde jsem četl že by mohl být špatný vyparník klimatizace-oxiduje hliník proto bílí prášek. Nevím 

Je  je divné že zhruba do konce října se nic neobjevilo, jestli na to má vliv třeba topení když je zima? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stejný problém jsem měl u předchozího superba 2016 bez aircare, po 4 letech to začalo. U passata 2017 mi to dělá rovněž ale jen pokud s tím autem cca týden nejedu. takže jsou to asi učitě nějaké usazeniny. Výměna filtru ani dezinfekce nepomůže. Jediné, co funguje u mě, je denní provoz auta a prášek se neobjevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 3. 2022 na 8:11, Pavel B napsal:

Stejný problém jsem měl u předchozího superba 2016 bez aircare, po 4 letech to začalo. U passata 2017 mi to dělá rovněž ale jen pokud s tím autem cca týden nejedu. takže jsou to asi učitě nějaké usazeniny. Výměna filtru ani dezinfekce nepomůže. Jediné, co funguje u mě, je denní provoz auta a prášek se neobjevuje.

S autem jezdím denně, a uklízet ten bílí bordel můžu co 3 dny....😵

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...