Přejít na obsah

Zadný stierač


MaBi1

Doporučené příspěvky

Zadní stírač má jen svou vlastní ŘJ u motorku (cyklovač). Ovládání je pouze páčkou, přivedením mínusu na zeleno/bílý vodič. Hlavní ŘJ při zapnutých předních stěračích a zpátečce, jen pošle mínus taky na zelenobílý, jen krátce pro jedno setření. To je jediné, co hlavní ŘJ se zadním stěračem dělá.

Při ostřikování se ještě přivede plus na zeleno/červený. Tím stěrač stírá bez cyklů, po celou dobu ostřikování. To taky je jenom z páčky.

Psal jsi, že na stole ti motorek jel. Jak jsi to měl připojené?

Zkus si prvně, jestli máš správně napětí na vodičích, jak jsem psal výše. Hlavně na těch třech. Když by bylo jen na černém a hnědém, tak by motorek měl najet jen do koncové polohy, kdyby tam nebyl.

Kdyby bylo na vodičích to co jsem popsal, tak bude chyba v té elektronice u motorku. Když ti motorek na stole nějakým způsobem jel.

Častá porucha bývá, že setře když nemá, když je slabá baterka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za blizsie vysvetlenie. Na vodicoch som meral iba na ciernom a hnedom. Pretoze som nevedel co mam odmerat na tych dvoch dalsich. Teraz viem a skusim to v sobotu premerat.

 

Motorcek som mal rozobraty a priviedol som 12V priamo na kontakty motorceka bez elektroniky. Preto je mozne ze ta elektronika je zla. 

 

UPDATE: Takže skontroloval som to ako si mi napísal @jipol57 a káble sú OK, takže v motorčeku tá malá elektronika je KO. Takže môžem zháňať druhý motorček.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

marfan:

Nerad bych tě vedl špatnou cestou. Jak jsem doposud poznal, je to citlivé zařízení, a jak píšu výše, už nízké napětí baterie způsobí, že stěrač blbne. Může to být taky jen nějaký svod na vodičích, a jednotka to špatně vyhodnocuje.

Pro jistotu samotný motorek ještě vyzkoušej na tom zdroji, s tímto zapojením.

 

hnědý - mínus

černý - plus

zelená/bílá - mínus

zelená/červená - plus

To je jako by jsi ostřikoval, a motorek by měl jet naplno.

potom zelená/červená - mínus

Tak by měl cyklovat.

 

Jestli to neudělá, tak je vážně elektronika KO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...